Přejít na obsah

Autošampon - ekologicky odbouratelný


R_adek

Doporučené příspěvky

Mám dotaz - potřeboval bych zjistit jestli někdo máte a používáte Autošampon který je ekologicky odbouratelný a je to na něm napsáno. Mám totiž sousedy kterým vysloveně vadí, že myji svého miláčka na zahradě (Prý jim to prosakuje na pozemek a znečištuje prostředí :) ). Takže si myslím že kdybych měl Autošampón - který je eko odbouratelný tak mi neůžou nic říci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo něco jsem kupoval a bylo to tam napsáno,ale už si nepamatuji,snad od Portzelacku,už nevím.Vím,lže něco dělá i Emway.jinak bych to řešil,že bych do pixle jaru nalel šampón a kdyby měli kecy,řekl bych,že umývám auto tím,čím oni nádobí a je to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

S tou biologickou odbouratelností je to trochu problém, sice se na výrobcích uvádí, že je biologicky odbouratelný, ale už se nikde většinou nepíše, za jakých podmínek. Většinou to bývá tak, že je to odbouratelné ve vodě v čističce, ale nikoliv když se to dostane do půdy, což platí třeba i o saponátech na nádobí. Ale osobně to také meju Jarem, příjde mi nejlepší a nezanechává skvrny. Úplně nejlepší byl prostředek na odstraňování konzervačního vosku na nových autech, na něm bylo také napsáno Biodegradable, ale byl dryják, lepší bylo pracovat v rukavicích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda, já myji auto již několik let na zahradě. Tedy na cestě k zahradě, máme zahradu v kolonii. A nejlepší je, že na tom místě, kde myji auto, je ta nejzelenější a nejkrásnější tráva z celý kolonie. :) myslím, že trávě ten šampon nevadí. A to jsem původně používal nějakej, už ani nevím co to bylo, potom to byl coyote a nakonec sonax.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle můžu potvrdit. 20 let myju auto na své zahradě na stejném místě a 9let dvě auta a nezjistil jsem žádné poškození trávníku nebo okolních rostlin. Dřív jsem používal Jar, dnes různé šampony včetně těch s voskem.

Editováno: , autor: Blacky
pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
S tou biologickou odbouratelností je to trochu problém, sice se na výrobcích uvádí, že je biologicky odbouratelný, ale už se nikde většinou nepíše, za jakých podmínek. Většinou to bývá tak, že je to odbouratelné ve vodě v čističce, ale nikoliv když se to dostane do půdy, což platí třeba i o saponátech na nádobí. Ale osobně to také meju Jarem, příjde mi nejlepší a nezanechává skvrny. Úplně nejlepší byl prostředek na odstraňování konzervačního vosku na nových autech, na něm bylo také napsáno Biodegradable, ale byl dryják, lepší bylo pracovat v rukavicích.

No nevím, Jar se mi nejeví jako zrovna ideální, je to poměrně silné odmašťovadlo, je fakt, že umeje všechno, ale pak to chce hned vosk nebo tak něco... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám dotaz - potřeboval bych zjistit jestli někdo máte a používáte Autošampon který je ekologicky odbouratelný a je to na něm napsáno. Mám totiž sousedy kterým vysloveně vadí, že myji svého miláčka na zahradě (Prý jim to prosakuje na pozemek a znečištuje prostředí :) ). Takže si myslím že kdybych měl Autošampón - který je eko odbouratelný tak mi neůžou nic říci.

Nevím jestli je to na nem napsano ale vsechny vyrobky od emway jsou ekologické a např autošampon atd se Šetrně uvolňuje povrchové nečistoty a nános špíny, aniž by přitom poškodil lesk.

• Silně koncentrovaný. Pouhých 5 ml naředíme 4 litry vody a účinně odstraníme nános špíny vzniklý při jízdě.

• Fosfáty přispívají k růstu řas.

• Nehromadí se v řekách, jezerech a potocích. Rozloží se na oxid uhličitý a vodu.pak tam jsou vosky atd atd hodne lidi si ho kupuje kdyby byl zajem neni problem napsat ne email

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...