Přejít na obsah

Zajimavy problem kolísání spotřeby 2.0i


Rmmn

Doporučené příspěvky

panove mam takovy zahadny problem se spotrebou. Takze asi pred 3mesici se mi zdalo ze moje octavie (2.0 85KW, r.v. 2000) papka moc benzinu spotreba tenkrat byla okolo 9-9.5-10l tak sem sel na diagnostiku a zjistilo se ze je spatne cidlo teploty chladici kapaliny (jezdil jsem furt na sitic), no cidlo se vymenilo problem ustal spotreba 6.5-8.5l podle jizdy. No a ted nastal problem opet spotreba je okolo 9-10l diagnostika nic neukazuje a co je nejzajimavejsi tak ze po odpojeni baterky jezdi auto za 7-8l a po cca 100km se spotreba sama zvysuje az na hranici tech 10l. Najeto mam 115000 100% mam servisku. Lambda ani vaha vzduchu menena nebyla ale diagnostika neukazuje zadne problemy jen sporadickou na lambde ale to uz se videl u vice aut a nic to neznamenalo. Zkuste poradit co s tim predem diky spozdravem Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove mam takovy zahadny problem se spotrebou. Takze asi pred 3mesici se mi zdalo ze moje octavie (2.0 85KW, r.v. 2000) papka moc benzinu spotreba tenkrat byla okolo 9-9.5-10l tak sem sel na diagnostiku a zjistilo se ze je spatne cidlo teploty chladici kapaliny (jezdil jsem furt na sitic), no cidlo se vymenilo problem ustal spotreba 6.5-8.5l podle jizdy. No a ted nastal problem opet spotreba je okolo 9-10l diagnostika nic neukazuje a co je nejzajimavejsi tak ze po odpojeni baterky jezdi auto za 7-8l a po cca 100km se spotreba sama zvysuje az na hranici tech 10l. Najeto mam 115000 100% mam servisku. Lambda ani vaha vzduchu menena nebyla ale diagnostika neukazuje zadne problemy jen sporadickou na lambde ale to uz se videl u vice aut a nic to neznamenalo. Zkuste poradit co s tim predem diky spozdravem Roman

Když odpojíš baterku, tak se vymažou režimy z paměti ŘJ a po cca 100Km jízdy se je ŘJ zase "naučí". Viděl bych to na problém nějakého snímače-lambda, váha vzduchu. Během toho učení posílají ŘJ nesmysly a ta se režimy naučí špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste jednu vec mito zacalo a to kdyz mam zarazene a pustim plyn tak auto si parkrat jakkdyby poskoci. Ne ze by nejak skakalo ale jakkdyby se kousne a pusti kousne a pusti. Udela to 4x a uz jede normalne. S tou RJ to bude asi pravda. Myslite ze i sporadicka chyba muze delat problem?

Editováno: , autor: Rmmn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...