Přejít na obsah

Otáčkoměr


Tomassssss

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Já jsem si koupil pres net komplet budíky s otackomerem abych si ji vymenil za ty blby analogovy hodiny.Vsechno mi jde az na ten otackomer mám podobnou zavadu.Kdyz motor nastartuju tak nic neukazuje a kdyz motor vytocim tak raficka vylitne na 4tisice a jeste kdyz vic pridam plynu tak vys uz raficka nejde.A navic se mi zda ze kdyz raficka stoupne na 4tisice tak mám na motoru ve skutecnosti 2-3tisice takze to ukazuje navic blbe.Snimacem to asi nebude bez toho bych teda nenastartoval.Kdyby to byla nejaka soucastka na desce plosnejch spoju tak ji klidne odpajim a pripajim novou jenze nevim kterou???a pak je posledni moznost ze samotnej otackomer je vadnej.CHlapi nevedeli byste teda ktera soucastka na ty desce se muze znicit???diky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

mam uplně stejnej problem a nevím co s tím, mam nastartovane, a otačkomer nic, šlapnu na plyn, tak to vyletí na cca 4000otaček. víc ne ,pustim plyn tak to spadne na nulu, ale když jedu treba uz 5 min, kapku bouchnu do budíkú, tak to chvili kolísá a pak to ukazuje normalne, no a jeste jeden problem, když nastartuju, neukazuje stav(pořád na nule) benzínu a ja nwm proč, asi po 10 min jízdy to ukazovat začne. Nemůže to být mrazem, venku je cca -18 ???? prosim o pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

mam uplně stejnej problem a nevím co s tím, mam nastartovane, a otačkomer nic, šlapnu na plyn, tak to vyletí na cca 4000otaček. víc ne ,pustim plyn tak to spadne na nulu, ale když jedu treba uz 5 min, kapku bouchnu do budíkú, tak to chvili kolísá a pak to ukazuje normalne, no a jeste jeden problem, když nastartuju, neukazuje stav(pořád na nule) benzínu a ja nwm proč, asi po 10 min jízdy to ukazovat začne. Nemůže to být mrazem, venku je cca -18 ???? prosim o pomoc

Čau Tak pouze u toho benzínu to je podle mě tím mrazem, já sem měl to samé u nás okolo -20° mrazu, také mi to neukazovalo rafla na ,,nula" benzín tam byl.

Teď je vše o.k. jak se oteplilo ukazuje normálně, možná už to tu někdo psal..

Měj se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nevím jak u fildy, u karbcového fáčka s hodinama příprava na točkoměr nebyla, musel se natáhnout drát od indukčky (fáčka vstřikáče s ŘJ už měly všecky otáčkoměr na palubce a hodiny nahoře na "podhledu" u vnitřního zrcátka) jako vedení signálu plus napojit napájení "na klíček". Já palubku pro fildu s analogovýma hodinama bez točkoměru vlastně v životě neviděl - to musí být nějaká extrasocka edišn, aby neměla točkoměr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si koupil budíky s dig. hodinama a vada je úplně jednoduchá pokud máš 1.3BMM tak tam musíš vrazit budíky taky z 1.3BMM jinak bys musel natáhnout kabel si signálem koupil jsi pravděpodobně budíky z Mpi též to trvalo než jsem na to přišel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Prosím Vás vraťte se k původnímu problému že otáčkoměr neměří otáčky jak má!!!

řekněme že po čase se mi to taky stalo s těmi otáčkami, ale co se týče teploty tak v pohodě normální středoevropské klima nebydlíme na sibiři, dále co se týče kabeláže tak příprava tam byla poněvadž několik měsíců otáčkoměr jel v pohodě, dále pak ještě s tím čidlem to bylo vyměnněno.

Co teď chytré hlavy???

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

No take jsem řešil tento problém měl jsem tu samou zavadu a take vím co jsem udělal že to přestalo fungovat. Odpověď je uplně prostá. Když se podívaš ze strany součástek na desku tak kousek od žluteho konektoru je integrovaný obvod (je myšlen ten uplně horní) tak ten el do přemíkového nebe. Tento obvod je velice nachylný zkoušel jsem vyměnit ale nepovedlose. jedina možnost je buď vyměnit to kus za kus a předělat tu základní desku nebo zkusit odtáhnout podivat se jestli  jsou kontakty v pořádku postříkat je nějakým kontakoilem a prohlednout si samotný otáčkoměr .Jsou na něm dva nýtky ktere se rády urvou ty jsou duleži te aby držely kryt pokud jsou nějake vadne připájet. a pokod ani to nepomuže je na čase to vyměnit jina rada na to asi neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím páni.

Včera sme odstránili typickú závadu na felícii 1.3  (781.136) r.v.1996 - jednobodové vstrekovanie Bosch Monomotronic. Nefungoval otáčkomer. Len pri vyšších otáčkach motora ručička skočila na nejakých 4 tisíc.

Je to konštrukčná vada plošného spoja: cestička plošného spoja od integrovaného obvodu k otáčkomeru je veľmi tenká a pri ploške, kde je matičkou prichytený otáčkomer, tá cestička praskne. Cestičku sme nahradili tenkým drátikom priletovaným priamo na vývod integrovaného obvodu a plošku na prichytenie otáčkomera.

Takže odobrať celú prístrojovku z auta, to obnáša odpojiť náhon rýchlomeru, odpojiť všetky konektory.

Odobrať dosku plošného spoja: odskrutkovať skrutky, ktoré držia dosku a opatrne vytiahnúť z konektorov jednotlivé prístroje: teplomer, palivomer, otáčkomer. Aby ste sa dostali k tým jednotlivým prístrojom, je samozrejme nutné odobrať z prístrojovej dosky aj predný prehľadný štít. Každý prístroj je k doske plošných spojov prichytený medenou matičkou, túto musíme samozrejme predtým uvoľniť. Palivomer a teplomer majú okrem tej matičky ďalšie dva kolíčkové piny - konektory, opatrne vytiahnúť. Otáčkomer má okrem tej matičky ďalšie tri kolíčkové piny.

 

post-88912-0-55219700-1439793885_thumb.j

 

post-88912-0-44602600-1439796202_thumb.j

 

 

 

Editováno: , autor: HeFab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...