Přejít na obsah

Centrál na spolujezdcovo dveřích


pjdefort

Doporučené příspěvky

no moc sem toho nezjistil...přečet sem si, že zřejmě řidičovy dveře maji těch spínačů několik podle tohoto:

mikrospínač na kabelu - snímá zajišťovací západku, zjišťuje zda jsou dveře otevřené anebo zavřené, na základě jeho informací se provádí zamykání, odemykání, rozsvěcení interiéru.

1. - zjišťuje zda jsou dveře odemknuté nebo zamknuté. Pokud odemčené, je stisknutý.

2. - zpětné hlášení o zamknutí do SafeLock (SuperLock). Dveře nejdou zevnitř otevřít.

3. - sepne při otočení klíčku v zámku do polohy odemknuto. Krátký impuls odemkne, dlouhý impuls odemkne a stáhne všechna okna.

4. - sepne při otočení klíčku v zámku do polohy zamknuto. Krátký impuls zamkne, dlouhý impuls zamkne a zavře všechna okna.

pořád ale nevim, kolik jich maj spolujezdcovi a který teda ovládá centrál, přece jich neodešlo naráz několik, interiérový světlo se normálně rozsvítí...zkusim to teď napíchnout na VAG a uvidim co se dozvim...

Editováno: , autor: pjdefort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě průchodka a kontrola drátů, ale chce to podrobnější popis, vysledovat kdy nefunguje, jestli vůbec, jestli maká okno, vahřívání zrcátka, apod. ...

všechno ostatní funguje, zrcátko se ovládá i vyhřejvá, okno stahuje, i na dálku i na tlačítka...jen ten centrál ani nezamkne ani neodemkne...jdu zkusit ten VAG a pak uvidim co to napíše, jestli něco vůbec..odešlo to z ničeho nic, doteď bez problému a najednou jdu od auta a koukám dveře odemčený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže zprávy z Vagu:

3 Nalezeny chyby:

00849 - Kontakt S na spinaci zapalovani -D        25-00 - neznamy stav spinace

00929 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani: strana spolujezdce (F221)        27-00 - nesmyslny signal

00944 - Vyhrivani zrcatka na strane spolujezdce (Z5)        35-00 -  -

to zrcátko už je v pohodě, měnil se ovladač a po vymazání chyby už znova nenaskočila, zrcátko normálně vyhřejvá

kontakt S když vymažu a zapnu zapalování tak se tam znova objeví, nevíte někdo co to znamená?

a to s tim centrálem taky nevim kde je co špatně teda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas takovej odborník nejsem, ale mikro už bych neřekl, spíš mi to připomíná můj problém u řidičových dveří, co Ti můžu poradit je:

- průchodka dveří - červenožlutý kabel, jestli není přerušenej nebo nějakej jinej, pak teda zapájet

- podívat se na konektory k řj stahovačky spolujezdce - oxidace (mě zoxidoval jeden pin na řj, nejdřív jsem si toho nevšiml, až potom přes přiložený zrcátko zespodu bylo vidět

- konektor zámku

- studeňák na plošňáku zámku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě průchodka a kontrola drátů, ale chce to podrobnější popis, vysledovat kdy nefunguje, jestli vůbec, jestli maká okno, vahřívání zrcátka, apod. ...

Ahoj, mám přesně tenhle problém. Mám octavii I. 2004, ambiente 66 KW. Po delší době nepoužívání zamykání se stává, že se dveře u spolujezdce neodemknou. Po několikátém znovu uzamknutí a znovu odemknutí je vše ok a čudlík od zámku vyleze. K tomu všemu, když šteluju zrcátko elektricky u řidiče, tak se mi staví i zrcátko u spolujezdce. V čem je tedy chyba? V drátech? Mikrospínač jsem před půl rokem dával nový a světlo ve dveřích se spíná bez problémů. Díky Vašek

