Přejít na obsah

YETI vs nová KIA SPORTAGE


milans14

Doporučené příspěvky

Oživím téma, protože už se musím rozhoupat a něco koupit. Po té co zvítězil Yeti na ASX, tak do hry vstoupila Sportage a má zase navrch :-) Do měsíce musí být něco objednáno! K těm komentářum shora, zůstatkovou cenu neřeším, bude doma 10 let, možná i více když vydrží, kecy jako budeš jezdit v asijské mikrovlnce atd. přehlížím, výhled nemám zapotřebí řešit, parkováky, asistenty a nějaké mé schopnosti to řeší, a nakonec to prostě vychází za velmi podobné peníze, podobná výbava, ale je to prostě víc auta !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to těžký rozhodování co? Taky bych nevěděl, já koupil Yetiho protože jsem prostě na škodovky, ještě jsem nevlastnil jiné auto než škodu a Yeti se mi moc líbil už od začátku. Kia Sportage je pěkná ,uměl bych si představit že ji vlastnim, ale když mě ten Yeti nějak sedí víc. Já jsem toho názoru že Německá technologie co se tíče aut je ta nejlepší a proto bych zase asi skončil u Yetiho, a to nechci hanit Korejská auta, ale prostě nějak víc důvěřuju těm Němcům. Ať vybereš co vybereš budeš jistě spokojenej a to ti přeju. Já bych ti radil koupit Yetiho, ale radit ti nebudu, to budeš muset rozhodnout nakonec sám, a tak ti hlavně přeju spousty šťastných kilometrů bez nehod, a to je skoro jedno v čem je odjezdíš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokazali ini dokaze aj dick .... tuscon je cenovo inde ? teda nevidel som este cennik ale ved je to nastupca ix35 . ak ti to neponahla tak pockaj na snowmana ;) alebo nove seat SUV .... aj ked zas je fakt ze sucasny sportage je na sklonku zivota. a uz budu muchy vychytane :) a vzhladom na bliziacu sa vymenu generacii budu mozno aj cenove akcie ... mo kazdopadne tazka volba ... takuto som prd casom mal aj ja ... u mna yeti prehral len kvoli malemu kufru (s plnohodnotnou rezervou) a celkovo menej priestrannym interierom ... inak by som teda znacku nemenil ... a zase v danom segmente suv mi najlepsie vysiel sportage ... ten vsak ma tiez svoje muchy a hlavne je to uplne ine ako ked je clovek roky zvykly na koncern a jeho kvalitu .......nu tak som zvedavy co vyberies

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, bude doma nejdřív za měsíc, dojmy mám už teď, když v ŠA salonech se mnou jel prodejce s Yetim max 5 km tam a 5 zpět. V KIE po mě hodily klíče a pět stovek at jim někde natankuju, nezapomenu účtenku, a do večera ať se vrátím. Takže to bylo pořádné vyzkoušení auta, polem, loukou, lesem, po dírách, bez kontroly a keců, auto mělo najeto teprve 56km když jsem ho dostal do ruky. Ale stejně jsem jim ho šetřil při pomyšlení, že to pak někdo veme jako předváděčku-nejsem nelida  :kol-28:

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, bude doma nejdřív za měsíc, dojmy mám už teď, když v ŠA salonech se mnou jel prodejce s Yetim max 5 km tam a 5 zpět. V KIE po mě hodily klíče a pět stovek at jim někde natankuju, nezapomenu účtenku, a do večera ať se vrátím. Takže to bylo pořádné vyzkoušení auta, polem, loukou, lesem, po dírách, bez kontroly a keců, auto mělo najeto teprve 56km když jsem ho dostal do ruky. Ale stejně jsem jim ho šetřil při pomyšlení, že to pak někdo veme jako předváděčku-nejsem nelida  :kol-28:

 

Něco podobného se občas dá zažít i se škodovkou, ovšem jen přes známosti... Škoda.  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to musíš vypadat jako zoufalec bez koruny. Žádné známosti jsem na třídenní půjčení auta nepotřeboval. A stačilo se poptat v několika případech na rozdíly v motorizaci a obratem jsem důkladné projetí na 1-2 dny dostal nabídnuté i v řadě dalších salonů. Prodejci Škody jsou obecně víc pasivní, ale prodávat už řadu let chtěnechtě musí. Kdo to nepochopil skončil a nebo k tomu má nakročeno. Žádný velký rozdíl u osatních značek není, obecně je to bída všude. Snad jenom Hojandé tímhle způsobem vyloženě nutí auta k "testování" a vyrábí tím  mírně jetá auta prodávaná za výrazně snížené ceny.

 

Víc se k tomu kvůli mlčenlivosti nemůžu vyjadřovat, ale to cos napsal je prázdný žvást.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nakonec to prostě vychází za velmi podobné peníze, podobná výbava, ale je to prostě víc auta !

 

Nebude to tím, že je to a) výrazně větší auto B) výběhový model zahraniční značky? :-) Navíc Yeti za poslední dva roky průběžně zdražuje jak se dá. Pro mě docela dost nepochopitelně výrazně rostou registrace a operativní leasing v tom není sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to musíš vypadat jako zoufalec bez koruny. Žádné známosti jsem na třídenní půjčení auta nepotřeboval. A stačilo se poptat v několika případech na rozdíly v motorizaci a obratem jsem důkladné projetí na 1-2 dny dostal nabídnuté i v řadě dalších salonů. Prodejci Škody jsou obecně víc pasivní, ale prodávat už řadu let chtěnechtě musí. Kdo to nepochopil skončil a nebo k tomu má nakročeno. Žádný velký rozdíl u osatních značek není, obecně je to bída všude. Snad jenom Hojandé tímhle způsobem vyloženě nutí auta k "testování" a vyrábí tím  mírně jetá auta prodávaná za výrazně snížené ceny.

