Přejít na obsah

Spodní lišta dveří u řidiče


Lanny

Doporučené příspěvky

Pěkný podvečer po tom pařáku přeji všem.

Tak jsem se po cca 3,5 letech na stará kolena zbláznil a svoji zděděnou Octávku jsem nechal přítelkyni a sám jsem se navez do SUPA I, 2,5 TDI v plný náloži a pochopitelně v kůži, no je to vlastně 100 Edition v nádherný černý metle (té práce!!)

Zatím jsem to akorát přivezl z Ostravy a tak jsem s tím ujel cca 370 km a ty byly opravdu v pohodě,- jen aby i ty další vždy byly taky tak!!!

Přátelé, co mi trápí, zatím jsem objevil jen jednu maličkost a sice SPODNÍ LIŠTA DVEŘÍ U ŘIDIČE až na konci u hrany u kliky je odchlípnutá a nevím jakým způsobem jsou ty široké spodní lišty přichyceny -nechci něco domršit. Prosím o radu, už jsem to tady procházel i včera a na nic jsem k tomuto tématu nenarazil. Díky za pomoc a radu. Zdravím z Prahy, zase jeden bláznivej dědek z Prahy se cpe mezi mlaďochy, ale asi už senilním, tak mi držte palce! ČAUKY LANNY :help::help::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta lista drzi na par sroubech, ktere jsou na dolni hrane dveri. Jak je odsroubujes tak mas dole celou listu. Mi se pred 2 lety pri ojdezdu k mori stalo to, ze jsem zavadil o obrubnik pri zavirani dveri a lista u mojich dveri povolila. Po prijezdu domu jsem ji sundal ocistil a prilepil lepidlem na plasty. Myslim ze to bude u tebe stejne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a pokud myslíš lištu dveří (s chrom proužkem), tak ta je lepené. Dělal jsem ji v týdnu. Takže postup:

- silonem neboli vlascem ji od dveří uřízneš (prostě začneš tam kde je odchlíplá a táhneš podélně)

- narazíš na 3 nebo 4 kolíčky, které jdou z lišty do dveří a vymezují tak její přesnou polohu (nijak ji však nefixují)

- důležité je netahat za lištu samotnou aby se neohla (jednak by se špatně rovnala do původního tvaru a jednak by popraskal chrom)

- důkladně a to myslím DŮKLADNĚ umýt lepidlo (mě zůstala velká většina na liště - poradil si s tím toulen)

- dveře i čistou, lepidla zbavenou lištu odmastit třeba lihem

- nalepit 3M akrylátovou oboustrannou pásku na lištu (dva proužky 9mm široké pásky)

- v žádném případě se nedotýkat lepené plochy (ani pásky ani lišty, ani dveří)

- odstranit folii a lištu přiložit na dveře

- lištu důkladně přitlačit na všech místech a tam kde se odchlípla ji přidržet aspoň 5 minut

- 80% lepu se spojí během první hodiny (teplota na 20%)

- a máš hotovo

Páska je drahá jak sviňa prodává se 20m a stojí 650,- pokud jsi z Prahy, tak není problém ti kousek nechat, zůstalo mi cca 18 metrů :)

GOOD LUCK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a pokud myslíš lištu dveří (s chrom proužkem), tak ta je lepené. Dělal jsem ji v týdnu. Takže postup:

- silonem neboli vlascem ji od dveří uřízneš (prostě začneš tam kde je odchlíplá a táhneš podélně)

- narazíš na 3 nebo 4 kolíčky, které jdou z lišty do dveří a vymezují tak její přesnou polohu (nijak ji však nefixují)

- důležité je netahat za lištu samotnou aby se neohla (jednak by se špatně rovnala do původního tvaru a jednak by popraskal chrom)

- důkladně a to myslím DŮKLADNĚ umýt lepidlo (mě zůstala velká většina na liště - poradil si s tím toulen)

- dveře i čistou, lepidla zbavenou lištu odmastit třeba lihem

- nalepit 3M akrylátovou oboustrannou pásku na lištu (dva proužky 9mm široké pásky)

- v žádném případě se nedotýkat lepené plochy (ani pásky ani lišty, ani dveří)

- odstranit folii a lištu přiložit na dveře

- lištu důkladně přitlačit na všech místech a tam kde se odchlípla ji přidržet aspoň 5 minut

- 80% lepu se spojí během první hodiny (teplota na 20%)

- a máš hotovo

Páska je drahá jak sviňa prodává se 20m a stojí 650,- pokud jsi z Prahy, tak není problém ti kousek nechat, zůstalo mi cca 18 metrů :)

GOOD LUCK

Pěkné nedělní odpoledne, díky moc za radu - může se někdy v budoucnu hodit. Ale mám problém s tou širokou úplně na spodku dveří a mám tady již odpověď od Asui na tu spodní.

