Přejít na obsah

vlozka zamku vodicovych dveri


pavol158

Doporučené příspěvky

dobry den vospolok, prosim o radu, potrebujem na fabii1 vymenit vlozku zamku vodicovyhc dveri, vlozku mam original nahradnu vyrobenu na poziadavku, ale problem je v tom, ze neviem vybrat staru vlozku z dveri. postupujem podla navodu, uvolnil som zaistovaciu skrutku ale vlozka drzi v dverach ako rpedtam, neda sa vytiahnut. mozete mi poradit? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod záslepkami máš dva torxi, alebo jeden ? Ak máš dva, tak dolný povolit, ale bacha aby nespadla skrutka do dverí. /cca 5 otočiek/ a potom horný vytáčať a tým odistiť poistný krúžok a zároveť ťahať vložku smerom von. Pri asi siedmej otočke sa uvolní a bude sa dať v pohode vytiahnuť. Ak sa vložka uvolní výtáčaním horného torxu, ale ešte akoby na niečom drží tak ešte povol spodný torx.

post-10764-1242813499_thumb.jpg

post-10764-1242813573_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam iba jedna skrutka, prave preto mam problem, ze po jej povoleni sa vlozka neda vytiahnut. moze tam byt dodatocne doplnena nejaka dalsia poistka, napr. proti vylomeniu, alebo nieco podobne?

Editováno: , autor: Standis
není potřeba citovat předcházející příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keď tam je iba jeden torx tak potiahni k sebe nadoraz klučku akoby si chcel otvoriť dvere a podlož pod ňu niečo, aba zostala v tej vytiahnutej polohe. Potom chyť vložku zvonka a pri neustálom ťahaní a mykaní tej vložky otáčaj tým torxom vo dverách v protismere hodín. Ja so musel otočiť asi 9 otočiek a až potom sa vložka zrazu uvolnila. Spodný torx je iba poistný a niektoré modelý ho nemali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobry den vospolok, prosim o radu, potrebujem na fabii1 vymenit vlozku zamku vodicovyhc dveri, vlozku mam original nahradnu vyrobenu na poziadavku, ale problem je v tom, ze neviem vybrat staru vlozku z dveri. postupujem podla navodu, uvolnil som zaistovaciu skrutku ale vlozka drzi v dverach ako rpedtam, neda sa vytiahnut. mozete mi poradit? :help:

Jen se zeptám trochu mimo, ale kolik stála ta nová vložka?

Taky se mi asi za chvíli vysype zámek. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se zeptám trochu mimo, ale kolik stála ta nová vložka?

Taky se mi asi za chvíli vysype zámek. ;)

Proč myslíš že se ti vysype zámek?Jestli se ti nevrací do zákl. polohy tak stačí promazat.Jinak v něm odchází jen takový kroužek který se rozlomí a ten stojí asi jen pakatel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč myslíš že se ti vysype zámek?Jestli se ti nevrací do zákl. polohy tak stačí promazat.Jinak v něm odchází jen takový kroužek který se rozlomí a ten stojí asi jen pakatel.

No občas zůstane viset a je v něm i docela velká vůle, ale zatím tedy funguje.

A právě přemýšlím, chci dodělat dálku a nevím jestli koupit jen klíče, nebo komplet vyměnit zámky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sa mi to vcera podarilo demontovat a nasledne namontovat novu vlozku, islo to asi po 8-9 otocke. ale bolo to zbytocne, pretoze napriek tomu, ze vlozka bola vyrobena podla stitku, neda sa klucom odomknut ani zamknut, vobec nejde kluc otocit. takze zbytocna namaha. vratil som tam staru vlozku, tou sa da zamknut, jej chyba je v tom, ze sa neda odomknut, musim odomykat cez prave dvere. da sa vlozka nejako opravit, ma s tym niekto skusenosti? pozeral som predchadzajuce prispevky na fore a nasiel som opravy zamkov, ale nie opravy vlozky.

este jedna otazka: mozem vymenit pravu vlozku za lavu? bude to fungovat?

Editováno: , autor: pavol158
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vložky se dají opravit.Jak jsem psal občas se rozpadne ve vložce kroužek s nožičkama.Je na to opravárenská sada od Škody.

1U0898001-sada opr.vl. zámku - cena cca 50Kč.

-klíček strčíš do vložky

-na zadní straně vložky je podkova která po stlačení té tyčky na konci se vytáhne

-potom musíš dávat pozor jak jsou tam poskládaný 3 kroužky+pérko(při troše přemýšlení se to dá poskládat i kdyby pérko vyskočilo)

-ten kroužek tam vidíš hned rozlomený

-vyměníš kroužek,promázneš vložku(vložka jde i dále rozebrat)

-jde vytáhnout i část se západkami a pérky(když je klíček v zámku nemůžou se pérka a západky rozpadnout)

-po vytáhnutí části se západkami je v tělese ještě jedno válcové těleso,které je dobré také zkontrolovat(mohlo by být také nalomené v užších plochách

-potom zámek složit a dbát na správnou polohu dílů+napružení pérka.

Vypadá to složitě ale dá se.Hlavně správně poskládat ty kroužky a napružit pérko(chce to trochu šikovnosti.)

vlo_ka_z_mku.bmp

V tom rámečku je ta sada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bol som v obchode a zistil som, ze sada na opravu vlozky stoji 105 € (prepocet pre českych bratov viac ako 3.000 Sk), tak som to vzdal. ked som sa pytal len na tu konkretnu sadu s pruzinkou podla rady Jirka21, povedali mi, ze to nepredavaju. tak sa idem do toho pustit sposobom a-je-to. snad z tych dvoch vloziek nieso poskladam, pripadne preskladam pravu a lavu vlozku, aby mi fungovala lava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bol som v obchode a zistil som, ze sada na opravu vlozky stoji 105 € (prepocet pre českych bratov viac ako 3.000 Sk), tak som to vzdal. ked som sa pytal len na tu konkretnu sadu s pruzinkou podla rady Jirka21, povedali mi, ze to nepredavaju. tak sa idem do toho pustit sposobom a-je-to. snad z tych dvoch vloziek nieso poskladam, pripadne preskladam pravu a lavu vlozku, aby mi fungovala lava.

Z toho levého a pravého zámku jeden dohromady dáš.Liší se akorát tím hlavním tělesem a střeva jsou stejný.Ty sady jsem měl kolikrát v ruce tak at neříkají že nejsou když jsou i v etce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...