Přejít na obsah

Naraz zezadu


havrosh

Doporučené příspěvky

Z havarijka je rychlejsi plneni, nepocita se amortizace (krome pneu a vyfuku).

Pokud vinik neprizna pojistovne chybu a pujde to do spravniho rizeni, tak pojistovna (vinika) z povinneho ruceni asi nebude do pravomocneho rozhodnuti nic platit a to u nas muze trvat x mesicu. Takze proto jsem postupoval pres vlastni havarijko a pokud bych nemel auto podpojistene, tak by me to nestalo nic (krome spoluucasti, kterou bych po rozhodnuti spravniho rizeni mel dostat zpet)

Já jen připomínám, že stejně došlo na má slova. I to, že jsi se bil v prsa, jak to s rodinným právníkem - zadarmo roztočíš a budeš vymáhat amortizaci. No a ona bublina splaskává. Nezlob se na mě, ale o tvém nízkém právním vědomí a lehké ovlivnitelnosti tvé osoby svědčí i ta šílená pojistka co jsi podepsal. V tvém případě platí přísloví : dvakrát měř a jednou řež. Myslím to v dobrém a je to pro tebe určitě krutá škola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale, ale ale... viz post 38, kde jsem souhlasil ze amortizace je podchycena zakonem a zustava me jako cernej petr. Pokud by moje havarijko bylo OK, tak bych si polovinu problemu usetril, viz dale.

Neni pravda, ze by bublina splaskla... Pokud budou naklady na zalobu relativne male oproti teoreticke ztrate tak do toho jdu. Udivim do doplati jeho pojistovna a co me priznaji ve spravnim rizeni.

A to ze tam chci napsat kazdou znamku na dopis kterou me to stalo je normalni, a NEVERIM ze vsechny naroky budou uspokojeny, ale musim se snazit z toho dostat maximum. Stejne tak neverim to ze jak me pri nehode vylitnulo radio a viselo na kabelovem svazku a pravdepodobne poskodilo kabel mezi climatronicem a maxidotem (na maxiku me obcas vypadava teplota, na climatroniku je OK, registr chyb je cistej, pocitam ze z cidla jdou data do climatronicu, a z nez do maxiku a pokud je kabel vedenej u radia tak ho to mohlo poskodit), ale nepocitma ze bych toto prokazal ze do nehody se to nikdy nestalo...

Ja jsem nekde psal ze jsem pravnik? Myslim ze ne, me pravni vzdelani konci na google.com Nejsem superman, kterej rano udela SQL DTSka, v dopoledne u soudu vysoudi balik, v poledne vyleci 2 lidi, odpoledne si lehne pod auto a udela rozvody a vecer udela fotky pro casopis...

Hele, ja jsem si pozval pojistovaka, kterej me delal pojistky na 3 auta v minulosti a nikdy nebyl problem. Tedka udelal chybu a me to stalo penize. JA jsem udelal chybu v tom ze jsem to nedal proverit treti osobe a veril ze mam smlouvu vporadku - vetsinou se snazim verit odbornikovi z profese. Ty s kazdym dokumentem obihas dalsi nezavisle znalce, aby ti proverili spravnost dokumentu? Me to v tomto pripade nenapadlo, kdyz jsem byl v minulosti spokojenej. Proto se na me nezlob ty, kdyz s tvoji vetou: "Nezlob se na mě, ale o tvém nízkém právním vědomí a lehké ovlivnitelnosti tvé osoby svědčí i ta šílená pojistka co jsi podepsal." musim nesouhlasit.

Pouceni z toho je jasny - neverit nikomu, kazdej to muze odflaknout. Myslim ze to ze se to snazim konzultovat tady s davem je jasnym signalem. Teoreticky to muze byt uzitecne nekomu v budoucnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nicméně ti zde bylo napovězeno dost a dost, a je jen na tobě jestli uvěříš opět jedné osobě-byť třeba i právníkovi, nebo skupině lidí s jistými zkušenostmi.....ale věř moc toho nevysoudíš, a hlavně nežaluj toho pojišťováka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče souzení napíšu zde mojí zkušenost se soudem. Mám společný majetek ze strejdou a ten jako menšinový vlastník si na radu právníka vymyslel požadavek na několi set tisíc. Podal na mě žalobu v roce 2002. A pak ho právník bez udání důvodu opustil. Od té doby to prohrál na obvodu v Praze, pak to dostalo město na jeho odvolání. Tam se našla procesní chyba a bylo to vrácené na obvod. Nyní se odstraňuje procesní pochybení a doufám že opět vše dobře dopadne. Náklady souzení z mé strany dělají již několik set tisíc a tak doufám že bude platit ,, sedlák se soudil až prosoudil grund"

Takže pokud máte čas a nervy na 7 a více let souzení tak směle do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nicméně ti zde bylo napovězeno dost a dost, a je jen na tobě jestli uvěříš opět jedné osobě-byť třeba i právníkovi, nebo skupině lidí s jistými zkušenostmi.....ale věř moc toho nevysoudíš, a hlavně nežaluj toho pojišťováka :D

Stejne tak nemusim verit tebe, nebo skupine lidi...

