Přejít na obsah

Ventilátor topení - problémy, nefunkční, hlučný...


milix

Doporučené příspěvky

 Vravíš že u octavii s klimatronikom žiadny predradný odpor není ? Aj som si myslel, pretože nevypadalo, že by tam niečo chýbalo. Skôr akoby tam bola predpríprava,  aby sa ten plast. diel, na ktorom normálne býva odpor uchytený,  dal použiť aj  pre vozy bez klimatronicu - osadenie pre konektor tam je, ale je z výroby zaslepené...

Editováno: , autor: matomoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dan: vyresil jsi to uz nejak? rikal jsi, ze ti sel/nesel prepinat ten prepinac vetraku, jakoze byl asi zaseklej, resil bych asi nejdriv ten, pokud ti nejdou vetraky, tak pak treba nemusi ani sepnout klima... A s tou elektrikou co jsi psal co ti to dela nedela, zkus tu procist problemy ohledne spodku spinacky, cetl jsem, ze diky tomu nemusi jit pomalu ani natankovat :-D (mysleno obrazne) ale teoreticky jsis na to odpovedel sam, jelikoz ti to zlobi kdyz pohnes klicem ve spinacce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak to budes muset kuchnout panel ovladani klimatizace, hold upadla ti nozicka na posuvniku

To ze ti kmitaji rucicky na palubce pri otoceni klickem cca par vterin a pak se uklidni - servomotorek otackomeru nemuze dohledat koncovou (vzdy sahaj na pocatecni doraz, jak pri zapnuti tak pri vypnuti zapal.) polohu a uvnitr se mu stale protaci rotor, resim vymenou motorku, zrejme nekdo neodborne sundaval rucicky :-) a to ze ti nejde treti stupen sterace - nejdrive bych vymenil rele ciklovace ( 4B0955531A, 4B0955531B, 4B0955531C, 4B0955531E) a pokud nepomuze tak jedine packa. Na motorku nehledej zavadu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dan: vyresil jsi to uz nejak? rikal jsi, ze ti sel/nesel prepinat ten prepinac vetraku, jakoze byl asi zaseklej, resil bych asi nejdriv ten, pokud ti nejdou vetraky, tak pak treba nemusi ani sepnout klima... A s tou elektrikou co jsi psal co ti to dela nedela, zkus tu procist problemy ohledne spodku spinacky, cetl jsem, ze diky tomu nemusi jit pomalu ani natankovat :-D (mysleno obrazne) ale teoreticky jsis na to odpovedel sam, jelikoz ti to zlobi kdyz pohnes klicem ve spinacce...

PatrickE3: jojo vyřešil :), jak zde psal "Octavka" tak došlo k tomu že mi z regulátoru otáček ventilátorů v panelu ovládání topení/klima upadla nožička, takže jsem musel nechat vyměnit celý panel, z vrakoviště za 800, jinak je nový originální za 1500 - 2000. A vše jde jak má :) Klima nesepínala přesně kvůli tomu že nebyly v provozu ty ventilátory. Jinak děkuju za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to budes muset kuchnout panel ovladani klimatizace, hold upadla ti nozicka na posuvniku

To ze ti kmitaji rucicky na palubce pri otoceni klickem cca par vterin a pak se uklidni - servomotorek otackomeru nemuze dohledat koncovou (vzdy sahaj na pocatecni doraz, jak pri zapnuti tak pri vypnuti zapal.) polohu a uvnitr se mu stale protaci rotor, resim vymenou motorku, zrejme nekdo neodborne sundaval rucicky :-) a to ze ti nejde treti stupen sterace - nejdrive bych vymenil rele ciklovace ( 4B0955531A, 4B0955531B, 4B0955531C, 4B0955531E) a pokud nepomuze tak jedine packa. Na motorku nehledej zavadu :-)

Díky moc, bylo to tou ručičkou, takže jsem nechával měnit celý panel a je to ok. S tím kmitáním ručiček to zatím nechám, není to velký problém, který by mi bránil :) Ovšem stěrače jsem se rozhodl řešit, koukal jsem na ty relátka, všechny ty 4 označení (A, B, C, E) jsou pro jedno a to samé relé že? V prvním příspěvku jsem přesně neuvedl jak se závada projevuje... myslím že páčku bych mohl taky vyřadit z možností, které by mohly závadu způsobovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Taky mám problém .. blbne mi už nějakou dobu climatronic nevěděl jsem jak správně popsat problém ono si to dělalo co chtělo ale dneska jsem přišel na zajímavou věc.. když jej dám na OFF tak i přesto mi to fuci na nohy, nikde jinde jen na nohy asi jako kdybych měl ventilátor nastaveny tak na 3-4 stupeň ofuku a nastaven jen na ofuk nohou.. navíc mi to blbne stylem že když to rozdelim ať mi to fouká na nohy a na sebe tak mi na nohy jde jen mírný vánek a na mě to fuči stejně bez ohledu jestli je to zaple na nohy nebo ne. Známý říkal že climatronic často blbne že mám sehnat jiný .. má pravdu nebo ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

mě přestal fungovat ventilátor na 1,2 a 3 stupeň. Na 4 fouká.

Když zapnu klimu (manuál) tak se rozsvítí AC při 1,2,3 stupni (který befouká) a jakmile přepnu na 4 stupeň, který už fouká tak zase zhasne kontrolka AC.

Při zapnutí ventilátoru na 4 začne hodně hučet a vibrace cítím i na pedálu...

Mohla by to být taky ta upadlá nožička ? Máte někdo dílenskou příručku - jak se k tomu dostat a kde co rozebrat ?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super - vyměněno a přepínání výkonů šlape. Poto se mi ale spínače na on/off klima i on/off vnitřní okruh... Dají se vyměnit pouze ty spínače, nebo se musí celý ten ovládací panel ? Mám ted stále zapnutou klimu - resp. při stupni 1.,2.,3. je klima zapnutá a při 4 se vypne... ale ten spínač pod tlačítkem stejně nefunguje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
V 28. 11. 2013 na 13:07, matomoto napsal:

 Vravíš že u octavii s klimatronikom žiadny predradný odpor není ? Aj som si myslel, pretože nevypadalo, že by tam niečo chýbalo. Skôr akoby tam bola predpríprava,  aby sa ten plast. diel, na ktorom normálne býva odpor uchytený,  dal použiť aj  pre vozy bez klimatronicu - osadenie pre konektor tam je, ale je z výroby zaslepené...

 Blbost, i klimatronik ma predradny odpor! Ne vsechny ale vetsina ano. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...