Přejít na obsah

Boční sklo u spolujezdce-výměna


TomasVCR

Doporučené příspěvky

Prosím o radu jak složité je vyměnit boční pravé sklo (u spolujezdce). Zvládnu to sám doma nebo to mám radši odvézt do servisu? Koukal jsem na eshop a to sklo stojí jen asi 600,-Kč není to nějak podezřele málo? Případně prosím o nějaké rady jak na to. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu jak složité je vyměnit boční pravé sklo (u spolujezdce). Zvládnu to sám doma nebo to mám radši odvézt do servisu? Koukal jsem na eshop a to sklo stojí jen asi 600,-Kč není to nějak podezřele málo? Případně prosím o nějaké rady jak na to. Díky.

Pokud jsi jen trošku šikovný a máš nářadí, tak bych si z toho hlavu nedělal.

Shodit tapec, odvrtat nýty na plechu se stahovačkou, pokud je okno rozbité, tak sendáš plech i s částí rozbitého skla - případně ho stáhneš "napůl dolů, vyndáš 2 čepy co drží sklo ve stahovačce.

Zpátky montáž nejdřív na sklo přiděláš čepy ze stahovačky - vnější čep vsuneš rukou, vnitřní asi nejlépe sikovkama. Určitě nedělat oba najednou - riziko poškození skla. Nasadíš okno, přilepíš ho izolačkou ať ti nesjede dolů, přinýtuješ plech ( stahovačky nech tak napůl cesty ) , pak sesuneš okno ke stahovačce a zacvakneš ho do stahovačky ( tlak směr dolů ) . Zkompletuješ zpátky tapec a hotovo. Snad jsem to popsal dobře, kdyby něco tak mě opravte. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Demontáž

– Demontovat nosník agregátu viz. obrázek

– Sklo spustit.

– Stáhnout vnitřní vodicí těsnění skla z rámu.

– Sklo opatrně vyjmout.

Montáž

– Vložit sklo do rámu.

– Natáhnout těsnění na přírubu.

– Zavést sklo do drážek těsnění a zafixovat jej lepicí

páskou.

– Namontovat nosník agregátu viz. obrázek

post-33866-1267094471,943_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...