Přejít na obsah

LED denni sviceni


Tomáš Belina

Doporučené příspěvky

Jasný, je tam problém s původní origo zástavbou automatického svícení. Mimochodem nesmyslnou (světla se zapnou již při otočení klíčku, nikoli až po nastartování)

Průser je, že to origo je zapojeno tak, že nelze pouze odpojit ten modul, ale chce to více.

Ve škodovce by to ale nemělo být drahé....

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byla hodně nesmyslná zástavba s tím souhlasím. No překopat elektriku co jsem byl informován. 

Ve škodovce by to drahé možná byt nemuselo, ale tam to určitě dávat nebudu tím co si naúčtovali za minulou práci jsem ještě teď znechucen a to nemluvím o z prasené karosářské práci. Jinak co jsme tam měli O II na doděláni denního svícení originálního jen výměna mřížek tak jsme čekali na zapojení dá se říct od nějakých 10 hodin až do konce pracovní doby a částka též neskutečná jen za odvedenou práci světla jsem měl koupena solo, ale zase to svítí tak jak má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svítí luxusně ne jak ty činske kopie co nejdou pomalu ani vidět. Jinak co jsem si ještě všiml tak, že při mém zapojení co jsem zkoušel světla v okamžiku startu se ještě více rozzaři a pak zas pohasnou a svítí stejně jako před startem tak i po startu vždy jen ten chvilkoví okamžik. Takže to nechám cele překopat na spravené zapojeni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Motocvok: většinou odborník k servise udělá nějakou hrůzu, aby to měl rychle hotové (zamotá kabely do sebe a nezapájí, jen přes to hodí smršťovačku, nenapojí se do správné svorkovnice, ale naruší kabely k světlům, apod.).

Viděl jsem docela hodně prasáren u lidí, kteří si to nechali montovat rádoby odborně.

Pokud se na to necítíš, rozhodně spíš doporučuji zkusit někoho místního z fóra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to mas pravdu sice tu firmu a toho chalana poznam robil mi uz nejaké to auto central alarm a aj folie mi robili na fabii . Ale ak by sa nasiel niekto v mojom okoli co by to vedel zapojit bol by som rad. Lebo ja a ele. niesme kamarati ;)

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Jenom tak trošku k tématu, k zapojení dvou drátů není třeba nějákejch relé, či podobnejch věcí aby sami zhasínaly. Každý naše auto na to má přípravu a stačí jenom správně zapojit plusovej kabel a je hotovo. Je k tomu potřeba jenom jeden pin s kabelem ( origo ve škodovce asi za 80 kč dva piny na kabelu - tak velkej pin aby padnul do svorkovnice, do který se zapojí vypínač světel.) Je tam neosazenej pin, do kterýho jde konektor TFL - je to přesně +12V která běži při zapnutým motoru a při zapnutí parkovaček/hlavních světel se automaticky přeruší a nejde žádnej proud. Takže dát pin do svorkovnice, kam dosedá TFL, na něj napájet pojistkový pouzdro s pojistkou, natáhnout kabel do motoráku kolem ŘJ a jenom propojit světla. Rovnou tam lze i ukostřit na šroub kolem pojistkovky. Práce na 10 minut a nejefiktvnější, žádný relé a podobný věci... Měl jsem to takhle na svým passatu (rv 99.) na bráchoví B5,5 je to taky tak a na superbu to mám taky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...

Čauves :) 

Když to tu tak pročítám tak jsem z toho nějaký zmatený :( jen chci poprosit jestli mi někdo vysvětlíte moje zapojení. 

 

1. Světla v poloze 0. Nastartuju a rozsvítí se xenony.

2. Světla v poloze obrysovek. Xenony zhasnou, rozsvítí se obrysovky

3. Světla v poloze 3. Svítí všechno.

4. Když chcípnu motor, tak samy xenony zhasnou a nesvítí v žádné poloze. 

 

Ted. Otázky zní: 1. Tohle originál nebo to je domácí předělávka ? 

                           2. Pokud to je dodělávaný, tak jak a co a kde :D 

                           3. Chci udělat denní svícení pomocí led a nejlépe aby to fungovalo jako ted akorát že v bodu 1. by se místo                                      xenonu by se rozsvítili ledky. 

 

Pokud to je nejapný dotaz tak se omlouvám ale mam v tom fakt guláš :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originál se rozsvítí už při otočení klíčku (debilita). Tohle je nejspíš dodělávka a rozhodně inteligentnější, že origo

Budeš muset vymontovat relé denního svícení nebo by měl by stačit uštípnout snad jeden kablík.

Jaký, to Ti poradí chlapci, co už to dávali pryč.

No a denní svícení si už zapojíš sám, jsou to 3 kabílky. A věřím tomu, že to zapojíš lépe, než by to udělal výrobce :kol-28:

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...