Mooc Ti děkuji a zdravím

Lanny :palec2::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta lista drzi na par sroubech, ktere jsou na dolni hrane dveri. Jak je odsroubujes tak mas dole celou listu. Mi se pred 2 lety pri ojdezdu k mori stalo to, ze jsem zavadil o obrubnik pri zavirani dveri a lista u mojich dveri povolila. Po prijezdu domu jsem ji sundal ocistil a prilepil lepidlem na plasty. Myslim ze to bude u tebe stejne.

Pěkný podvečer,

škoda, že jsem se dostal k PC až nyní-každopádně moooc děkuji, bude to, to samé co se stalo Tobě, ale dnes už bohužel to nezvládnu - musí to týden počkat. Ještě jsem se chtěl zeptat jaké lepidlo na plasty jsi použil?

Pěkný zbytek víkendu a ještě jednou díky za radu.

Zdravím Lanny :palec2::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzil jsem lepidlo od firmy CEYS, MS-Tech. Mám doma asi 3 různá balení od teto firmy na plasty a uz nevím presne ale na 99% jsem pouzil to s nápisem TRI´Action, které jak písou na obalu je odolné vůci zmenám podnebi, vibracím a vlhkosti coz vsechno na auto působí. Není drahé neco okolo 130 Kc +- za tu tubu 20g to uz ale taky nevim presne. Doma jsem to lepidlo pak pouzil hodnekrat takze se doma i potom neztrati.

Jak to budes mit zalepené a budes to nasazovat zpet, tak si dej pozor na vystredeni at ti ta lista sedi pekne v rovine. Co si vzpominam tak tam neni zadne vymezeni a musis to doladit vyskove na sroubcich. Neni to ale nic strasneho da se to docela rychle vystredit do spravne polohy. Tak hodne zdaru a at se dilo vydari.

Ty jsi z Prahy a jel jsi pro Supika do Ostravy a ja jsem z Ostravy a kdysi jsem ho kupoval asi 30 km od Prahy. Hodne podobny pribeh ale v opacnem smeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím klucí,mám ten samej problém s tou spodní lištou,to bude asi další trošku bolava pata jinak vydařeného auta,pač sem ji neodchlipl mechanicky ale povolila sama!! a právě sem nevěděl co s tím takže chtěl bych poděkovat ASUA za skvělí nápad a hlavně za podrobné informace i název lepidla!!! :palec2: takhle si nějak představuji pomoc na foru,super asua kol5

to lanny: supík je pro všechny věkové kategorie,kteří mají rádi styl a luxusní limuzínky!a edice 100 je tuze podařená lehce sportovní variace supíka,takže chválím výběr!! lol já sem šel do 2.8 V6 v plné parádě a taky super,ikdyž si trošku pápne :)mám ho přes rok a kromě oleje a benzínu nic,nepočítám klasické opravy třeba několikrát zmiňované vnitřní osvětlení atd,ale to si člověk s trochou šikovností spraví sám a zadarmo díky :) klukům na tomhle foru!!tak at ti jezdí!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzil jsem lepidlo od firmy CEYS, MS-Tech. Mám doma asi 3 různá balení od teto firmy na plasty a uz nevím presne ale na 99% jsem pouzil to s nápisem TRI´Action, které jak písou na obalu je odolné vůci zmenám podnebi, vibracím a vlhkosti coz vsechno na auto působí. Není drahé neco okolo 130 Kc +- za tu tubu 20g to uz ale taky nevim presne. Doma jsem to lepidlo pak pouzil hodnekrat takze se doma i potom neztrati.

Jak to budes mit zalepené a budes to nasazovat zpet, tak si dej pozor na vystredeni at ti ta lista sedi pekne v rovine. Co si vzpominam tak tam neni zadne vymezeni a musis to doladit vyskove na sroubcich. Neni to ale nic strasneho da se to docela rychle vystredit do spravne polohy. Tak hodne zdaru a at se dilo vydari.

Ty jsi z Prahy a jel jsi pro Supika do Ostravy a ja jsem z Ostravy a kdysi jsem ho kupoval asi 30 km od Prahy. Hodne podobny pribeh ale v opacnem smeru.

Ahojky, omlouvám se, ale měl jsem od pondělka pěkný fofry a nebyl jsem v Pze a tak jsem se nedostal ani sem. Moc Ti díky za upřesňující informace, skutečně příkladná pomoc. Pustím se do toho hned o víkendu, prostě to chci v klidu a pořádně a dřív čas nemám.

