Přejít na obsah

Pro všechny podnikatele a živnostníky


Palo

Doporučené příspěvky

obyčejní drobní podnikatelé se spíše snaží,aby obrat 1 mega nepřešvihli a nestali se plátci DPH.Ono pro všechny to není zrovna výhoda,třebas spíše naopak.

Nicmémě se asi za mkěsíc plátcem stanu a už pokukuji po novým-asi to bude Turek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mít obrat více jak milion není problém ale záleží jaký je zisk .

Zisk nemá s plátcovstvím DPH nic společného.

I když....když máš zisk nad milion, tak máš jasně i obrat nad milion

obyčejní drobní podnikatelé se spíše snaží,aby obrat 1 mega nepřešvihli a nestali se plátci DPH.Ono pro všechny to není zrovna výhoda,třebas spíše naopak.

Nicmémě se asi za mkěsíc plátcem stanu a už pokukuji po novým-asi to bude Turek

Pro mně to výhoda byla, protože zákazníků z řad plátců DPH po té, co jsem se sám dobrovolně přihlásil, přibylo hodně a i díky tomu jsem už nějaký ten pátek taky docela nad limitem....

....ale po novém ještě nepokukuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som zvedaví kedy to bude u nás v SR. V EU na západe je takýto odpočet DPH už dávno na osobné auto. Však na podnikanie sa taktiež využívajú aj osobné autá, nie len nákladné alebo N1 - malé nákladné (osobné s prestavbou N1 a mrežou). Keď si kúpim do firmy napr. pero za 0,3 €, môžem si odpísať celú DPH zo sumy, keď si kúpim do firmy napr. nejaký stroj za 10.000.000,- € tak si tiež odpíšem celú DPH zo sumu a prečo nie na osobné auto, ktoré potrebuje nejeden podnikateľ k svojej práci ?!?

V tomto by sa naši politici mohli inšpirovať na 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Todle vazne nechapu, misto aby podporili to, aby z nasich silnic zmizely ty strary krapy tim, ze udelaj srotovny, cimz by se jim z DPH za nove prodane auta ty penize vratily, tak udelaj tohle, cimz zvyhodni podnikatele, ale stare vrany nam po slinicich budou jezdit dal a v rozpoctu bude akorat dira. NECHAPU !

Opravdu mimoradne s tebou souhlasim, taky nechapu jaky vliv na krizi bude mit, ze podnikatele nebudou mit tu hnusnou prepazku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove dotaz, doufam ze to tu uz nikde neni, ale je urcita nadeje ze diky tomu si budu moct tu ohyzdnou prepazku z auta nechat za nejakou uplatu a treba i projitim technicke kontroly pac demontaz je povazovana za prestavdu nechat demontovat ?

Zatím ne, odstranění přepážek bude, ale teď si nejsem jistý jestli 2010 nebo 2012. Proběhlo to někdy před půl rokem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jakej vliv mělo to, že ji musejí (teď teda snad už skoro museli) mít????

trosku jsi to nepochopil, otazka znela jaky vliv to bude mit na zlepseni dnesni krize, odpoved : snad vubec zadny ,dalsi z rady naprosto nesmyslnych kroku

dobre uznavam ze snad nejaky minimalni, proc si kupovat SUV kdyz si muzu koupit audinu bez prepazky a vleze se mi tam tolik co do suv, eee proste je to blbost , naprosta kravina ktera nema s logikou uvazovani nic spolecneho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel u aut, který přepážku už mají, tak musí zůstat, odstranit legálně nelze, bohužel tato česká rarita totálně degradovala auto, prostě nešlo vozit dlouhé věci, třeba kamarád podlahář a jeho role PVC nebo koberců apod.,

spousta aut se stala čtyřmístnými ??? k prdu, následný prodej auta s mřížkou byla tragedie už před tímto, a teď to bude jak píše P2M - neprodejné,

navíc kolik lidí se živilo na výrobě toho bastlu a jak to bylo zamontované prasecky do aut, třeba u transportéra T5 byla znehodnocen posun sedaček zanýtováním čepů přímo skrz podlahu a kolejnice, nemluvě o nemožnosti mít funkční okenní bagy !!!!

takže jedině dobře, že tato obludnost končí, ono taky firmy trochu ušetří, nebude se muset např připlácet za provedení combi, aby mohla být přepážka a odpočet a malá auta se s přepážkou nevyplatila vůbec pořizovat.