Neboj pojistovaka zalovat nebudu, omluvil se za vlastni nepozornost a tedka me se vsim pomaha, aby byla skoda minimalni.

Hele, udelam to tak jak dopadne spravni a pak uvidim, ale plati to co jsem rekl pokud by byla sance vymoci vice nez ztatit a naklady nebudou extra vysoke, jdu do toho.

Dam vedet jak to dopadlo, pokud je o to zajem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče souzení napíšu zde mojí zkušenost se soudem. Mám společný majetek ze strejdou a ten jako menšinový vlastník si na radu právníka vymyslel požadavek na několi set tisíc. Podal na mě žalobu v roce 2002. A pak ho právník bez udání důvodu opustil. Od té doby to prohrál na obvodu v Praze, pak to dostalo město na jeho odvolání. Tam se našla procesní chyba a bylo to vrácené na obvod. Nyní se odstraňuje procesní pochybení a doufám že opět vše dobře dopadne. Náklady souzení z mé strany dělají již několik set tisíc a tak doufám že bude platit ,, sedlák se soudil až prosoudil grund"

Takže pokud máte čas a nervy na 7 a více let souzení tak směle do toho.

S tim taky pocitam. Neplati se nahodou soudni poplatky jako % castky? (nemam presne v hlave kolik to je ale mam dojem ze 4%), takze v mem pripade by to nemuselo byt tak moc.

Ale pokud mi jeho povinne ruceni zaplati podstatnou cast, tak se to kvuli 5.000 neoplati. Rikam, uvidim jak to dopadne s pojistovnou a ve spravnim rizeni.

Nekdy na zacatku diskuze jsem psal ze musim zohlednit potencialni delku sporu i to ze by to mohlo skoncit tim ze sice vyhraju, ale vinik, nebude mit penize, takze bude x let posilat 256,- Kc mesicne (castka poue ilustrativni).

Dale po zkusenostech to necham nezavisle proverit dalsima lidma, aby jeden pravnik nebyl natesenej a pak se nestalo to co tobe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To je nejaka nahoda, tvoje reakce a plneni pojistovny....

add 1) Mel jsi pravdu, uznavam. Podle pravnika nemam narok na nic, vse podle zakona spravne. Chtel jsem vyuzit vsech moznosti jak minimalizovat naklady moji skody. Ne vsechny cesty vedou do cile. Bohuzel.

add 2) Dnes, skoro po 2 mesicich od doruceni pravomocneho rozhodnuti (posledniho chybejiciho podkladu) prislo plneni od pojistovny.

add 3) Finalni vysledek -17.717,-

Clovek muze jezdit opatrne a je to ku ho*nu.

Nekdo muze namitnout, ze jsem si to mel nechat opravit nekde v garazi z dilu z vrakace, atd. O tom jsem sice taky uvazoval, ale kdyz bylo auto servisovane 5 let v autorizovanem servise a nebyl nikdy problem, tak jsem to radeji nechal udelat tam. Prachy me sice stvou, ale na druhou stranu mam pocit ze jsem udelal maximum nez kdyby nekdo neco odflaknul nakolene (nechci aby to vyznelo jako flame proti garaznikum, ale servisu jsem pri vetsi oprave veril vice)

Vyplati se havarijko - pokud mate auto pojistene na spravnou castku, pojistovna poslala kryci dopis faxem druhy den od vystaveni faktury za opravu a auto si muzete okamzite odvezt.

Jinak ten borec dostal pokutu 2.000 (+ 1.000 naklady spravniho rizeni). Docela vysmech, kdyz zpusobil takovou skodu a problemy.

PS: A tobe dicku preju, aby jsi to nemusel resit, to by jsi se smichem po zemi moc nevalel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o škodolibý výsměch, ale o to, že jsi si prostě nenechal poradit od někoho kdo ti jasně napsal, že o tom něco ví. A mimo jiné uznávám, že jsem alergický na lidi co se ohání právníkama a slepě věří hospodskej řečím typu já na něj pošlu právníka a myslí si, že se z toho vždy druhá strana podělá.....

