Přejít na obsah

Ozívaj se mi zdvihatka ...


TELEPORT

Doporučené příspěvky

může prej za to nekvalitní benzím ... mám to řešit jinde tankovat nebo je vyměnit má s tím někdo

olej ma jaky ma byt takže že by byl problém v benzinu

nebo mám dát jiný olej doporučí mi někdo nějaký ... nebo nějaký aditivuj na to

nebo je rovnou nechat vymenit

Doplním: mám najeto 168000 km

Editováno: , autor: TELEPORT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle popisu mas klasickou ceskou 1.4, kde je ventilova vule upravovana hydrostely, tzn tlakem oleje. Tento system je pri vyssich km motoru

docela zavisly na kvalite oleje. Ja bych hledal chybu tam. Benzin muze zpusobovat detonace, ale jelikoz ma motor cidlo klepani a behem momentu se prizpusobi predstih tak tam bych problem nevidel. Jedine bys tam musel lit opravdu benzin "nejlevnejsi sracka". Ostatne benzin se da vyloucit tim, ze tam vezmes treba Natural 98 nebo nejakou 100.

Editováno: , autor: Woody
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já netvrdím že je to tvůj případ.Podivej se do nádobky chlad.kap(neměl by být výrazný černý nános u hladiny v otvoru.Zkontrolovat víčko motoru(mělo by být bez bílé pěny).Kontrolovat ubývání chl. kapaliny.Pokud chl kap. neubývá nemělo by se tím zatím nic pokazít.Možná máš již to těsnění vyměněné již dříve(v záruce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Ozívaj" To je dost široký pojem, jestli jen při nastartování nebo během jízdy. Mě to dělalo při startu v zimě s dvěma náplněma oleje 135-150tis. km a 150-165tis. km. Nic jsem s tím nedělal a od té doby po výměně oleje klid.

pokud nastartuji nic ¨zacnou se ozivat az se motor zahreje na provozni teplotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohraničuje nějak ten problém výměna oleje? Jestli bys ho nezkusil vyměnit. Taky používám pořád stejný olej a jak jsem psal, pár intervalů výměn problémy mělo.

Jinak si je asi fakt vyměň. Nevím teď přesně, jak to tam je, ale vylovit asi půjdou, až se sundanou hlavou. Fakt teď nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohraničuje nějak ten problém výměna oleje? Jestli bys ho nezkusil vyměnit. Taky používám pořád stejný olej a jak jsem psal, pár intervalů výměn problémy mělo.

Jinak si je asi fakt vyměň. Nevím teď přesně, jak to tam je, ale vylovit asi půjdou, až se sundanou hlavou. Fakt teď nevím...

CO POUZIVAS ZA OLEJ TED

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zdvihátka mě u Fábie taky trochu potrápily.Začal mi motor při vyšších otáčkách klepat a v servise zjistily,že 2 zdvihátka vylítly a ohoblovaly hřídel.Ostatních 6 prej bylo načlejch.Tak mě tahle sranda vyšla na 35 tisíc :feve:

To je nějaký divný. To snad ani není možný.To ti řekli v servisu.Takový případ jsem tedy ještě neslyšel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...