Přejít na obsah

Špatně táhne motor


PavelO

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, mám takový možná problém. Při jízdě kolem 100 - 120 km/h do mírného kopce, když sešlápnu pplynový pedál až k na "podlahu" tak auto jen pomalu zrychluje. Jako by pořádně netáhlo. Mám 1.9PD 77kW. Co by to mohlo být na diagnostice není žádná závada. Co a jak zkontrolovat? Dííky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muze to byt normalni, zalezi co si predstavujes pod pojmem "spatne tahne"...

jinak ja bych to videl na zatuhnutou (zanesenou) regulaci lopatek turba ale moznosti je jako vzdy vic...

pri jinych rychlostech a jinych prevodech to tahne normalne? jestli jo tak regulace to nebude...

nejlepsi by to bylo diagnostikovat primo pri jizde, skontrolovat tlak turba pri zaberu ale stejne je zvlastni ze to nepise zadnou zavadu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Mám podobný problém, taktiež 1,9 BKC a pri zošľapnutí plynového pedálu sa takmer nič nedeje a zrýchľuje úplne pomaly a začne mať ťah až niekde pri 2500ot. zaujímalo by ma či ste už niekto vyriešili túto závadu. Ja sa chystám na diagnostiku zajtra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priateľ, to by som sám rád vedel.

Skrátka v servise mi povedali, že podobný problém už riešili u Superb-a 1, tiež kód BKC.

Môj švagor ma pred kúpou upozorňoval na kód motora BKC, vraj majú nejaký sériový problém a potom môžeš vymeniť celý motor.

Konkrétne sa ho však radšej nechcem ani pýtať, pretože keď som auto kúpil, povedal som mu, že to je BJB, lebo to by

som sa zase napočúval... Keď mne sa tak páčila a bola v dobrom stave...

Skús sa pozrieť sem, príčina je síce iná, ale tiež zodratá vačka a prejavy prinajmenšom podobné :

Prípadne :

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=225918

To sa mi zdá veľmi dôveryhodné... podobné prejavy... dunivý zvuk motora, nízky výkon...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes konečne padlo do núdzového režimu. Po opätovnom naštartovaní už išlo zase lepšie. Takže to potom vyzerá na zanesené lopatky na turbe. Ináč čo sa týka vyčistenia turba tak som počul, že sa to nedá tak kompletne rozobrať ako turbo na O1 TDI. Vraj to treba vyčistiť ultrazvukom. Čo je na tom pravdy?

Dík Stinkie za odkazy. Ty si už odstránil závadu na svojom aute? Kde bol problém?

Editováno: , autor: jl241
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je za čo.

Ešte som neodstránil, zatiaľ ani nemám v pláne. V podstate sa to až tak veľmi zatial neprejavilo, občas však cítim, že výkon

pri stúpaní asi nebude až taký, ako by mal byť. Najprv som si myslel, že som si už príliš zvykol. (Predtým som mal Golf 1.6.)

A že to je spôsobené aj tým, že jazdím na frajerkinom 2.0 TDI.

Ale keď som bol v servise kvôli voľnobežke na alternátore (počut vo vysokých otáčkach, pri rýchlosti 150-160 km/h) a keď som vytočil

motor, mechanik vravel, že ten zvuk nie je dobrý. Vraj je dunivý, akoby falošný vzduch, ako Superb 1, ktorý mal problém so zodratou vačkou.

Že v ňom vymenili všetko okolo motora, stále nič a keď otvorili motor, zistili, že jeden ventil sa nezdvíha tak, ako by mal.

Aspoň tak som to pochopil. A vraj to tiež bolo BKC. To len potvrdilo slová môjho švagra, ktorý ma pred kúpou varoval na sériu motorov BKC,

ktoré vraj nejaký problém majú s vnútrom.

No ale keďže to až tak cítiť nie je, spotreba je tiež zatiaľ v poho, tak to neriešim. Mám ju pol roka, servis + rozvody, stab. tyčky,

kupoval som na ňu dvoje pneumatiky, Al disky, 50x som ich dával vyvažovať, bol som s tým 50x na geometrii kvôli tomu, že som mal vôľu na riadení

- ďiagnostika problému, tiež 50x návšteva servisu. To nepomohlo. Nakoniec to bola blbá tyč riadenia. Ale nič hrozné. 30 Euro diel, 20 výmena... plus

mi ešte ostala páčka stieračov s ovl. pal. PC navyše. :)

Takže ako tak v poho, akurát nervy v kýbli.

No a po tomto všetkom vôbec nemám chuť meniť kľukový hriadeľ :D minimálne moja peňaženka na to serie...

Zaujímavé, že auto malo 80.000 km keď som ho kupoval, a teraz 97.000 (overených):) Bol som Škoda pozitív, začínam byť Škoda neutrál...

Dúfam, že ma to auto ešte presvedčí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, skoro som zabudol na dvojhmotný zotrvačník so spojkou... to som menil tiež. A napriek tomu, stále mi to auto

štartuje strašne ťažko, otrasie sa ako sviňa. Nie vždy, avšak zatepla. No vraveli, že software to nie je.

A ja som unavený a nechce sa mi slúžiť autu až tak veľmi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, skoro som zabudol na dvojhmotný zotrvačník so spojkou... to som menil tiež. A napriek tomu, stále mi to auto

štartuje strašne ťažko, otrasie sa ako sviňa. Nie vždy, avšak zatepla. No vraveli, že software to nie je.

A ja som unavený a nechce sa mi slúžiť autu až tak veľmi...

Presne ten istý problém pri štartovaní je aj u mňa. Hlavne za tepla sa motor zatrasie a udrie to cez prevodovku do riadiacej páky (je to aj patrične počuť). Myslel som si, že by to mohol robiť zotrvačník ale nijako ináč sa neprejavuje, možno ešte pri rozbiehaní na jednotke je to také trocha trhavé. Tú dvojhmotu som chcel už tiež vymeniť hlavne kvôli tým štartom ale do toho mi prišiel teraz problém s tým zníženým výkonom. A keď píšeš, že sa tie štarty ani po výmene spojky nezmenili tak potom už fakt neviem čo by mohlo byť príčinou toho, že sa ten motor hlavne pri teplom štarte tak zatrasie.

Tak ako som písal včera mi to padlo do núdzového režimu a po opätovnom naštartovaní to išlo už lepšie. Dnes sa auto chovalo ako keby sa nič nedialo, skúšal som vytočiť až po 4tis ot a žiaden problém. Skúsim ešte budúci týždeň raz premerať pod záťažou, že čo to ukáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šulda: Z akého dôvodu si ho menil ?

To je právě to co se mi ještě nepovedlo zjistit. Sem 2. majitel a O2 mi vyřizoval jeden velmi dobrý známý který je z oboru, ale je dlouhodobě v zahraničí. V servisní knížce se já nevyznám protože je německy a mě učili rusky. Až bude příležitost (sem teď dost pracovně vytížen a doma mimčo) nechám si zjistit servisní historii. Na auto si, ale nestěžuju. Zatím žádný neduh, naopak slouží tak jak má. Fórum prolejzám kvůli informacím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...