Cosby: Turka bych ti rozmluvil z vlastní zkušenosti i zkušeností lidí z mého okolí (došlo i k vrácení auta), nebo alespoň určitou motorizaci a podvozek, když tak SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přepážku legálně odstranit lze, osobně znám pár lidí, kteří koupili v bazaru auto N1 a pak si to nechali předělat na klasiku včetně přepisu v TP. Přesný postup neznám, ale můžu se to od nich pokusit zjistit.

Co mně ale hodně štve je, že je celý tento návrh zákona spojován s ekonomickou krizí a zvýhodňováním určité skupiny osob a přitom první zmínky o tom, že tato novela by mohla přijít a mohlo by být možné odečíst DPH z jakéhokoliv auta, se objevili už dávno vloni a v té době o nějaké krizi ještě nikdo nic nevěděl (a řekl bych, že se to trošku probíralo i tady na fóru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lze, ale až jako druhý majitel a šílený martyrium "přestavby vozidla" Majitel který koupil auto s odpočtem (přepážkou) by musel doplatit DPH + opět přestavba vozidla. Je to nastavený tak aby to bylo absolutně nezajímavý. Po tom roce 2010(2012) to bude tak, že si i první majitel nechá v servisu odmontovat přepážku, tam dostane potvrzení o obnově vozidla do původního stavu (počet míst, nosnost, bagy...) a zajede na technickou, tam se podívá technik jestli je fakticky odstraněná a potvrdí změnu, pak jen na DI pro nové OTP a zápis do TP a máš bezpřepážkové auto.

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
panove dotaz, doufam ze to tu uz nikde neni, ale je urcita nadeje ze diky tomu si budu moct tu ohyzdnou prepazku z auta nechat za nejakou uplatu a treba i projitim technicke kontroly pac demontaz je povazovana za prestavdu nechat demontovat ?

proč bys to dělal, dyť je to defacto bezpečnostní prvek. Když to někde načadíš,alespoň t+ neveme náklad po palici. Mně nevadí a jsem s ní spokojen, protože občas mám kufr naloženej až po střechu. A dostat kufrem nebo NTB po hlavě asi nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nedelal bych to v octavce pac tam ji nemam, ale jinde jo, proste obcas je potreba vozit delsi veci nez prostor kufru a diky prepazce je proste komplikovane posouvat sedadla, kdyz tam nebude bude to snazsi. Jinak ano bezpecnostni to v podstate je, ale kdyz to zabrzdim tak, ze naklad co tam bezne vozime poleti dopredu tak, ze by me mohl zranit, tak to ani ta prepazka neudrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přepážku legálně odstranit lze, osobně znám pár lidí, kteří koupili v bazaru auto N1 a pak si to nechali předělat na klasiku včetně přepisu v TP. Přesný postup neznám, ale můžu se to od nich pokusit zjistit.

Co mně ale hodně štve je, že je celý tento návrh zákona spojován s ekonomickou krizí a zvýhodňováním určité skupiny osob a přitom první zmínky o tom, že tato novela by mohla přijít a mohlo by být možné odečíst DPH z jakéhokoliv auta, se objevili už dávno vloni a v té době o nějaké krizi ještě nikdo nic nevěděl (a řekl bych, že se to trošku probíralo i tady na fóru).

Pozor neplést si přepážku N1 s M1-speciální montážní (také to bylo s odpočtem DPH) tuhle přepážku není problém jako druhý majitel odstranit...

Problém je taky v tom, že třeba u Fabie N1 se měnil přestavbou nevratně i počet míst z 5 na 4. To už nikdo zpátky na 5 nepředělá :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejprve jsem myslel, ze je to pouze pro nova auta, ale dneska jsem cetl, ze uz to teda podepsal i prezident a od dubna to bude platit a to dokonce i pro ojeta vozidla, pokud je prodejce platcem DPH.

Vite o tom neco nebo je tam nejaka finta ?

Opatření bude platit i pro ojetá auta, pokud bude jejich prodejce také plátcem DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kully já to pochopil úplně stejně jako ty, tak že mi z toho vyplývá, že autobazary, které jsou plátci DPH ti káru prodají bez daně.

Tady tohle je celkem zajímavé:

http://finance.idnes.cz/odpocet-dph-vam-au...4201_viteze_hla

Každopádně teď budu fandit socanům ohledně šrotovného :palec2:

Palo, bazar ti nemůže prodat "bez" DPH, když to auto předtím bylo bez odpočtu. To bude podle mně jen pokud předešlý vlastník byl plátcem DPH a uplatňoval ho na tom autě. V ostatních případech je to podle mně vyřízená kapitola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...