Přejít na obsah

Cvakání při zatáčení


Ondra Zabranský

Doporučené příspěvky

Zdarec, potřeboval bych se zeptat, jestli nevíte, čím by mohlo být, že když při zatáčení (ale ne plný rejd, ale tak na půlku) se začne z levé strany ozývat takové cvakání. Dělá to při zatáčení doleva i doprava, ale vždy na levé straně. Když např. stojím na křižovatce a rozjedu se tak to cvaká, ale když jedu, tak se to neozývá. Většinou tedy při rozjezdu a půl rejdu. Hom. klouby ani čepy by to být snad neměly.... Díky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám teď něco podobnýho a ještě k tomu mi pořád padá ta gumová manžeta ta objímka co ji drží pokaždé sjede a to jsem koupil i novou manžetu s novou objímkou...ale to cvakání mě taky štvedělá mi to ale je když točím doprava větší rejd a pri menší rychlosti (což je logický - při věští rychlostí - menší rejd :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Komplet sada vnějšího kloubu od cca 1000 (čína) až po necelý 3 tis za spidan

Dělá mi to přesně to samé na obou kolech. Obě manžety prasklé. Jsem si skoro jistý, že jsou to ty hom. klouby, když jsem to namazal vazelínou, na chvíli se to výrazně ztišilo. Cena je origoš za 1200,- a viděl jsem je i za 750,-/ks. Ale bůhví z jaké čínské oceli to bude...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dělá mi to přesně to samé na obou kolech. Obě manžety prasklé. Jsem si skoro jistý, že jsou to ty hom. klouby, když jsem to namazal vazelínou, na chvíli se to výrazně ztišilo. Cena je origoš za 1200,- a viděl jsem je i za 750,-/ks. Ale bůhví z jaké čínské oceli to bude...:)

Mě to dela to samé a dokonce na strane, kde mi v automechanik za 5200,- vymenil celou poloosu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Tak co, už jsi to vyřešil? Já jo cvakalo-chroupalo mi to pri zataceni (jen na jednu stranu a pri prejezdu nerovnosti)..zvedl jsem to na hever a ejhle,prasklá pružina tlumiče. Jen by mě zajímalo,jak to takhle může samo od sebe prasknout..může na to mít vliv třeba opotřebované uložení tlumiče?

Editováno: , autor: Roy Jones jr.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, pružina praskne nejčastěji v tom zakončení,mě se to taky stalo, je to tím, že je tam nejvíce namáhaná. Akorát jestli jsi vyměnil jen tu jednu stranu ,tak tě to čeká za chvilku i na druhé. Ale prasklá pružiná spíš jako bouchá než cvaká. V tomhle témátu si myslím, že je to tutovka ten homokloub...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Já mám problém s cvakáním taky.Naprosto stejnej zvuk jak od homokloubu,ale manžety jsou jak nový.Při couvání,popojíždění,malé rychlosti,...prostě pořád to cvaká a je to totální trapas,protože jak mám stáhlý okýnka,tak to dost slyším a lidi se za mnou otáčí :) Je to pouze z levé strany.Koukal jsem na ramena a všechny maj gymičky v pořádku,tak to nechápu.Hlavně při pomalých rozjezdech,když jde čumák pomalu nahoru,tak to je pěkně slyšet.

Nesetkal jste se s tím už někdo?

Editováno: , autor: petr vlach
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...