Jinak se mi ozval s nabídkou a pomocí "Žralok", je z Prahy a tak se u něj asi stavím na kus pokecu - snad, pokud budu časově zvládat.

...no musím říct, že zatím nelituji, že jsem si pro Supíka jel do Ostravy, myslím a chci věřit, že to byla dobrá volba - zatím Zaplať P. B., přeji Ti pěkný víkend a zdarec, Lanny :palec2::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, omlouvám se, ale měl jsem od pondělka pěkný fofry a nebyl jsem v Pze a tak jsem se nedostal ani sem. Moc Ti díky za upřesňující informace, skutečně příkladná pomoc. Pustím se do toho hned o víkendu, prostě to chci v klidu a pořádně a dřív čas nemám.

Jinak se mi ozval s nabídkou a pomocí "Žralok", je z Prahy a tak se u něj asi stavím na kus pokecu - snad, pokud budu časově zvládat.

...no musím říct, že zatím nelituji, že jsem si pro Supíka jel do Ostravy, myslím a chci věřit, že to byla dobrá volba - zatím Zaplať P. B., přeji Ti pěkný víkend a zdarec, Lanny :palec2::)

Pěkný večer do Ostravy, tak jsem dnes konečně se dostal na ke Ž Žralokovi pro slíbené lepidlo na "okna" aut, prý to nic neutrhne (no mělo by to tak být), taky jsme dali příjemný pokec.

Milý Asuo, zítra se do toho pustím, vše nafotím a vyvěsím to zde na fóru. Moc Ti děkuji za Tvé rady a v neposlední řadě Žralokovi za jeho nezištnou pomoc - je to moc fajn chlapík!!! To víš, já starý kmet pomalu nad hrobem jsem rád, když se můžu mezi mladými cítit alespoň o něco mladší.

Měj se moc fajn a ještě jednou díky Lanny :punk::specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lanny : Jsem zvedav jak se Ti to podari, tak dej potom vedet. Co za lepidlo Ti doporucil Zralok? Ono se to da urcite zalepit vice druhy lepidel, no ja tehdy pouzil to co jsem psal. No myslim ze my chlapi jsme porad mladi i kdyz nam bude "100" let. Tak hodne zdaru a urcite to neni nic sloziteho, takze se Ti to podari. Jen nechej lepidlo poradne zaschnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám lepidlo od firmy TEROSON. Je to hodinové lepidlo na lepení všech skel. Mám tím přilepené mračítka, SPZ a jiné věci a stále drží!

....tak člověk míní a PB mění, tak jsem prakticky celý víkend strávil v JČ a samé ne moc příjemné povinnosti, takže se zatím na mého Supíka - lištu nedostalo, pěkně mne to štve, ale snad v týdnu to nějak zvládnu a pak dám vědět a přidám slíbené fotky kol119

Přeji všem pěkný týden a co největší účast v sobotu na Plasech!!! Čus Lanny :kol-130:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joo to uz tak byva. Ono je nejlepsi si nic neplanovat a hned se do te veci pustit. Mi se spatne zaviral kufr (jednou to slo normalne a jindy zase nee) az jsem koupil novy zamek a lezel mi doma skoro rok nez jsem ho vymenil, protoze porad do toho neco prislo, pak byla zima a pak se zase nechtelo az jsem se jednoho dne o vikendu vzbudil a bez nejakeho planovani jsem zasel k autu a za 20 min. bylo vse rozlozeno vymeneno a zpet slozeno (zjistil jsem ze byla praskla pruzinka) a vse chodilo jak ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joo to uz tak byva. Ono je nejlepsi si nic neplanovat a hned se do te veci pustit. Mi se spatne zaviral kufr (jednou to slo normalne a jindy zase nee) az jsem koupil novy zamek a lezel mi doma skoro rok nez jsem ho vymenil, protoze porad do toho neco prislo, pak byla zima a pak se zase nechtelo az jsem se jednoho dne o vikendu vzbudil a bez nejakeho planovani jsem zasel k autu a za 20 min. bylo vse rozlozeno vymeneno a zpet slozeno (zjistil jsem ze byla praskla pruzinka) a vse chodilo jak ma.

Pěkný den všem a zvláště Asuovi a Žralokovi! Přesně jak píšeš Asuo, máš plnou pravdu, budu se muset do toho pustit hned jak to trochu půjde. To víš, už jsem starej murousovatej dědek a tak si stále říkám, abych měl dostatek klidu atp.. Ale ne, to chce opravdu se do toho pustit bez nějakého plánování - víme to všichni, kam to plánování přivedlo "soudruhy"!? lol

Mějte se všichni fajn a zdravím Lanny :doh:w00t1:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...