Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, kdo máte možnost přečtěte si nové číslo Škoda Revue 5/2007 je tam hezký test obou 1.6 MPI a FSI na spotřebu.Porovnávali se dva benzíny: BA95N a BA100 V Power Racing oba Shell. BA95N je jen obyčejný benzín bez aditiv.Z testu vyplynulo, že kupodivu MPI zase není o tolik horší než FSI u kterého jsem si myslel, že na 100 VPR pojede výrazněji lépe.

Je tam taky test té mojí 1.8TSI a dokázali s ní jet i za 17 litříků, takže test rozhodně nepojali nijak úzkoprse. :)

Ahoj Rosťo, neměl bys možnost tady naskenovat ty články? Hodně by mě to zajímalo. Jinak zítra si mám přivst auto ze servisu, takže ti brzý vědět jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teda díky za články dá sa to v pohode prečítať. Celkom zaujímavé, lebo podla tohoto testu 1,6 FSI v podstate sklamala v rovine nadobúdacie náklady v porovnaní s výkonmi vo všeobecnosti. Najviac ma prekvapila lenivosť 1,6 FSI pri zrychlení na 100 KM/h. Tak ešte raz díky, aspoň ma netrápi, že mám 1,6 MPi. Čaume :kol-130:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, já si taky myslel, že FSI bude výrazněji lepší hlavně při jízdě na 100 oktanový Shell-má na to speciálně upravený motor, skutečnost mě docela překvapila-no alespoň vás nemusí mrzet ,že máte MPI.Rozdíl ve zrychlení je zanedbatelný,máte nižší spotřebu na oba benzíny jen ten kroutící moment je bohužel taky nižší byť ne o moc.Cenový rozdíl rozhodně neodpovídá jen o malinko lepšímu výkonu.Myslím, že jste nijak nezaváhali s koupí MPI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice je test hezký, a dobře provedený, ale když už chtěli být takový puntičkáři, tak proč nevzali stejná auta do testu? Protože ta MPI je liftback s 15" Oriony a ta FSI je kombík s 17" Pegasusy a to je podle mě docela podstatný rozdíl, pokud chci exaktně měřít rozdíly v dynamice a spotřebě dvou zhruba výkonostně podobných motorů. V tomto mě ten test ve Škoda Revue celkem zklamal. Jinač ale je to supr počtení, hlavně s tou 1.8 TSI mi udělali radost, že tak rychle udělali test.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice je test hezký, a dobře provedený, ale když už chtěli být takový puntičkáři, tak proč nevzali stejná auta do testu? Protože ta MPI je liftback s 15" Oriony a ta FSI je kombík s 17" Pegasusy a to je podle mě docela podstatný rozdíl, pokud chci exaktně měřít rozdíly v dynamice a spotřebě dvou zhruba výkonostně podobných motorů. V tomto mě ten test ve Škoda Revue celkem zklamal. Jinač ale je to supr počtení, hlavně s tou 1.8 TSI mi udělali radost, že tak rychle udělali test.

Máš pravdu 17" obutí na FSI zvedlo spotřebu, z tohoto pohledu to skutečně nebylo objektivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Kúpil som nové zimné pneu Bridgestone blizzak 25LM a musím povedať že aktuálnu zimnú spotrebu mám niečo cez 10 l/100 km. Som si myslel že mám lahkú nohu tak som zvedavý na vývoj zimnej spotreby. Nemám to s čím porovnať lebo moju OII som kúpil na jeseň ako ročnú, predtým som mal OI 1,6 a tam sa my zdala trochu nižšia zimná spotreba. Aký by mal byť priemer pri štandardnej jazde v meste???? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kúpil som nové zimné pneu Bridgestone blizzak 25LM a musím povedať že aktuálnu zimnú spotrebu mám niečo cez 10 l/100 km. Som si myslel že mám lahkú nohu tak som zvedavý na vývoj zimnej spotreby. Nemám to s čím porovnať lebo moju OII som kúpil na jeseň ako ročnú, predtým som mal OI 1,6 a tam sa my zdala trochu nižšia zimná spotreba. Aký by mal byť priemer pri štandardnej jazde v meste???? ;)

myslím, že i na to město je to celkem dost... já jezdím s 2.0 FSI 4x4 na 205 R16 kolem 10,5 - 11,5 ... takže tvým 10 s 1.6 MPI... ccc.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci, aby to zase vyznělo jako nějaká provokace, ale dneska jsem se na to trochu soustředil a od výjezdu z garáže po návrat jsem najezdil po městě a nejbližším okolí cca 35 km, se spotřebou 5,7 litru. Ve městě opravdu 50 s lehkou nohou, na periférii jsem rychlost už nijak nehlídal. Žádný dlouhý stání na křižovatkách. A říkám taky rovnou, že tomu počítadlu nevěřím. Je tam disproporce asi půl litru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o Tak to teda koukám.

Nyní 7.8 - převážně město, situace jak psal Luke ("jedna, brzda, jedna, dvě, brzda") znám taky moc dobře, často hodně krátké vzálenosti (proto benzín) a lehkou nohu často opravdu nemám. Jde to i líp (7.2, >,...), i hůř (8.1,<,..)... podle toho jak často se mimo město dostávám. Stoprocentní zimní město bych odhadoval tak na 8.5 průměr. Ale nad 10 litrů jsem se dostal buď po delším uvíznutí v koloně nedlouho po startu nebo jízdou stylem "brzda/plný plyn".

Editováno: , autor: OctII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...