Editováno: , autor: cultiver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych se podíval nejdřív na dráty, třeba už jsou načatý a drží je po kupě jen bužírka, pak záleží při zavření dveří, jestli k sobě ještě dolehnou nebo ne ... opravdu jako první bych rozdělal průchodku a ujistil se jak na tom dráty jsou, já to udělal jako jednu z posledních možností a opravdu bych si ušetřil spoustu času a v neposlední řadě i financí při opravě ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych se podíval nejdřív na dráty, třeba už jsou načatý a drží je po kupě jen bužírka, pak záleží při zavření dveří, jestli k sobě ještě dolehnou nebo ne ... opravdu jako první bych rozdělal průchodku a ujistil se jak na tom dráty jsou, já to udělal jako jednu z posledních možností a opravdu bych si ušetřil spoustu času a v neposlední řadě i financí při opravě ...

Dobře kouknu se do ní. Moc děkuju za rady, ušetří dost času a peněz. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas takovej odborník nejsem, ale mikro už bych neřekl, spíš mi to připomíná můj problém u řidičových dveří, co Ti můžu poradit je:

- průchodka dveří - červenožlutý kabel, jestli není přerušenej nebo nějakej jinej, pak teda zapájet

- podívat se na konektory k řj stahovačky spolujezdce - oxidace (mě zoxidoval jeden pin na řj, nejdřív jsem si toho nevšiml, až potom přes přiložený zrcátko zespodu bylo vidět

- konektor zámku

- studeňák na plošňáku zámku

ZDRAVíM

mám problém na dverách za vodičom oct. 2001, neregistruje mi otrvoreńie dverí a problém je že pri odomknutí dial. ovl. otvorím spomínané dvere a po 20sec. centrál sa sám uzamkne

PETERES- kde sa toto všeto nachádza čo si popísal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- průchodka dveří: mezi dveřma a karoserií, z každé strany jde jakože stáhnout

- podívat se na konektory k řj stahovačky - ve dveřích, musí jít dolů tapec (vnitřní obložení dveří)

- konektor zámku: dtto

- studeňák na plošňáku zámku: to už musí i zámek ven, to už je pěkný rozděláníčko

samo proměřit dráty, pojistky apod. ... čím víc info, tím líp se hledá ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Dobře kouknu se do ní. Moc děkuju za rady, ušetří dost času a peněz. :palec2:

Takže s tím zámkem se mi to začalo rapidně zhoršovat, zamknout dveře se dají vždycky. S tím problémy nejsou, ale na odemknutí, to zareaguje takovým zaškvrdláním a nic - čudlík se ani nehne. Když zase zamknu, tak to zní normálně,ale čudlík ve dveřích se opět nehýbe, i když zvuk motůrku je slyšet - u ostatních dveří i když jsou už zamknutý a znova zmačknu centrál, tak se tak jako by čudlíky zhoupnou. V kabelech to není, protože stačí mít nastartované auto a zamknout vnitřním tlačítkem a odemknout a zámek na to reaguje normálně, pokud je motor vypnutý, tak se chová stejně jako když zamykám centrálem. Máte někdo s tutím zkušenosti a kde bude chyba? Spínač na otevřené dveře reaguje normálně - po otevření dveře svítí. Takže fakt nevím, jen se modlím, aby se ten zámek dal otevřít aspoň při tom nastartovaném autě. Díky za rady. Vašek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže s tím zámkem se mi to začalo rapidně zhoršovat, zamknout dveře se dají vždycky. S tím problémy nejsou, ale na odemknutí, to zareaguje takovým zaškvrdláním a nic - čudlík se ani nehne. Když zase zamknu, tak to zní normálně,ale čudlík ve dveřích se opět nehýbe, i když zvuk motůrku je slyšet - u ostatních dveří i když jsou už zamknutý a znova zmačknu centrál, tak se tak jako by čudlíky zhoupnou. V kabelech to není, protože stačí mít nastartované auto a zamknout vnitřním tlačítkem a odemknout a zámek na to reaguje normálně, pokud je motor vypnutý, tak se chová stejně jako když zamykám centrálem. Máte někdo s tutím zkušenosti a kde bude chyba? Spínač na otevřené dveře reaguje normálně - po otevření dveře svítí. Takže fakt nevím, jen se modlím, aby se ten zámek dal otevřít aspoň při tom nastartovaném autě. Díky za rady. Vašek

