Přejít na obsah

Zapojeni lokalizatoru


Dustine

Doporučené příspěvky

Ahoj, prosim o radu, kam a jak nejlepe zapojit trvale napajeni GPS lokalizatoru v Octavii.

Rad bych ho umistil do leva zadni kapsy v kufru, takze pobliz, predpokladam, vede napajeni

i zadni autozasuvky (zapalovac). Ten mam take na leve strane v kufru.

Mohu poprosit o schema, jake maji prislusne dratky na napajeni autozasuvky barvu a na jakem jsou

konektoru?

Staci na ten samy sdruzeny konektor napojit lokalizator? Bude to bezpecne?

Neni riziko, ze se mi vybije baterka, pokud napr. auto bude stat tyden bez jezdeni?

Parametry lokalizatoru:

Input DC12-24V

Output 5.0V 1000mA

Diky za radu

D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co jsi opsal za parametry lokalizatoru, to je z nejakyho napajeciho zdroje pro nej?

zdroj dava 5V 1A (lokalizator bude brat min) tj. 5W, kdyz bude tak cca 90% uciny, tak na 12V si z baterky veme skoro 0,46A to je hodne, to ti baterku po chvili bezpecne vytluce

zjisti podrobnejsi udaje o lokalizatoru, kolik zere kdyz po nem nechces, aby posilal pozici - v klidovem stavu (predpokldam, ze to dela jen na pozadani napr. pres gsm)

ohledne bezpecnosti, zasuvka v kufru je jistena pojistkou (30A), tam bych problem nevidel (klidne si nejakou menci pridej v zadu v kapce u napojeni dratu)

problem bude napr. pokud lokalizator (zdroj) hreje

barvy dratu:

zem - hneda

+12 - cerveno zluta

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky,

ano to jsou parametry zdroje viz. foto nabijecka-pro-gps-lokalizator-12-24v.jpg?

v klidovem stavu to bude zrat asi jako mobil (je v tom GSM karta) a data to posila jen na vyzadani (prozvoneni -> vysle SMS zpravu o poloze)

da se to ale prepnout do modu GPRS a pak to posila data nepretrzite na zadanou IP adresu (nevim v jakem intervalu, zatim nevyzkouseno, ale

predpokladam, ze ne casteji nez 1x za minutu)

ale kolik to bude brat si opravdu nedovedu odhadnout

displej to nema

ale rikam si, ze kdyby to melo vycucnout baterku v aute, tak snad by to neprodavali :)

dik za help

Editováno: , autor: Dustine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v rezimu kdy to posila data porat - kniha jizd, to je planovany do aut co jezdi casto a vetsinou to, kdyz je auto v klidu, spi

nejlepsi bys mel si to vyzkouset, pripojit na stole a zmerit odber

musis pocitat s tim, ze v zime ma baterka horsi vydrz, pri startovani zhavis, tak za kolik dni uz nenastartujes... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

v rezimu kdy to posila data porat - kniha jizd, to je planovany do aut co jezdi casto a vetsinou to, kdyz je auto v klidu, spi

nejlepsi bys mel si to vyzkouset, pripojit na stole a zmerit odber

musis pocitat s tim, ze v zime ma baterka horsi vydrz, pri startovani zhavis, tak za kolik dni uz nenastartujes... :(

je to jednoduché ja to tu mam taky tuhle věcičku ma to za 18 dnů 10000mAh takže to tu baterku vycucne stopro, ale premyslel sem o tom. ma to v sobe baterku ktera se dobije za 3-4 hodiny. a vydrzí cca 50-80 hodin, kdyby nekdo nakreslil schema casovace, ktery by jednou za 50hodin sepl obvod na 4 hodiny je po problemu.

Já řeším jinou věc. jak to sledovat online pres GPRS. je na to třeba free ucet u gpsgate.com ale proste me nevyhovuje jak to zaznamenava trasu. chtel bych aby to zaznamenavalo po dnech, neco jako knihu jizd. a aby bylo mozne sledovani i v aplikaci v mobilu coz ten gpsgate nema....

Scruffy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

casovac na 50h nejlip postavit s malym mikroprocesorem, pres nejaky nabijeni kondiku to nepujde

procesor odpocita cas a sepne mosfet (rele zere), po urcitem case ho odpoji, jeste by mohl kontrolovat napajeni napeti (baterku) a pod nejakou hranici uz nespinat vubec, do doby nez se nabije baterka v aute (jizdou)

minimum soucastek a zrat to nebude skoro nic

to neni vubec problem, jsem taky z prahy, tak ti muzu neco ubastlit

vnitrni baterka je urcena na trvaly provoz, neni pouze zalozni?

energeticky to nebude nijak lepsi, kdyz se baterie vnitrni nabije, pak uz to zere jen na samotny provoz

kdyz bys to odpojoval, tak se vnitrni baterka vybije, po pripojeni ji to bude nabijet, aby to pak nesezralo vic nez za tobu, kterou to to jelo z baterky

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to provozní baterie. jedná se o zarízení GPS

mam ho tu dva dny a konkrétně já ho chci dát do motorky, tam ta baterka je ještě slabší...