Jinak nic ve zlým a neber si to osobně, mě jen zajímalo jak to teda dopadlo, když ses po těch silnech řečech o rodinných právníkách neozval sám. Přeju hodně šťastných km, bez další nehody, čus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o škodolibý výsměch, ale o to, že jsi si prostě nenechal poradit od někoho kdo ti jasně napsal, že o tom něco ví. A mimo jiné uznávám, že jsem alergický na lidi co se ohání právníkama a slepě věří hospodskej řečím typu já na něj pošlu právníka a myslí si, že se z toho vždy druhá strana podělá.....

Jinak nic ve zlým a neber si to osobně, mě jen zajímalo jak to teda dopadlo, když ses po těch silnech řečech o rodinných právníkách neozval sám. Přeju hodně šťastných km, bez další nehody, čus.

Neozval jsem se protoze nebylo nic noveho a psat do fora, ze se pojistovna kazdy tyden vymlouva ze jim nejede system, memaji lidi, atd jsem nechtel.

Na druhou stranu nepromluvit si s pravnikem by byla skoda, pokud se v tom neorientuju. On se me na to podival s tim ze tam proste zadna cesta neni. Uz nekolikrat me dostal z horsich problemu, takze jsem mu vdecen. Neveril bys tomu kolik lidi/firem se strachy podela, kdyz jim dojde hezkej hlavickovej papair advokatni kancelare... druhy den slozi penize za faktruru primo na ucet v bance. Ne ze by to byl pravidlem, ale i to se stava.

"Nenechal poradit"... Brainstorming... clovek musi myslet i blbosti a nezavrhovat i blbej napad, ze ktereho muze byt ve finale uzitek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem rád že jsi havrosh konečně po našich radách došel ke stejnému závěru. Jen si ale představ že se tvoje situace může taky někdy změnit a například nedobrzdíš v zimně za novou Audi A8 a bouchneš to do ní. Pokud by po tobě pak chtěl majitel Audiny náhradu škody tak to by teprve pěkně bolelo. Dneska jsem viděl jak Fabie to nadvala do kamionu a pěkně všecho zrušila. Ona přišla o celý předek který prostě uletěl a kamion i o náklad který zablokoval křižovatku. V tomhle případě by bez ochrany pojišťovnou byl řidič Fabie okamžitě bezdomovec, protože ta škoda dělá několik miliónů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, ale alespon hodne na*ranej byt muzu. Na druhou stranu jsem rad ze to odneslo jen auto a ze se manzelce a nenarozenemu synovi nic nestalo.

Co me uplne dorazilo byla naproste lez vinika. Chapu, stalo se to na dalnici, kde neni pripojovaci pruh a jeste za zatackou, ale tvrdit, ze jel 40km/h 6m za mnou a ze predpokladal ze se prubezne zaradim byla totalni lez. Ja jsem totiz zastavil na vyznacenem miste (takove ty zlute kosticky jak se davaji pri docastnem znaceni) a 100% vim ze jsem tam musel stat 5 sekund, protoze projela stejna barva/typ Octavky a navic kamion autodopravy znemeho. Nechci odhadovat kolik presne jel, ale 40km/h to rozhodne byt nemohlo. Ale na druhou stranu ho chapu, ze se snazil co nejvice minimalizovat miru zavineni.

Ve finale, jsem poucen, ze s pojistovnama je vzdy problem. Nechal jsem si precenit havarijko a i kdyz nedoufam ze se to nekdy bude opakovat, tak snad me to havarijko v pripade problemu zaplati komplet (ale pojistovna si vzdy neco najde).

Jen jsem zvedavej co by rekla pojistovna, kdyz mam treba 1/2 roku opravenej zadek a nekdo by do me nekdo najel? Bude pojistovna uplatnovat amortizaci, kdyz mam na aute pul roku stare dily?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hodně komický.. já dostal 5litrů a 1poplatek.. A to jsem NIKOMU nic nezničil a nezrušil, pouze svůj vlastní majetek.

Ti úředníci jsou opravdu občas zvláštní :( A to se vsadím, že vše bylo podle stejného paragrafu..Akorát mě už ze začátku řekl, že mi napaří co může..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, ale alespon hodne na*ranej byt muzu. Na druhou stranu jsem rad ze to odneslo jen auto a ze se manzelce a nenarozenemu synovi nic nestalo.

