Přejít na obsah

Vyčištění klimatizace


TomASS!

Doporučené příspěvky

Něco podobného jsme měli kdysi v práci. Dělalijsme to tak, že se zaplo zapalování, pustila klima na vnitřní cirkulaci a ten přípravek se dal na podlahu ke spolujezdci pod palubku a aktivoval. On pak sám stříkal. Pak se zavřeli dveře a okna a nechalo cca 10 minut působit. Pak se auto nechalo chvíli otevřené aby vyvětralo.

Ale u sebe jsem nějaký rozdíl nepoznal. Zajel jsem ke známému a nechal klimatizaci vyčistit a doplnit náplň. Pak jsem rozdíl poznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já první co jsem tím ale vystříkal bylo místo pod pylovým filtrem.Tím jsem začal.Vyndal filtr a vystříkal to kolem toho ventilátoru a i do něj.Pak jsem zapnul klimu aby to nasálo.Po chvíli jsem klimu vypnul a nastříkal to zevnitř do všech výdechů jak na palubovce tak i dole a zapnul jsem vnitřní okruh.Nechal asi deset minut a výsledek šel poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, a já mám s klimou tento problém , asi před měsícem začala hodně smrdět ( takový jako chcanky ) , tak hned mi můj dvorní mechanik dal nový pylový filtr a vystříkal to sprejem Valeo. A asi 3 dny byl klid , potom sem začal cítit smrad ale jako by sůl, nebo chlor, nebo tak něco , tak znova do dílny a opět vystříkat a tentokrát i výdechy zevnitř auta, i ten nový filtr postříkal pěnou a nechal to projít klimou , tak i topením ale vůbec to nepomohlo , je tu zase ten stejný smrad - sůl ! Ale je zajímavý že teď po ňáké době když běží klima tak to nesmrdí, jen když jde vzduch do auta náporem jízdy nebo jen ventilátor bez klimy. A je jasný že to bude ňákej sajrajt ptz mě potom škrábe v krku . Mechanik mi řekl že jedině rozebrat celou palubovku a vyčistit všechno mechanicky. Nesetkal se někdo z Vás s timto ? Díky za rady Martin

Editováno: , autor: Martin35
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine u nás už to pár orig servisů má ale nechají si to zaplatit - cca 1100. Čištění ultrazvukem je celkem běžné, určitě v okolí něco najdeš.

Po me další zkušenosti s orig servisem, kdy jsem chtěl udělat geometrii a vyřknuli že je to potřeba dělat "laserově" a cena od 2500 jsem se ho zeptal jestli je ta cena i s pronájmem náhradního auta a poslal ho do oněch míst... Tím jsem s nimi skončil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine u nás už to pár orig servisů má ale nechají si to zaplatit - cca 1100. Čištění ultrazvukem je celkem běžné, určitě v okolí něco najdeš.

Po me další zkušenosti s orig servisem, kdy jsem chtěl udělat geometrii a vyřknuli že je to potřeba dělat "laserově" a cena od 2500 jsem se ho zeptal jestli je ta cena i s pronájmem náhradního auta a poslal ho do oněch míst... Tím jsem s nimi skončil.

laserová geo za 2500? :-D kousek od Ostravy (ve staříči) dělaj za 500 kdyz nechceš doklad, když jo tak za 650 a jsi u toho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem dnes obvolal i sousední město a desinfekci klimy ultrazvukem dělá jen servis škoda-porsche , za 1500 Kč. Na to prdim a intenzivně to smrdí hlavně když to bere jen vzduch zvenku ( econ ). Takže zkusime ještě to čištění sprejem jak se postaví před přední sedačku a dáme cirkulaci vzduchu. Akorát mám strach co to udělá s kůží na sedačkách ? :unsure:

Jo a geometrii mi dělal kámoš ( laserem ) ale pouze změření, 200 Kč. !! :)

Editováno: , autor: Martin35
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže , dnes jsem na doporučení kamaráda našel malou firmu na klimu, a všechno mi vystříkal tím sprejem , všechny ofuky , i na nohy, celý prostor filtru i nový filtr, a prohnaly jsme to přes klimu tak i topení. Pak dělaly odsátí a přefiltrování starého chladiva ( bylo tam 450 g) , pak testování potrubí tlakováním , a vrácení chladiva + doplnění nového na 600 g. . Pak zkouška klimy a test kompresoru . Všechno v pohodě. Provedeno na přístroji VALEO. A cena myslím taky v pohodě, 920 Kč. Takže tak, jen aby už ten slanej puch dal pokoj !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Chtěl jsem napsat vyřešení celého problému se "slaným" smradem , kterého se nešlo zbavit ani po několka vyčištěních . Nakonec mě ještě napadlo ten nový kabinový filtr (obyč) vyměnit za uhlíkový !! A ejhle ?? Najednou je klid , od slanýho smradu a i od jiných. Takže při výměně raděj 50 kč připlatit a je klid !! Třeba to někomu pomůže ! Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak jsem dnes poslední den využil květnové akce "AUTO KRALUPY" na bezplatnou kontrolu a výměnu, resp. repasi chladiva s olejem v climatronicu. Klimatizace byla po dvou letech v podstatě O.K. - nesmrdí, ale kontrolu jsem chtěl mít a tak vše vyšlo náramně dobře. Odsáto 00.610 kg a oleje 0008 ml..

Naplněno 00.625 kg a oleje 0008 ml.. Neměl jsem s klimou žádné problémy, ale více jak 2 roky se nekontrolovala a tak jsem chtěl mít jistotu a jsem rád, že vše bylo v naprostém pořádku. Zase chvilku budu mít dobrej pocit, že auťák až tak nezanedbávám. ˇUčtovali pouze ten napatrnej rozdíl co doplnili a to za směšnej peníz 160,- Kč.. Až jsem tomu nevěřil! Takže, ne všechny akce jsou pouze oblbovačkami". Přístup byl velmi vstřícný - asi opět díky tomu, že je to takovej malej dealerˇŠKODY! :gunners3:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak musím přidat "svoji trošku do mlýna"! V pátek okolo poledne mi zvonil telefon a po zvednutí jsem chtěl pomalu položit - říkal jsem si zase nějaké nabídky nesmyslů a ouha, dáma ze Škody MB a jestli bych byl ochotný věnovat pár minut, že mají eminentní zájem " jak jsem byl spokojený se svojí poslední návštěvou servisu Škoda v Kralupech" . Po chvilce zaváhání jsem souhlasil a chvilku jsem jí odpovídal na otázky, které byly docela dost sofistikované. Jelikož jsem si nemohl v podstatě na nic stěžovat, byla to ta akce na "kontrolu klimatizace zdarma", tak z toho vyšel servis "AUTO KRALUPY" skoro na jedničku! No, nicméně se mi opět potvrdilo, že menší "venkovský" servis vychází ze souboje s těmi "tzv. super servisy" podstatně lépe! Čili, dle mých zkušeností zatím vede absolutně "AUTO ZÍTKA - SUKORADY" a hned za ním následuje "AUTO KRALUPY".

Jinak bylo z hovoru jasné, že dotyčná dáma má před sebou na počítači vytáhnutou celou servisní historii mého vozu a byla v obraze od počátku uvedení do provozu.

No jen doufejme, že těch cca 13 minut, které jsem jim věnoval přinese nějaký užitek pro nás všechny, protože jinak je to s těmi značkovými servisy dost otřesné!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...