Přejít na obsah

Řadička


Berry

Doporučené příspěvky

Vďaka za radu. Oteplý sa a pôjdem do toho -_-

Tak jak si dopadol s tou radickou? slo to prevrtat na ten priemer alebo nie? pretoze ja som kupil uplne novu radicku s vakom a po rozobrani mojej som zistil ze mam hruby priemer a rs-ova ma tenky tak som vymenil iba vak,chcel som to prevrtat ale vraj sa to neda prevrtat lebo je tam drazka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se přidám s troškou do mlýna. Jelikož jsme vyměnili 5-ti kvalt za 6-ti kvalt, chtěl bych to mít i na řadičce, ale variantu L&K běžová kůže, 6-ti kvalt s chromovou plaketkou jsem v Etce nikde nenašel. Je buďto chromový šestikvalt ne béžový L&K, nebo béžový L&K 6-ti kvalt, ale bez chromu. Navíc nová řadička je cca 1100, a to se mi nechce. Fábky maj opravárenskou sadu, kde si můžou dávat plaketky, jaké se jim zlíbí, ale u Octy jsem nic takového nenašel... Máte někdo řešení? - Třeba kdyby měl někdo starou řadičku libovolné barvy s chromovou plaketkou pro 6 kvaltů, že by se to přehodilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Na řadičce z Fabie musíš vyměnit rámeček a převrtat díru. Pacičky na zajištění sponkou tam vostanou musíš si stím vyhrát , sám jsem to dělal mám tam z Fabie RS. -_-

Čauky chlape, tak jsem si také koupil řadičku z Fábie RS, ale ouha, zasekl jsem se na tom plastu co je jako zábrana abys tam nedal zpátečku pokud nechceš. Tento plast má průměr 23 mm a nějak mi není jasné jak to tam mám narvat, když dírka v té řadičce má průměr 13 mm. Tady klacek má sice průměr 16 mm jak se tu píše, ale co stím plastem??????? Pokud bych ho sundal a řadičku převrtal na těch 16 mm tak by to sice šlo a vypadalo by to opravdu moc hezky, ale kdo mi zaručí, že křižovatce pojedu vždy dopředu :-)))))) Pokud jsi toto již dělal proím o radu protože mi to nějak hlava nebere. Kdyžtak mi dej prosím vědět odkud jsi, že bych se stavil abych kouknul jak to máš ty. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Prošel jsem si témata o řadičkách a stále nemůžu najít to co potřebuji, chtěl bych tátovi koupit novou origo řadičku (teď tam má ten šmejd z globusu za 150 kč) ale nejsem si jistej jestli ji tam dáme, protože ta kovová kulatina na který drží samotná řadička+pytel je nahoře nějak divně řezaná a to se mi nezdá bylo by možný sem dát fotku jak to vypadá když se sundá jen řadička s pytlem? prosím prosím :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych vědět jestli je na tom průměru nějaký nenalisovaný kroužek nebo něco takového nebo je to jen holá "tyč" na kterou se nasadí řadička. origo řadičku tam neměl, jen nějakej šmejd se kterým se nedalo řadit, tak si narychlo koupil toho z globusu. Poradí někdo jak to je? jestli mám zhánět origo nebo nějakou jinou?

post-1015-1193688312_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
Uz se nekomu povedlo tuhle radicku nacpat na 1,6 55kW?? Docela bych to potreboval :-(

