Přejít na obsah

problém s Airbegem spolujezdce


Lukas.mat

Doporučené příspěvky

mohl by mi prosím někdo poradit. Možná se to tady už někdy řešilo, ale ať jsem to tu hledal docela dlouho tento problém jsem tu nenašel.

Mám vypínání airbagu spolujezdce ve schránce před spolujezdce. Když ho vypínačem vypnu tak se mi nerozvítí ta kontrolka AIRBAG OFF co signalizuje vypnutý airbag. Ale zosvítí se mi kontrolka na palubce co signalizuje nějaký problém. Po napojení auta na počítač to hlásí chybu velkého odporu u spolujezdce. Po vymazání této chyby a zkontrolování žluté svorkovnice pod sedadlem se situace opakovala. Prosím o radu čím to může být? předem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ta svorkovnicka v palubce je asi nde? Dostanu se na ní když vyndám tu schránku před spolujezdcem a nebo to budu muset rozebrat víc? A když ty svorkovničku rozpojím - třeby jí vyčistím a zase spojím nehrozí že by airbag mohl bouchnout když bude zapalování vyplé a baterka zapojená? (nemůžu odpojit baterku protože mi původní majitel k tomu nedal kod k rádiu) A kdybych odpojil baterku DO bude po připojení normálně dál fungovat nebo se musí nějak aktivovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staci dat dole schranku.Ked to budes mat rozpojené nezapínaj zapalovanie , bateriu odpojovat nemusis.Premeraj si ten prepinac. Je to zo Superbu ale v podstate je to to iste.

moc děkuji zkusí ty svorkovnice porospojovat a zase spojit (třeba i malinko přihnout kontekty ale lépe seděli) no a uvidíme jak to dopadne. Určitě nepíšu jak to dopadlo. Ještě jednou zatím dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen ještě ten obrázek co jsi poslal to je schema toho přepinače jestli to chápu dobře?

Už jsem to asi pochopil. Je to zapojení celého systému a přepínač je jen to šedivé uprostřed. :-) Eletrika není muj obor tak mi to chvilku trvalo :-)

Editováno: , autor: Lukas.mat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, zistil si to. :palec2:

Ked skontrolujes ten vypinac, precistis a prihnes kontakty, tak by to malo byt uz Ok.

A když budu zkoušet multimetrem jestli někde není přerušenej drát nebo rozpojená svorkovnice nebo něco takového (měřit odpor). Zapalování samozhřejmě budu mít vyplé, ale ten miltimetr tam asi nějaké nepětí a proud bude pouštět. Nebouchnou kvůli tomu ty airbagy? kdyžtek čím bych to měl zkusit jestli vedení je v pořádku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem překontroloval vypínač. A je v pořádku. Také jsem prokontroloval žluté svorkovnice pod sedadlama (boční airbagy) a žlutou svorkovnici podl palubkou u spolujezdce. A pořád nic. Nemohl jsem najít svorkovinici co je v "A" sloupku jak u řidiče (svorkovnice ketrá vede ke kontrolce AIRBAG OFF u zpětného zrcátka) Nevíte někdo kde je a co musím rozebrat abych se k ní dostal?

Editováno: , autor: Lukas.mat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konecne dozvedel přesne to co mi diagnostika pise.

00589 – aktivační člen 1 airbagu (strana spolujezdce) (N131)

32-10 – hodnota odporu příliš velká – sporadická

01218 – aktivační člen stranového airbagu (N200) – strana spolujezdce

32-10 – hodnota odporu příliš velká – sporadická

jak jsem psal uz predtim pri zapnutých airbegech to je všechno v pořádku. Tato chyba se oběví když chci vypnou airbagy u spolujezdce vypínačem v přihrádce u spolujezdce. A při přepnutí vypínače do polohy OFF se ani nerosvítí kontrolka u zpětného zrcátka "AIRBAG OFF"

Při takhle upřesněné chybě neví nekdo co by to mohlo být? Svorkovnice už jsem projel těma by to být nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud je vše origo bude problem v přepínači ON/OFF......přepínač má na sobě odpor a tam bude zrada ......když máš zaplé air a nic to nepíše tak je to dobře přeplé....ale naopak ne.....!!!!myslím lepší varianta jednou jsem opravoval AIRBAG spolujezce hlásil stejnou závadu a byl vadný přímo pytel....jediná možnost byla výměna........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud je vše origo bude problem v přepínači ON/OFF......přepínač má na sobě odpor a tam bude zrada ......když máš zaplé air a nic to nepíše tak je to dobře přeplé....ale naopak ne.....!!!!myslím lepší varianta jednou jsem opravoval AIRBAG spolujezce hlásil stejnou závadu a byl vadný přímo pytel....jediná možnost byla výměna........

A když jsi měnil celej pytel tak to Ti tu chybu hlasilo i v normálním režimu při zaplích airbegech? Jo taky si myslím, že tu bude nejspíš vypinačem. Kdyz v normalnim stavu to funguje v pohode a pak to nefunguje. A da se zjistit nekde ta hodnota tech odporu co maji být v tom vypinaci? Co jsem nameřil ja v tom přepínači jsem napsal do obrazku. Je to 679 ohmu, 469 ohmu, oba odpory dohromady 1670 ohmu, 679 ohmu.

Prepinac_E224.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj já neměl vypínací pytel ale závada stejná okruh přerušen a jediné co mohlo být příčinou bylo vedení nebo pytel sám a bohužel to byl on :-)))))

odpory v přepínači odejít nemají asi proč ....jen mrkni na plošnák zda tam neni přechodák a spínače jestli nejsou unavené jsou tam myslím 3 kousky v plošnáku.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...