říkal jsem si takovehle dobíjení jednou za dva dny že by mohlo být lepší než to krmit pořád

da se to krásně propojit s GPSgate.com v 60s intervalech to udělá pozici, pro zpětný pohled ale jinak spíš jako online tracker.

ještě hledám jiný server který by dělal spíš takovou knihu jízd plus online tracker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz to ma vlastni akumulator na 50hodin, tak co resite? pripojte to na spinany plus po otoceni klickem ne? ja tak mam v aute pripojenyho mobila na nabijecku ... jednoduchy ;-)

P.S. aaaa mimochodem, to mi chcete rict, ze 10 amper za 18 dni vybije baterku k nenastartovani jo? :-D to se spis vyklepe samovybijenim nez timhle odberem :-D

Editováno: , autor: PatrickE3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz to ma vlastni akumulator na 50hodin, tak co resite? pripojte to na spinany plus po otoceni klickem ne? ja tak mam v aute pripojenyho mobila na nabijecku ... jednoduchy ;-)

P.S. aaaa mimochodem, to mi chcete rict, ze 10 amper za 18 dni vybije baterku k nenastartovani jo? :-D to se spis vyklepe samovybijenim nez timhle odberem :-D

No když moje motobaterie má 9Ah, tak je celkem jasno :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když moje motobaterie má 9Ah, tak je celkem jasno :(

no jo, ale tak pak si myslim, ze pokud jezdis jednou za mesic, tak je docela zbytecny mit GPS lokalizator, nebo jestli parkujes v garazi, tak si sezen adapter a pripojuj to na nej kdyz stojis ;-) udelej si prepinac, nejakej konektor a vzdycky to akorat prepoj, nebo pres relatko ze jakmile otocis klicek na rozsviceni kontrolek, tak ti to pobezi z akku a jinak z toho adapteru... tu motorku jsem uz pak prehlidnul, tak to sorry ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.S. aaaa mimochodem, to mi chcete rict, ze 10 amper za 18 dni vybije baterku k nenastartovani jo? :-D to se spis vyklepe samovybijenim nez timhle odberem :-D

Mno 10 amper (jak píšeš) ti vybyje 50 Ah baterku přesně za 5 hodin, asi jsi myslel 10 mA, takže stokrát dýl.

Jak píše Dustine, tento zdroj 5V/1000 mA při plném výkonu ti vybije baterku asi za 100 hodin, což je kolem 4 dní - teď je otázka jaký je skutečný odběr zařízení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno 10 amper (jak píšeš) ti vybyje 50 Ah baterku přesně za 5 hodin, asi jsi myslel 10 mA, takže stokrát dýl.

Jak píše Dustine, tento zdroj 5V/1000 mA při plném výkonu ti vybije baterku asi za 100 hodin, což je kolem 4 dní - teď je otázka jaký je skutečný odběr zařízení....

To mi je jasny ze 10A/h vycucne baterku zhruba za 5 hodin, neco malo spolecnyho s elektrikou muj zivot ma, ale 10 amper za 18 dni ti baterku nevycucne do nenastartovani ... tech 5V/1A je jenom zdroj, ktery ma kapacitu vyssi nez je pozadavek, to zarizeni jestli bude mit plny odber z 20% casu? Pochybuju ze to bude vysilat 24/7, to by traffic pekne naskakal a operator by si to solidne nechal zaplatit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jde tam nastavit, aby to pri zmene polohy nezasilo vubec? nebo jednou za hoooooooooodne dlouho?

a polohu kotrolovat jednou za cas

vubec bych se toho nebal, kdyz to vycucne 10A za 18dni (zere prumerne 23mA), to mi 70Ah baterku sezere za 1/3roku, to ty doby urcite nekam pojedu :)

jablotron o jejich lokatoru zatim moc nepise, maji ho v novinkach, nikde jsem nic nenasel a co o nem vim jsem zaslech na skoleni, netusim kolik to stoji :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz je teplo, tak to urcite 3 mesice nevydrzim, abych se neprojel

pres zimu v motorce nemam baterku vubec :( to ji snad ochrani trosku garaz s alarmem

na netu je plno podobnych krabicek, napr. http://www.skrytatechnika.cz/skrytatechnika-cz/eshop/0/0/5/1-Erkil-GF-102-gps-tracker-s-knihou-jizd

maji i pohybova cidla, to by bylo jeste lepsi, ze by polohu zacalo kontrolovat a hlasit, az kdyz se s ni bude hybat

v aute bych se o baterku vubec nebal a vklidu to na ni napojil, u motorky se mi moc nechce pripojovat maly zdrojik a nechat ji porat v zasuvce :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Než tohle tak jsem před hodně lety četl o zařízení..na autoalarm a imobilizer nějaké modulový s možností připojení dalšího moduli byla připojena krabička s gsm aplikací..co to umělo tam bylo popsáno na jednom případu..majitel vozu byl v práci a auto měl na druhé straně města..přišla mu na telefon sms kdy mu auto hlásilo, že bylo poškozeno okno u řidiče, další sms, že někdo neoprávněně nastartoval vozidlo a další sms, že vozidlo je v pohybu..žádné gps..on zavolal na policii kde jim oznímil, že mu bylo zcizeno vozidlo to a to a že za 2 minuty to vozidlo bude někde stát troubit a blikat...pak poslal konfigurační sms do auta a uto se zastavilo, začalo troubit a blikat...uprostřed křižovatky...policie ho rychle našla a ještě od něj volala majiteli, že zloděj utekl a že ho žádají aby ten řev na dálku vypnul...tomu říkám alarm..já bych ještě přidal možnost v autě odpálit patronu se slzným plynem jinak bych bral přesně tohle zabezpečení...nevíte jak se to jmenuje a kde se to dá teď sehnat ? případně dokáže někdo vypsat jaké všechny typy autoalarmů a imobilizérů se do škody octávia rv.2003 montovali, jak se dají rozeznat a jak se dají konfigurovat ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...