Přejít na obsah

18ti palcová (litá) kola


AlesioP

Doporučené příspěvky

Asi totální kravina se na to ptát, ale raději se zeptám. Vlastním OII RS TDi CR rv 2011 -> alu Zenith 17". Pokud bych chtěl dát originální 18" Zenithy, žádný problém by neměl nastat ne? Přece jenom je to pořád stejné auto jako předface (rozteč, et, průměr, vše stejné), ale raději se ptám, protože na faceliftech jsem zatím viděl jen Neptune. Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny.

Má někdo zkušenost jestli lze na obyč 2 TDI Předface dostat 18" 8,5 a ET 32 je to o fous pod 35?????

Mám možnost koupit kovaný za solidní cenu a šel bych do nich, ale nerad bych vytahoval blatníky, to je další investice která tu dobrou cenu už zabije....

Moc díky zakaždou odpověd, klidně do sokromý zprávy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Chtěl bych se vás zeptat na velikost kol na scoutovi. Řeším kola na léto a mám rád velká kola a tak přemýšlím o 18" kolech na mého scoutíka. Myslíte, že by se zvedla hodně spotřeba oproti 17" kdybych vybral nějaké lehké disky? Na scouta se musí dát pneu 225/45 nebo se mužou normálně použít 225/40? Mně by se líbily třeba škodovácké 18" Luny nebo i Neptuny, ty jsou ale těžký jako prase, to by ta 1.8 žrala 10l/100km v i poklidném režimu jízdy. Co jsem koukal, tak lehounké disky jsou od Benet automotive. U ostatních disků ani váhu neznám. Škoda, že ty škodovácké jsou tak těžké. Nemá někdo zkušenost s 18" na scoutovi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemas sa coho bat. Ja som vymenil 225/45 R17 za 235/35 R19 a spotreba mi sla nahor priblizne o 0,3 l benzinu. Vymenil som disky 7x17" Pallas (11 kg) za 8x19" BBS CH (11,25 kg).

Urcite pouzi gumy 225/45 R18. Keby si pouzil klasicky rozmer 225/40 R18, tak by si znizil svetlu vysku o 11 mm a zmenil by si aj prevodovy pomer (kvoli mensiemu obvodu kolesa) - teda by auto pri rovnakej rychlosti tocilo vyssie otacky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Na 18" použij 225/40 R18 gumu, je i na RS přímo z výroby.

no jo :)

  to viem ze su priamo z vyroby, ale ked som mal na disku 8j -225 sirke tak su take balonovite a to uz nexcem teras

- ked davam disk 8j tak mozem mat aj 235 aspon nebudu take balony, a v poho mam ich zapisane 18" a pneu od 225-235-245  / 45,40,35

  takze problem s cops nebude, este chcem napisat predajcovi kolko vazi jeden disk....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

235 máš ale ještě širší než 225 ,  ne ??  To bys tam ty balonky měl ještě větší , leda  že bys měl nižší pneu , třeba tu 35 , tím se to trochu stáhne, ale obávám se , že s tou šiřkou 235 by to vypadalo asi stejně . Musíš teda spíš dát užší pneu , např 215  . A nebooo  ,dát disky širší disky  , tím se to natáhne , ale musíš si zase pohlídat ET. Aby to nelezlo pak ven , i když někdo to zas vyžaduje   :)

Editováno: , autor: Peťas-RS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podla mna cim sirsie tym padem menej balonu :)

- 225 je jasne uzsie pneu

- 235 je sirsie, takze ked mam stale to iste 8j - sirka disku a dam sirsie pneu tym padom mi raf disku drzi sirku a neroztahuje pneu  a vrch pneu je sirsi takze nebude taky balon...

- takze je to uplne opacne cim uzsiu pneu dam ako pises 215 vtedy by som mal este vecsi balonky :) som mal na mysli " rozcapene pneu"

- ale jedno mas pravdu 225 a 235 moc rozdiel nieje  :)

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jak myslíš  :)   :)   Abys neměl balón, musíš to stáhnout , a to stáhneš užší pneumatikou a nebo naopak širším diskem . Ten balon se ti stratí , tím , že ta guma na tom disku začne dělat takzvaně áčko . Začne se natahovat od hrany k pneu k ráfku  . Nemusí to být áčko jak prase , že ti je vidět do ráfku , ale že se to trochu natáhne dovnitř. To ti určitě širší pneumatika neudělá , právě naopak ti udělá větší balóny .  

Editováno: , autor: Peťas-RS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak to som uplne mimo potom :kol-27:


 

- cim visie J tim je disk sirsi - takze ked 225 pri 8j je mensi balonik, pri 235 je este mensi balonik  pri 245 je zorovno s diskom zvislo - takze mi gumu roztahuje do tvaru v - hore je sirsia, cim uzzsia guma 215 ti gumu roztahuje ako pises do tvaru A takze vecsi balon pri sirke disku 8j, keby som dal 205 sirku tak  mam este vecsie AA a tim padom by som videl do disku

vid nazorna ukazka.... opravte  ma niekot ak sa mylim....

18x9.5j - 215/40/18

takze podla teba cim uzsie pneu a sirsi disk??? MENSIE BALONY??? snad vecsie :)

http://s286.photobucket.com/user/DEZRO_photos/media/616978_472912482726705_390559141_o.jpg.html

18x8j - 235/40/18

tak kde je vecsi balon?

http://s126.photobucket.com/user/AuthorComa06/media/P1020571_zpsf8f0f0b7.jpg.html

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...