Přejít na obsah

STK nesumernost brzd


peto3

Doporučené příspěvky

Na STK som nepresiel kvoli nesumernosti zadnych brzd.

Predne L:2,36 R:2,54

Zadne L:0,7 R:1,02

Rucna L:1,64 R:1,52

fo 70

co s sa s tym da robit?

napadlo ma namazat pravu stranu ale zas ako docielit presne aby nebol opacny problem,

neviem co s tym zeby zadny lavi valcek malo vysuval?

mal som otoverene obidva bubny a ziaden problem nevidim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před technickou vždy měním obložení vzadu+pružinky vyčistit, dotáhnout ručku.nesouměrnost nesmí být , tuším, vyšší než 30 procent. Taky mě vrátil , já to vyměnil a O.K. :p

Zkus odvzdušnit. Bohužel nesouměrnost je vážná chyba.

Editováno: , autor: Standis
pozor na citování příspěvků - porušuješ pravidla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hej 30 percent lenze mne vychadza necelych 32 percent keby nebol svina da mi prejst,

obozenie mi je luto menit je este v dobrom stave skusim to precistit vsetko a uvidim

auto pri brzdeni nikam netaha brzdi dobre.

Editováno: , autor: Standis
pozor na citování příspěvků - porušuješ pravidla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taka hlupa otazka asi ale nechcem zakladat nove forum a nikde som to tu nenasiel.... tie bubny sa davaju ako dole??... ako dal som dole kolo vysroboval ten srob co tam je iba jeden... a ptm sa zacal bubon hybat ale ani za nic nesiel dole... tak ze ci je na to nejaky grif alebo som daco este mal odmontovat??

este raz prepacte za tu blbu otazku ale neviem si s tym poradit :feve:

dakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nemusíš povolovat samostav dříve než sundáš buben. Musíš povolit matici utahující lanka ruční brzdy, je pod plastovým krytem , který je mezi sedadlama vpředu . 3 šroubky drží plast ( jsou pod nádobkou popelníku) a dva pod odkládacím prostorem za šatlpákou ( víčko za šaltpákou vyndáš tahem nahoru). Plast nadzvedneš , povolíš matici , pak poťukáš kladivem po bubnu, čelisti odskočí a uvolní buben. Pokud je buben starší, má vydřenou dráhu po čelistech a nemůžeš ho lehce sundat. ;)

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to měl vyzkoušený , dělal jsem to tvým způsobem, a nemohl jsem sundat buben, , když jsem ho silou sundal , zjistil jsem, že samostav je zrezlej, takže ani po vyndání pružiny se nehnul, a čelisti se neuvolnily. Dral jsem dolů s bubnem i čelisti a mírně jsem sserval pístky. S tím uvolněním matice mi to šlo suprově, možná to je jen mů dojem.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže by se měl po sundání pružiny samostavu skrz otvor pro šroub v bubnu sám samostav uvolnit? a povolit čelisti? Jinak se mi to nejeví. Je pravda , že jsem tenkrát měnil pakny na technickou, koupil jse fabku jako jetou , stála dlouho v bazaru, a pod bubnem byl pěknej humus, kterej jsem vyčistil, vyměnil pakny i příslušenství ( perka atd.)

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže příště to vyzkouším podle tvých rad,tvojeho postupu, čistil jsem 2 dny zpátky pravej buben, budu čistit ještě levý , po ročním ježdění tam bylo dost bordelu, projevovalo se to pískáním při brždění. Pak by to mělo být rychlý, ten buben sundat. :palec2:

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Predvcerom sme na fabii menili zadne oblozenia za nove, tiez valceky, vsetko vycistili, ovzdusnili a stale mi zadna lava brzda brzdi slabo. Staci ze roztocim koleso, slapnem na brzdu celkom a koleso len pomalicky pribrzduje, nezastavi hned. Pred vymenou mi brzdilo v poriadku. Rucna brzda momentalen brzdi tiez dobre.

Nemate nejaky napad, v com to este moze byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...