Přejít na obsah

(OI) Výměna čidla ABS


romar

Doporučené příspěvky

Zdravím příznivce Škody Octavie 1.Mam Škoda Octavia 1.9 TDi 81 Kw 2003.Zde na foru je hodně psáno o problémech s ABS.Můj problém byl,že mi svítily zároveň kontrolky ABS a ASR.Někdy mi svítily pořád a někdy při delší cestě zhasly a pořád dokola.Tady na foru jsem se dočetl že by to mohly být pojistky na baterce.Vyčistil ale nepomohlo.Tak jsem zajel na VAG.Tam mi zjisti že je vadné PZ čidlo ABS.Tak jsem se pustil do výměny čidla ABS.Možná se někteří budou smát že je to zbytečný příspěvek ale řeknu Vám není to žádná legrace vyměnit to čidlo. Nejdříve jsem sundal kolo.Pak vymontoval brzdič a nakonec kotouč.Potom máte lepší přístup k čidlu.Čidlo je uchyceno ze zadu šroubkem(inbus).Nejdříve jsem se snažil to čidlo vypáčit.Samozřejmě že nešlo.Tak jsem začal do něho bušit ostrým sekačem.Take nic.Vzal jsem a to se možná nebude líbit některým kutilů do dřeva dláto,kterým jsem to čidlo odsekl.A to byla ta správná volba.Zbytek toho čidla jsem par údery vytlačil ven.Použil jsem důlčik většího průměru.Nové čidlo tam jen tak nedostanete.Musíte ten otvor pořádně očistit.Použil jsem pilník(hrubý) a smírek.Pak jsem ten otvor a to čidlo promaznul měděnou vazelinou.Čidlo tam bez větší námahy vklouzlo.Pak ho jenom zajistíte šroubkem a je to hotové.Práce trvala cca 1 hod.Přikládám pár fotek jak jsem to dělal.Přejí Vám hodně úspěchu při výměně toho čidla. Tak dopadlo to staré čidlo ABS post-23703-004028400 1281706884_thumb.jp Vyčistit otvor post-23703-039725700 1281706993_thumb.jp Použité nářadí post-23703-078456000 1281707126_thumb.jp Na fotce je pilník jemného zrna,použil jsem pak hrubší. post-23703-000349900 1281707210_thumb.jp A tak vypadá namontované nové čidlo ABS post-23703-016278700 1281707353_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...