Přejít na obsah

Ruční brzda


lulda

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

mám velkej problém,nebrzdí mi ručka na octě 6/99 81kw,teda jen trochu jen uplně nahoře jinak jde volně jako ba tam ani zuby nebyly.co s tím ,seřídit to přímo na válečku? měl by bej se samostavem ne? nebo na lanech.jinal jak se dostat pod ten popelník vzadu vložku popelníku jsem vyndal a tam žádný šroubky nejsou.Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám velkej problém,nebrzdí mi ručka na octě 6/99 81kw,teda jen trochu jen uplně nahoře jinak jde volně jako ba tam ani zuby nebyly.co s tím ,seřídit to přímo na válečku? měl by bej se samostavem ne? nebo na lanech.jinal jak se dostat pod ten popelník vzadu vložku popelníku jsem vyndal a tam žádný šroubky nejsou.Dík.

skus to dotahnout pod popelnikem a jestli to nepomuze tak mas nejspis lanovody v haji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nepomoze, mam rovnaky problem menil som vzdadu bubny za kotuce. Lanka su OK zadne srmene som mal rozobrate su vycistene, nove tesnenia, vsetko chodi lahko, mechanizmus rucnej brdy fungoval dobre. Proste zatiahnem rucnu ide pomerne makko a brzdi hodne slabo. Som z toho zufaly chodim takto u zrok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
Slysel jsem, ze rucni brzda u novejsich automobilu v zadnem pripade nezamrzne pri teplotach pod nulou. Me samotnemu se to zda nesmysl, jak to vidite vy, spise vi to nekdo najisto? Ja sam mam vzadu jeste bubny... ;)

Je v tom vice faktoru.Prvne jestli je sucho a mrzne a nebo jestli jedes za mokra a potom zamrzne.Protoze pokud jedes po mokru a potom zamrzne,tak muzou zamrznout lanka v bovdenu a nebo primrznout pakny k bubnum.Uz mam zkusenost zamrznutych brzd tak pokazde i v lete parkuji na jednicku.Jsem tak naucen a mam jistotu,ze se v zime rozjedu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maros a Neználek mají pravdu.Záleží na stavu lanek.Teď robce nešla ručka na GIV(to samé co Octa) a než seženu nové,tak jsem je provizorně opravil a sice tak,že tam,kde byl bowden napučelý,tak jsem ho rozřízl-vysypala se hromádka rzi,to jsem vystříkal sprejem na uvolňování rzi,nechal působit a potom vystříkat teflon.vazelínou a nakonec omotal izolačkou.Těch míst rezavých a napučených bylo dost.Teď to jde krásně,ale jak jsem psal,je to jen provizorka,na zimu přijdou nové lana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem z tohoto vyvodil, ze asi pres zimu nebudu nechavat auto pro pripadny dalkovy start... Co by bylo platne miti nastartovano, rozmrzlo a v aute relativne prijemneji nez venku a nerozjet se! Co s tim lze delat pokud by to zamrzlo a clovek by potreboval co nejrychlejio jet? Nejaky figl? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych treba zkusil pod to lehnout a chvili s nema kvedlat at se to uvolni..teda jestli...je fakt ze nikdo tam pod to nebude asi lehat.

Jak rika Cosby..pred zimou ontrola,popipade vymena..a mas klid....

auto parkovat s rychlosti se moc nelibi..ale to je kazdeho vec......uz jsem videl jak aut samo djelo kdyz parkovalo na rychlost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...