Co me uplne dorazilo byla naproste lez vinika. Chapu, stalo se to na dalnici, kde neni pripojovaci pruh a jeste za zatackou, ale tvrdit, ze jel 40km/h 6m za mnou a ze predpokladal ze se prubezne zaradim byla totalni lez. Ja jsem totiz zastavil na vyznacenem miste (takove ty zlute kosticky jak se davaji pri docastnem znaceni) a 100% vim ze jsem tam musel stat 5 sekund, protoze projela stejna barva/typ Octavky a navic kamion autodopravy znemeho. Nechci odhadovat kolik presne jel, ale 40km/h to rozhodne byt nemohlo. Ale na druhou stranu ho chapu, ze se snazil co nejvice minimalizovat miru zavineni.

Ve finale, jsem poucen, ze s pojistovnama je vzdy problem. Nechal jsem si precenit havarijko a i kdyz nedoufam ze se to nekdy bude opakovat, tak snad me to havarijko v pripade problemu zaplati komplet (ale pojistovna si vzdy neco najde).

Jen jsem zvedavej co by rekla pojistovna, kdyz mam treba 1/2 roku opravenej zadek a nekdo by do me nekdo najel? Bude pojistovna uplatnovat amortizaci, kdyz mam na aute pul roku stare dily?

AHoj, pokud mas dokald o oprave, tak amortizaci nemas. Napr moje situace, pred rokem, jsem zastavil na stopce a naboril me typek co ani nezabrzidil, nechtel mi dat udaje o pojisteni atd rekl, ze ho to nezajima aze pojede pryc, tak jsem si ho hned vyfotil i auto a volal cajty , pak tedy zustal. NO dojeli cajti a prvni co bylo tak me zmrdali, proc je volam o 5.00 rano, kdyz je to skoda do 30 000kc coz nebyla, rekl co se vse stalo, typek byl nejaky unamy s policajtem, takze pokuta pouze 1000kc a zadny bod. Jinak moje skoda byla nasledujici. MOje auto je Felicie, dolozil jsem Fakturu z roku 2007 , kdy probehlo celkove omlazeni auta, blatniky dvere,adt - celolak ( 25 000kc) Cena renovace auta na fakture byla cca 50 000kc, po predlozeni teto faktury jsem nemel zadnou amortizaci, nahradni auto jsem mel zdarma, - vybral jsem si smluvni servis pojistovny vynika - dal jsem jim plnou moc, at za me vyridi skodu, Dali mi nahradni auto na 2 mesice, za pujceni jsem nic neplatil a ani za opravu. Takuze jsem z toho vysel dobre. Pak mi jenom dosel dopis od pojistovny, ze ukoncili setreni a ze mam zaplatit 0 kč, :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny,

pročetl jsem celé téma a přidám pár svých postřehů a vlastních zkušeností

od roku 2005 platí nové podmínky ohledně amortizování a musí se jím řídit všechny pojištovny(tzv. znalecký standart č.1/2005)

dle tohoto standartu je pro amortizaci určující zůstatková hodnota vozu označovaná THS.

Pro určení THS jsou určující 3 věci, doba provozu vozidla, najeté km a objem motoru.

Podle výsledné hodnoty THS se určí koeficient náhrady dílů tzv. KND a to takto

pokud je THS nad 40 je KND 0

pokud je THS od 30 do 40 je KND 0.3

pokud je THS méně jak 30 je KND 0.5

a z toho se určí KNM korekce nákladů na materiál takto

KNM=KNDx CM kde CM je cena materiálu

Takže shrnutí, amortizuje se jen ve třech pásmech 0, 30%, 50% z ceny nových dílů (na práci a lak se amortizace nevztahuje)

jak se tu někdo ptal, že bude mít staré auto co bude mít najeto jen 2tkm tak tam by amortizace nejspíš nebyla, naopak u relativně

mladého auta např. 3roky ale hodně jetého 150tkm už se nejspíše amortizovat bude. Z toho plyne, že se někdy vyplatí stočit stav tacho, protože se

pro pár tkm můžete dostat do příznivějšího pásma a dle své zkušenosti to pojištovny moc neřešej, prostě likvidátor ofotí tacho a dál nic neověřuje.

Dále pokud se rozhodnete pro plnění rozpočtem ne na fakturu tak není od věci požádat o zaslání výpočtu částky plnění (máte na to právo), některé

pojištovny si totiž odpočítají i to na co nemaj právo a z toho výpočtu se to dá poznat tak je menší pravděpodobnost, že to zkusí.

Ohledně placení náhradního vozidla po dobu opravy toho vašeho, do telefonu vam budou samo tvrdit, že pokud nemáte auto na živnost tak to nejde,

tak to také není stačí když prokážete, že automobilem musíte dojíždět do zaměstnání, nebo vozíte rodinného příslušníka k lékaři atd.