 

Víc se k tomu kvůli mlčenlivosti nemůžu vyjadřovat, ale to cos napsal je prázdný žvást.

 

A hele, chytrolín promluvil. No u vás na vesnic to možná jde. Bohužel v Praze jsem se setkal s nezájmem (a to nejen já), maximálně s tvrzením, že pro VIP zákazníky to lze. Což tedy nejsem. Naposledy konkrétně v AutoStylu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I u nás v Hradeckým kraji, s tebou max prodejce projede 10km a to je vše... jedině musíš byt firma nebo brát dost aut, pak ti to auto pučí třeba na víkend.....

A ještě u škody nemají ani většinou benzínové motory, takže to je prostě špatný... Prostě koncern na to prdí a u škody totálně. Snad  může značka prodejcům půjčit pár aut....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porsche Prosek tento rok úplně bez problému. Auto Jarov loni úplně bez problému. V obou případech jak pro VW, tak Škodu. Konkrétně na Proseku to byla neplánovaná návštěva kvůli poklesu hladiny chladící kapaliny. Než sehnali volného člověka, nabídnuta káva a při prohlídce aut na salonu právě zmíněné zapůjčení. Jenom dodám, že dolitá chladící kapalina nebyla účtovaná. Kdo chce, ten se dohodne.

 

Jako moderátor si prosím přečti toto, konkrétně bod 6. Poslední dobou ti nějak tečou nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I u nás v Hradeckým kraji, s tebou max prodejce projede 10km a to je vše... jedině musíš byt firma nebo brát dost aut, pak ti to auto pučí třeba na víkend.....

A ještě u škody nemají ani většinou benzínové motory, takže to je prostě špatný... Prostě koncern na to prdí a u škody totálně. Snad  může značka prodejcům půjčit pár aut....

 

Jo, s benzinama je to u OIII a SIII tragedie. U FIII a Rapidu zase s naftou. Prodává se jich minimum. Delší půjčení opravdu sami aktivně nenabízí hned na první potkání. Nejlepší perličku jsem zažil u prodejce (prodejkyně) Chevroletu - "dobrý den, rozhoduju se co si vybrat za auto, zatím nevím co." Čekal jsem, že mně něco nabídne, ale odpověď byla "no to musíte vědět vy, co chcete".

 

Paradoxně u 1.6FSI jsme dostali v roce 2007 nabídku na stažení z jiného salonu. Tehdy se u daného prodejce poptávalo celkově druhé auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porsche Prosek tento rok úplně bez problému. Auto Jarov loni úplně bez problému. V obou případech jak pro VW, tak Škodu. Konkrétně na Proseku to byla neplánovaná návštěva kvůli poklesu hladiny chladící kapaliny. Než sehnali volného člověka, nabídnuta káva a při prohlídce aut na salonu právě zmíněné zapůjčení. Jenom dodám, že dolitá chladící kapalina nebyla účtovaná. Kdo chce, ten se dohodne.

 

Jako moderátor si prosím přečti toto, konkrétně bod 6. Poslední dobou ti nějak tečou nervy.

To je možné, tady je mraky dealerů, já ale nemám čas a chuť objíždět, či kontaktovat všechny. To bych taky mohl objet celou republiku.

 

K pravidlům - chceš mít vojnu přesně podle pravidel? Budeš ji tedy mít. Za ten tvůj příspěvek (kde jsi mimochodem hrubě porušil tebou odkazovaný bod pravidel) jsi mohl schytat rovnou varování a mohl být odstraněn (to je na uvážení moderátora). Takže buď rád, že moje reakce byla taková, jaká byla = snížil jsem se na tvou úroveň. Někomu to docvakne, někomu ne, tak se podle toho zařídím. Moje trpělivost je pověstná, ovšem ne nekonečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voice, LUKY-007 - děkuji, k ceně v SZ protože jen čumím na podivnou reakci jednoho............

Pawouk -  máš pravdu nebudu objíždět xx dealerů, zkusil jsem dva, a to přitom u jednoho jsme koupili už 2x , nepochopitelná politika prodeje, do Prahy 130 km                     skutečně dle zdejších poznatků jiných nepojedu

Bojler - nemyslím si, že jsem zoufalec a mrzí mě, že zde provozuješ tuto rétoriku

              -výběhové modely jsou to v podstatě oba

              -můžeš být úplně v klidu, porovnával jsem dobře, pokud nebudou poruchy, budu spokojený

              - a na závěr-škodovkářem zůstávám dál, mám toho ještě dost a třeba ještě něco bude, dále info jsem napsal v naprostém klidu a přátelské atmosféře, 

              -nevím co tě vede k tvé vyloženě nepřátelské reakci se spoustou jedovatých, jízlivých až sprostých slov

              -admin mi to musí prominout, ale do teď jsem si myslel, že jsi chytrolín, ale nemyslel, že jsi takový omezenec.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...