Já jsem ji tam po delším laborování a zkoušení dostal. Sice jsem měl u toho místy strach, ale povedlo se a vypadá to dobře. Udělal jsem to takhle. Ze staré řadičky jsem musel vyříznout ten plast co je uvnitř řadičky, který se nasazuje na ten klacek. To šlo lehce. vzal jsem nůž a rozřezal jsem to. Jsou tam různé drážky a výlisky (asi kvůli tomu, aby ta hlavice pevně držela). Ten plast jsem očistil od zbylé gumy nebo co to bylo a měl jsem to, co potřebuju na ten tlustý klacek. To šlo v pohodě. Teď jsem musel nějak zvětšit díru do té hlavice z OII. Odřízl jsem ten vyčnívající kousek plastu a postupně větším a větším vrtákem jsem RUČNĚ dělal díru do té hlavice. U toho jsem měl trochu strach, ale nakonec se to povedlo. Sice se to nepovedlo tak jsem si to představoval že to udělám, ale mám to. Jak jsem takhle zvětšoval tu díru, tak jsem se zbavil z části toho plastu uvnitř, ale pořád byla díra malá a na jedné straně a úplně dole jsem měl ještě ten plst. Nakonec už mi nezbývalo nic jiného než od tama vytáhnout i tu gumu či pěnovku nobo co to je pod tou obšívkou (co je kolem té plastové vložky). Takže z vnitřní strany z boku jsem ji vytáhl (postupně odtrhoval),pak se mi podařilo odlomit ten kousek zbylého plastu, ale zůstal mi ještě kus plastu úplně vzadu a ten už nešlo odvrtat. Musel jsem přejít na jiný způsob. Nahříval jsem nože a postupně jsem ten plast vypalovat na požadovaný průměr aby tam ta plastová vložka z té staré řadičky vlezla celá tak jak má. To už šlo hůře. Ale nakonec se dobrá věc podařila. Pak jak jsem tam dostal tu vložku jak potřebuju, tak jsem vlastně musel nějak nahradit tu gumu kolem te vložky, kterou jsem byl nucen vytáhnout, aby hlavice měla pěkný tvar. První pokus byl takový, že jsem do vnitř té hlavice dal normální tmel v tubě co se na ně používá ta pistole. Tak jsem to pěkně vyplnit, dal tam tu vložku (POZOR!!! NENÍ JEDNO JAK SE TAM DÁ. ZE DVOU STRAN MÁ ZÁŘEZY. JEDEN JE TENČÍ A DRUHÝ JE ŠIRŠÍ. JE TO TAM KVŮLI TOMU, ABY SE TO NA TOM KLACKU NETOČILO. JESTLI TO TAM DÁTE OPAČNĚ, TAK TO PAK MŮŽETE ZAHODIT.) a čekal. Jenže jak tam toho tmelu bylo tolik, tak to nechtělo schnout. Napadla mě jiná možnost a ta je asi nejlepší. Všechen ten tmel jsem zase musel dostat ven (ve vodě to šlo pěkně jak to nebylo ztvrdlé) a jak jsem ho dostal všechen ven, tak jsem ve městě koupil montážní pěnu v tubě (zelenou), doma jsem si zkusil o kolik to vypění v kelímku od jogurtu nebo co to bylo a pak jsem pěnu aplikoval do hlavice. Zdálo se mi, že jsem jí tam dal málo, tak jsem trošku přidal. Zjistil jsem, že asi stačilo tolik, kolik jsem tam dal původně. Musel jsem si dát pozor na to, aby se mi ta pěna nedostala na tu řadičku někde z venku. Pak bych to asi už z toho nedostal, tak jsem si to pro jistotu zabalil ještě pěkně do hadry. Teď mě napadá, že nejlepší by byla asi nějaká ponožka. Pak jsem tam hned dal tu vložku a jak to tak pořád dělalo hrnečku vař, tak to pěkně vytvarovalo tu hlavici a hlavně ty místa kde jsem vydělal tu gumu a bylo hotovo. Za chvilku to bylo ztuhlé, pevné a teď nějak musím ještě vymyslet ten pytel. Zatím tam mám daný ten starý, ale chtěl bych tam mít ten nový. Při řazení se mi vytahoval rámeček. Doufám, že jsem aspoň trošku poradil a kdyby nebylo něco jasné, tak písněte. Rád poradím. Mira

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...