Pokud budou tvrdit stále že to nejde (do telefonu samo) tak bych trval na tom at mi to sve rozhodnutí pošlou písemě, že se poradíte s právníkem a uvidíte,

že to najednou půjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik mi dá pojišťovna podle svých pravidel je mi v podstatě jedno. Protože pokud mi viník způsobí škodu, kterou nejsem schopen opravit jinak než novými díly nebo jiným nejlevnějším způsobem tak, abych nnáklady nepřekročily cenu obdobného auta v té době a nebouraného, tak budu požadovat pojišťovnou neuhrazenou škodu po viníkovi. Protože tahle "amortizace"/tech. zhodnocení je něco, co jsem já NECHTĚL a byl jsem k tomu donucen jednáním viníka. Druhou otázkou je, zda se výměna nedůležitých dílů a součástí považuje za technické zhodnocení a souvisí s amortizací. Je sice pěkné, že starý nárazník měl "cenu" třeba jen 2tKč, ale když musím dát nový a nalakovat jej, dohromady třeba za 10tKč, tak do aktuální prodejní ceny se to teoreticky promítne max. do řádu stokorun do plusu, ale spíše a logicky naopak, tisíce do mínusu (co s bouraným autem, i když s novým nárazníkem nebo jinými díly).

A pokud je cena opravy do aktuální výše prodejní ceny obdobného auta, naprosto s klidným svědomím bych se o to soudil (a jak jsem někde četl, podle statistiky D.A.S. bych měl minimálně 85% úspěšnost) . Ustanovení o ceně v době poškození je pěkné, ale já jej chápu jako cenu celku. Pakliže poškozený celek (= auto) má prodejní hodnotu např. ve výši 1/3 nepoškozného, tak zbylé až 2/3 jsem v případě opravy oprávněn vynaložit na uvedení do původního stavu a následně po viníkovi požadovat.

Jinak zcela na okraj, oba subjekty podle mne neodpovídají ve stejném rozsahu, protože pojišťovna odpovídá ve smluvním rozsahu tak, jak si sjednal a zaplatil pojistník, zatímco pojistníl (viník) odpovídá v plném rozsahu ....

Ale pro zajímavost jsem dotaz zaslal na právní kancelář, která pro nás řeší věci v práci (a proti které bych se soudit rozhodně nechtěl ;) )... pokud mi odpoví, hodím to sem

Podle všeho co zde píšeš, žiješ v pohádkovém světě ;)

Tvoje fantasmagorie a realita jsou dvě naprosto odlišné věci. Až budeš bourat kamaráde, hned uvidíš že má pojišťovna (obecně to platí pro všechny) velmi ráda svoje peníze. A než draze opravovat tvůj vrak, radši ti to likvidátor vyhodnotí jako totální škodu, dostaneš peníze podle tabulek a tím končíš. Absolutně nikoho nezajímá dodělávané věci atd, výbava.. Prostě km a r.v.

Mě naštěstí zachránilo, že jsem měl všechny upravy na octavii II. pečlivě uschované (myslím tím učtenky) a pojišťovák mi aktálnku zvedl přinejmenším o 40 000. (plyn - nejdražší záležitost a spoustu dodělávaných věcí - měl jsem ambiente a předělával jsem na elegans).

a věř mi, že nějaká tvoje právní kancelář je sice krásná věc, ale DAS je prostě DAS, jsem u ní mojištěný na právní úkony do 500 000,- a i tato čístka je u nějakého přestupku malá. Ten co do mě vlítnul mě hrozil tím, že se to dávat níkam nebude, bya to totálka auto za auto. Jenže milý hošík opoměl skutečnost, že on má zrušeného favorita, zato já Octu II. Se vším mě pomáhá DAS a informuje mě o všech věcech, které podniká v mém případu, za to jí děkuji. Jo a pánové, Č.P. ručí vyřízením havárek do 5 pracovních dní. Zajímavé, že jsem byl nabourán 19.1.2009 a až nedávno (cca před 2 týdny) jsem dostal peníze za auto. Samosřejmě stále čekám na částku ušlou z výdělku a ublížení na zdraví atd. ..

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než začneš něco o fantasmagoriích, tak si laskavě přečti třeba příspěvek č. 40.

Měl jsem podobnou bouračku jako zakladatel tohoto tématu a protože plnění pojišťovny bylo vyšší, než moje náklady na opravu, tak jsem to dál neřešil. Pokud by tomu bylo naopak a ve výrazné výši, tak by to řešil právník vůči viníkovi. A o to šlo - odpovědnost viníka. Té se vyplacením plnění pojišťovny, pokud je nižší než prokazatelně způsobená škoda, jiná újma apod. (což může určit jen soud, ne nějaké pojišťovácké tabulky) viník nezbavuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...