Přejít na obsah

zadáno pro ACE VENTURU -rady-porady-opravy


Sejis

Doporučené příspěvky

Zdravím , mam problem trosku mi vyhořel plošný spoj ve voliči tiptroniku , nechápu jak , no možná jo měj jsem nějaké propadle lamely okolo paky a tak mi to mechanik opravoval ale dal to blbe neslo vůbec dat páku do polohy pro ruční řazeni ? Tak jsem to rozebral a předělal , uz to jde dát do té polohy ale vůbec mi to nereaguje na ruční řazeni tak jsem to prohlížel a našel jsem vypálené 2 asi pojistky , diody ... ?? Nevim co to je ? Netušíte nekdo co to je nebo jestli to půjde opravit ? Příkládám fotky

post-94401-0-08171500-1456071763_thumb.j

post-94401-0-64113900-1456071780_thumb.j

post-94401-0-73097400-1456071799_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"vypálení" dvou součástek na plošném spoji neznamená, že se odporoučely jen tyto dvě věci, ale mohlo to skončit smrtí dalších 50ti, ačkoli to viditelné být nemusí

Dalším experimentováním s pájením by to také mohla klidně odnést jednotka převodovky.

Já bych rozhodně doporučoval výměnu celého dílu, nebál bych se jít na vrakoviště, neboť co vím, tak Tvůj problém nebývá častý a osobně jsem se s tím ještě nesetkal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo aha myslis to co chodi s tou volici pakou? je to tak? hele ale to odpaleni me neprijde zpusobene tema lamelama zkoukni radeji svazek ktery vede od volice k automaticke prevodovkce zespod auta je me divne ze by to tak uhorelo .

Editováno: , autor: JanSuperb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo přesně to
Jenže on je dal úplně obráceně , tím magnetem na druhou stranu a myslím si ze to vyzkratoval ten magnet , ze po tom přejel s škrtlo to o to :-(
Ted ale přemýšlím ten plošný spoj je na tom gumovém ? takže to nemohlo škrtnou ? Zitra na to kouknu :-)

Editováno: , autor: ZdeněkTr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted jsem byl u kamaráda co opravuje mobilní telefony :-) a měřil to říkal že jde do zkratu ta černá součástka :-) co je okolo tech odporů :-) tak za to možná nemůže ale dělalo to od té doby :-) a ty lamely tam dal špatně :-) už to ale řadí :-) ale zase špatně couvá :-) už jsem mluvil s tím mechanikem co opravoval samotný TipTronik napodzim :-) tak uvidím co vymyslí se zpátečkou , nějak se mi to ted se.e :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

no takej odpovede som sa obával, nejaké zväzky mám aj ja len tiež už niesu vo velmi dobrom stave (stvrdnutý plast). Automobilkám predsa tieto zväzky káblov niekto musí dodávať , tak výrobca dvojfarebných (odlišovacích) káblov musí existovať nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, určtitě existuje. Nějaké hotové kabelové svazky vozíme např. z Polska pro automobilky

V CZ existuje jedna firma (tedy která je mi známa, možná je jich více), která kabelové svazky také vyrábí: firma Draka kabely. Najdi si je na netu a zkus je. Moc si od toho ale neslibuj

Bohužel většinou to je zakázková výroba vždy pro daný vůz.

Jsou to celé kabelové svazky už i s konektory - prostě to při výrobě auta jen vezmou a namontují do vozu

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj,... mam problem s tiptronicom. pri starte a zaradeni rychlosti mi na maxidote rozsvieti spodny riadok na oranzovo a pismena su cierne, popritom, by to malo byt obratene. ked chcem zaradit R trhne autom a pocut buchnutie v prevodovke, vypnem kluc zapalovani a aj motor a potom to radi normalne samo po nastartovani. no ked dam to tiptroniku, nedaju sa volit prevodove stupne,.... nerobi mi to stale, sice teraz neviem, lebo nejazim na aute,.... bol som s tym v SKODE a ukazuje mi chyby :

HEXADEC KOD - 0125 - multifunkcny spinac F125, neidentifikovatelny stav

HEXADEC KOD - 045F

DEKADICKY KOD - 01119 - signal rozpoznavania rychlostneho stupna, prerusenie/skrat na plus/skrat na kostru

Mechanik mi povedal, ze je chybny ten multifunkcny spinac F125, ale zdoraznil, ze to aj nemusi byt,... Som v Anglicku a tu nechanici stoja za nic, mohol by si mi poradit??? dakujem,...

ahoj. mám ten stejný problém, jde nějak vyzkoušet ten spínač ? nebo kde hledat špatné dráty ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, koukal jsem pod koberec u spolujezdce a tam je sucho, počitač převodovky a konertory jsou uplně jako nové, tak se asi podívam pod auto na ten spínač F125 ale co jsem koukal tak ho nikde nemůžu najít že by šel koupit :-( tak mám trochu strach co s tím :-(

už jsem něco našel :-)

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?6110864-VW-Audi-tiptronic-F125-transmission-range-sensor.-P0706-%28gear-positioning-sensor%29

Tak byl spatny jeden drát od tohohle spínače :-)

Editováno: , autor: ZdeněkTr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dobry den, zadam o radu. Mam superba 1 l&k 2007 s el. sedackou ridice. Nejde mi vyvolat pamet, nastavi se jen zrcatka... Rucni ovladani funguje s tim ze se po chvilce polohovani zastavi a musim znova stisknout posun. Zkusil jsem vymenit ridici jednotku pod sedadlem a nejaky cas pameti chodily, asi tyden... ted nejde pamet 1 a 3, ale dvojka zatim funguje...? Reseni jsem hledal vsude a nevim, jsem bezradnej . Dekuji predem za rady.

20160915_173446.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...