Přejít na obsah

S-Tempo UNI = ako zapojit automaticke rele denneho svietenia?


pmajco

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Kupil som modul S-Tempo UNI - univerzalne rele pre denne svietenie s oneskorenim (5 sec. parkovacky a 10 sec. tlmene svetla).

Chystam sa ho tento tyzden zapojit do auta, ale mam problem, ako najst +12V pre parkovacky a +12V pre tlmene svetla...

Nejako som nepochopil, ze k tomu modulu boli prilozene 2 elektricke schemy - jedna s rele (slovenska) a jedna bez zapojenia rele (anglicka, vid.prilohy).

V popise (v prilohe) je navod, ako pripojit modul (+12V napajanie, +12V pre oneskorenie zapnutia svetiel, +12V tlmene, +12V parkovacky, kostra pre modul, kostra pre parkovacky a pre tlmene).

Nikde v popise sa ale nespomina, ako a kam pripojit to pribalene rele!

Predpokladam, ze obe +12V mozem spojit dokopy, a taktiez vsetky 3 kostry ukostrim dohromady, akurat musim najst zvlast +12V pre parkovacky a +12V pre tlmene.

Tlmene by mal byt zlto-zeleny kabel od prepinaca svetiel (alebo sa mylim?) a pre parkovacky je to ktory?

Musim zapajat aj tie parkovacky?

Nestaci svietit len tlmenymi?

(Stretavam auta, co svietia iba parkovackami, to uz je blbost, to ako keby nesvietili, ale tie samotne stretavacky svietia dostatocne, nie?)

Ako a kam pripojit to rele (5 kontaktov)?

Predpokladam, ze to mam zapojit podla tej slovenskej schemy (s rele) - nerozumiem tej spodnej casti, co popisuje zapojenie v aute!

PS:Najskor som rozmyslal, ze svetla napojim priamo na PIN6 v Spinaci svetiel, ale vadi mi to Zapinanie-vypnutie-Zapnutie svetiel pri startovani...

Pomoze mi niekto, ako to zapojit (najlepsie podla farieb, pripadne podla cisla pinov v Spinaci Svetiel)?

Dakujem za pomoc!

post-13982-1241555027_thumb.jpg

post-13982-1241555049_thumb.jpg

post-13982-1241555096_thumb.jpg

post-13982-1241555107_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, takze musia svietit spolu.

A este k tomu zapojeniu?

Pokial viem, tak lava strana svetiel ma nezavisle istenie od pravej strany, tzn. ako to prepojit, aby 5 sek. po nastartovani mi zapli parkovacky a 10 sekund po nastartovani zapli aj stretavacky (tlmene) s tym podulom a rele?

Kto pomoze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alebo to rele zapojit priamo na kontakty toho spinaca svetiel?

vie niekto, na ake kontakty to zapojit podla tej schemy, co som tu dal v predoslom prispevku?

A preco jedna schema je bez toho rele a druha schema je uz s rele? Obe schemy boli prilozene k tomu modulu.

Zapajal to uz niekto v oktavke?

dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...