Přejít na obsah

Zapojení světel v kufru


Honza_4

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,nevíte někdo,jak jsou zapojeny světla co osvětlují kufr v kombíku?lampičky normálně fungují,ale nelíbilo se mi jejich světlo,tak sem tam chtěl dát led,které mám i všude jinde...ale po připojení svítily jen slabě a když sem na jednu stranu připojil led a na druhé straně měřil,tak napětí kleslo na 8,3V....nevíte,čím to je způsobeno?díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LEDka má menší proudový odběr než žárovka, a řídicí jednotka to hlídá a omezí napětí. U O1 je takto hlídaný osvit kufru a vnitřní stropní světlo. Je nutné "obelhat" ŘJ paralelním odporem, který vytvoří potřebný proudový odběr.

Hodnotu R musíš dát podle toho, kolik LED tam máš (jaký mají odběr proudu). Celkem by to mělo fungovat, když tam v tom okruhu bude odběr cca 350 mA. POZOR! - paralelní odpor bude proud měnit na teplo - proto je nutné dát výkonový (min. 2W, čím víc tím líp, taky jeho umístění tomu přizpůsobit).

Např. já jsem měl v kufru odběr 200 mA na LEDkách + paralelní odpor 150 ohm (měl jsem jej poskládaný z 5ti 30 ohmových 1W odporů v sérii - tam se ta zátěž rozloží a budou se míň hřát). Vypadalo to takto:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LEDka má menší proudový odběr než žárovka, a řídicí jednotka to hlídá a omezí napětí. U O1 je takto hlídaný osvit kufru a vnitřní stropní světlo. Je nutné "obelhat" ŘJ paralelním odporem, který vytvoří potřebný proudový odběr.

Hodnotu R musíš dát podle toho, kolik LED tam máš (jaký mají odběr proudu). Celkem by to mělo fungovat, když tam v tom okruhu bude odběr cca 350 mA. POZOR! - paralelní odpor bude proud měnit na teplo - proto je nutné dát výkonový (min. 2W, čím víc tím líp, taky jeho umístění tomu přizpůsobit).

Např. já jsem měl v kufru odběr 200 mA na LEDkách + paralelní odpor 150 ohm (měl jsem jej poskládaný z 5ti 30 ohmových 1W odporů v sérii - tam se ta zátěž rozloží a budou se míň hřát). Vypadalo to takto:

Podle toho, jak popisuješ udané, mám dotaz, dá se tímto způsobem vyřešit rychle blikající blinkry (vlastně vykazují chybu-nízký odběr) při výměně žárovek za diodové? Nebo máte na to někdo jiné řešení, kromě postavení do cesty mezi spouštěčem a blinkrem ještě další klasickou žárovku aby se srovnal odběr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LEDka má menší proudový odběr než žárovka, a řídicí jednotka to hlídá a omezí napětí. U O1 je takto hlídaný osvit kufru a vnitřní stropní světlo. Je nutné "obelhat" ŘJ paralelním odporem, který vytvoří potřebný proudový odběr.

Hodnotu R musíš dát podle toho, kolik LED tam máš (jaký mají odběr proudu). Celkem by to mělo fungovat, když tam v tom okruhu bude odběr cca 350 mA. POZOR! - paralelní odpor bude proud měnit na teplo - proto je nutné dát výkonový (min. 2W, čím víc tím líp, taky jeho umístění tomu přizpůsobit).

Např. já jsem měl v kufru odběr 200 mA na LEDkách + paralelní odpor 150 ohm (měl jsem jej poskládaný z 5ti 30 ohmových 1W odporů v sérii - tam se ta zátěž rozloží a budou se míň hřát). Vypadalo to takto:

jesti máš na mysli Octavii I tak je to nesmysl cos napsal

žádná jednotka tam není

jestli ti to svítí slabě je tam přechodovej odpor nebo nějakej jinej problém

EDT: špatně jsem četl. jednotka tam je - komfortka - já LED v kufru měl a neměl jsem problém

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaša: ŘJ opravdu myšlena komfortka. S komfortkou se to u obou mých O1 projevovalo stejně - 1. fáze když kufr svítil spolu s vnitřní lampou, LED OK (to je cca 30 sec. po odemčení auta), pak nastane 2. fáze, kdy vnitřní zhasíná a kufr se jakoby "přepíná" na jiný okruh (v rámci komfortky) - pak LEDky pohasnou resp. svítí slaboučce. Nevím jak je to u nižších výbav bez komfort syst., tam by to mělo šlapat.

Woody: špatnou LED to v mém případě nebylo, měl jsem tam 2 moduly, 3x5 LEDek, všechny se chovaly stejně.

Uvedené jsem vypozoroval v rámci úprav obou mých O1, MR 1998 i 2001. Nic víc, nic míň. Žádný machr přes elektro v autech nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...