Tak jsem na to dneska přišel, nešlo to protože se zadírá zámek, prolil jsem to silikonovým olejem a zase běží jako hodinky, otázkou je jak dlouho ještě vydrží běhat. Ahoj Vašek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdar hosi, mam uz dlhsiu dobu problem so Super-Lock funkciou na OI 99...Vypis VAG:

01332 - rid.jedn. dveri na strane spolujezdce (J387)

49-10 - bez komunikace - Sporadicky

01331 - rid.jedn. dveri na strane ridice (J386)

49-10 - bez komunikace - Sporadicky

00928 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani: strana ridice (F220)

27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky

00929 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani: strana spolujezdce (F221)

27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky

Ted som z toho blbec, pretoze som mal rozobrane oba dvere, celu kabelaz som mal von, znova preizolovana, skontrolovane svorky - piny - oxidace - korozia, proste vsetko, uz som z toho zufaly, uz ma napada iba nejaka chyba v komfortke alebo ze je odpalena alebo co, inac priznaky chyb su: neblika diody vo vodicovych dverach, nejdu stahnut ani vytahnut vsetky okna pootocenim klucika v zamku... Za vsetky rady DIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z ničeho nic přestal fungovat centrál na spolujezdcovo předních dveřích, takže dotaz je lehkej, jak na to, kam se podívat, kde a co měřit...počítám, že tapec musí dolu...nikde na fóru sem tenhle problém nenašel... OI MR01

Ahoj , mne robi to iste no na strane vodica mi niekedy funguje a niekedy nie central + dioda (safe lock). Idem dnes kupit ten tisic hran M8 a dam dole zamok. Skusal som to aj imbus klucom no nepochodil som(tak to radsej neskusaj) :( , tak uvidim ci som ho nedokatoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, mam uplne stejny problem s dvermi za ridicem, mam centralu bez dalky, a VAG mi myslim vypsal nesmyslny signal na onech dverich, kazdopadne dvere se mi zamknou (ty za ridicem opozdeneji i se zvukovym mdlym doprovodem) a dioda u ridice mi nesviti, musim tedy vetsinou 3x (nekdy i vicekrat) otocit klickem ve dverich (zamknuti) aby zacalo indikovat (blikat), zajimave je, ze kdyz zkousim zamykat, tak se nekdy ozivaji zvuky jakoby dalsich RJ zamku od jinych dveri (jakoby cas od casu sepinala na jinych dverich RJ). Jak uz tu bylo receno, pokud je motor nastartovany, zevnitr centrala zamyka svizne a bezproblemu. Zkusim oddelat tapec a mrknout na to, ikdyz se jako laik trochu bojim :)

Editováno: , autor: Zdenal C.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, mam uplne stejny problem s dvermi za ridicem, mam centralu bez dalky, a VAG mi myslim vypsal nesmyslny signal na onech dverich, kazdopadne dvere se mi zamknou (ty za ridicem opozdeneji i se zvukovym mdlym doprovodem) a dioda u ridice mi nesviti, musim tedy vetsinou 3x (nekdy i vicekrat) otocit klickem ve dverich (zamknuti) aby zacalo indikovat (blikat), zajimave je, ze kdyz zkousim zamykat, tak se nekdy ozivaji zvuky jakoby dalsich RJ zamku od jinych dveri (jakoby cas od casu sepinala na jinych dverich RJ). Jak uz tu bylo receno, pokud je motor nastartovany, zevnitr centrala zamyka svizne a bezproblemu. Zkusim oddelat tapec a mrknout na to, ikdyz se jako laik trochu bojim :)

mal som podobne problemy ako predchadzajuci,spolujazdcove dvere,menil som kabel vo dverach,premeral som vsetky mikraky a furt nic,cely zamok som rozobral a poriadne vymil a nic.nakoniec pomohla vymena celeho zamku!!!!!!cca 30EUR.ten stary mal uz asi slaby magnet na motorceku centralu a ked sa zamok dlho zamika RJ vyhlasi chybu/alebo sa odomkne!a nejde do safe modu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...