Přejít na obsah

Dvojhmotný, alebo jednohmotný zotrvačník na 1,8T?


macomh

Doporučené příspěvky

Koukni tady:

jsem umístíl pár učebních textů co se mi podařilo najít. Jsou "šité" přímo na Octávky.

V tom pokecu o 1.8T se píše, že má dvouhmotnostní.

EDIT:

AGU je 1.8T/110kW ?

No a k něm se dávaly 5° převodovky 02J (převodovky 02C až od 08/00).

No a v dílenské příručce k 02J se pak píše toto:

02j.th.jpg

Takže, já bych řekl, že ano, dvouhmotnostní.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni tady:

jsem umístíl pár učebních textů co se mi podařilo najít. Jsou "šité" přímo na Octávky.

V tom pokecu o 1.8T se píše, že má dvouhmotnostní.

Presne toho sa obávam, že je tam dvojhmota a kvôli nemu mi nejde radiť poriadne. Totiž nad 2000 otáčok, nejde zaradiť ani jeden prevodový stupeň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno je to 1,8T/110kw AGU.

Nechápem, že to ani netrasie na voľnobehu /ako keď je v háji dvojhmoťák/, ani to nejde cez zuby, ide proste len o to, že to nejde zaradiť nad 2000 ot/min.

Keď som to skúšal silou, tak to tam niekedy pôjde, ale som sa čudoval, že to aj tak nejde cez zuby /nezaškrýpe/ !

Poradte mi s tým niekto, čo to môže byť, pls.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, napadlo mně. Mám totíž stejnou převodovku.

Ale nejdou mi ty otáčky od kdy Ti to dělá.

Dělaj to všechny rychlosti?

Mně se totíž stává, nebo spíš stávalo, že jsem nemohl zařadit 3/4. Prostě jakoby tam byla záražka.

Pak jsem si všiml, že mám v klidu mírně vychýlenou šaltpáku doprava. Jak jsem byl zvyklý z minulého auta, tak jsem se ji při řazení snažil vést středem. Když jsem si na to začal dávat pozor a nechal jsem šaltpáku jít tak jak to chtěla sama, začlo být po problému.

Dodatečně jsem ještě provedl seřízení řazení (jednoduchý postup), trochu se ta poloha zlepšila, ale vychyluje ji samotná kulisa, takže jsem to nechal už tak a už řádím bez problému.

No nevím jestli jsem Ti pomohl. Ale příznaky jsem měl podobné, jenže u mně to byly jen 3 a 4. A otáčky jsem nějak neřešil, ale vždy když jsem to nejmíň čekal. Žádné zuby, žádné trhání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...