Přejít na obsah

Světla pro denní svícení , svorka č15


koloma12

Doporučené příspěvky

Wojnare našel jsem asi 50 odkazů na pin č.6 na přepinači světel, ale jak se k přepinači dostat nebo ho vyndat ani jeden nenapsal.

Mně ta zapojení přijdou zbytečně složitá.

Když už si koupím extra světla pro denní svícení a chci je zapojit do OI, tak přece není nic jednodužšího, jak využít toho co nám výrobce už připravil.

A je to pin č. 6 svorkovnice T17a. To je ta spínači světel.

Na této svorce se objeví napětí při zapnutí zapalování a zmizí jakmile zapneme obrysovky. Přesně dle intence zákona a státi v něm o tom jak mají svítit světla pro denní svícení.

Prostě jeden drát a hotovo. Kostra samozřejmě druhý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lonanek myslí určitě příručky typu JAK NA TO apod. ne ty co dávájí k autu, tam není ani jakej dát olej ! Jo já mám ty kabely když vytáhnu ten konektor hrozně našponovaný jako by byly krátký, nevim jestli se mi ten pin tam zepředu vůbec podaří nacvaknout !

Editováno: , autor: Guzmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... nevim jestli se mi ten pin tam zepředu vůbec podaří nacvaknout !

Já bych jej raději dával zezadu konektoru :kol-31: .

Když budeš mít nacvaknutý kabel tak tam je místa dost. Můžeš si ještě sundat i ten černý kryt s ovládáním náklonu (normálních) světel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Světla pro denní svícení sem udělal na svorkovnici T17a a nemá to chybu. Ale mám jinej dotaz. Dá se udělat aby zhasly zapnuté potkávací světla (tedy né světla pro denní svícení) při vypnutí (klíčku v zapalování). Důvod je ten že mi občas blbne mikrospínač ve dveřích a když ráno vyjedu za tmy a do práce, a přijedu když už je světlo a zapomenu vypnout potkavací světla tak se mi občas stalo, že díky tomu mikrospínači se otevřené dveře u řidiče jevily jako zavřené a tudíž nic neupozorní na to že jsou rozsvícená světla a tudíž může dojít k tomu že pokud si toho člověk nevšimne, tak si vymlátí baterku a neodjede z práce. Což už se málem taky stalo. Řešení je vyměnit mikrospínač ve dveřích to vím, ale i tak, není i jiné řešení? Díky za váš čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sprav co je pokažené čili vyřeš příčinu a neřeš důsledky!

Není to jen kvůliva světlům, ale taky např. fce "znovuuzamčení" po odemknutí auta bez jeho otevření.

Teoreticky to jde.

Ze svorkovnice T17a vypinuj drát z pinu 15 a zaizoluj, je to trvalých 12V (sv.30) a přiveď na něj, na ten pin č. 15, napětí z pinu č. 1. Je to spínané 12V (sv.75).

Ale je to prasárna!

post-57881-0-94296400-1346736984_thumb.j

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím že funkce "znovuuzamčení" mi tím pádem taky občas blbne, ale nato si fakt dávám pozor, abych měl klíče pořád u sebe :-). Pač já sem ten celej zámek měl už venku, ale neměl sem ten mikrospínač, tak sem to vyčistil a docela dobře to půl roku fungovalo bez problémů, až do teď kdy to občas začne blbnout. Mimochodem ten mikrospínač už mám, ale teď momentálně jaksi chybí čas na rozdělávání dveří.

Kdybys viděl co pan majitel přede mnou s tou svorkovnicí T17a vyváděl (jak to měl zapojený, svícení napořád, nešlo ani regulovat podsvícení přístrojovky), tak toto není podle toho žádná prasárná, ale zapojení od Edisona :-) Tak dobře, prasárna to možná je, tak se radši zeptám. Co by se mohlo při tomto zapojení stát? Hrozí nějaké nebezbečí zkratu, výbuchu či něčeho jiného :-) ?

Dík za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To on udělal.

Ale, zdeans, má trochu jiný problém.

Potřebuje s jistotou vypnout i obrysovky když vypne zapalování.

Má v prdeli mikrospínač zámku v řidičových dveřích a nesignalizuje mu rozsvícená světla když vystupuje.

Tak mnou popsaná úprava mu to sice vyřeší, ale i tak by bylo lepší kdyby, jak jsem psal, vyřešil příčinu a neřešil důsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... by bylo lepší kdyby, jak jsem psal, vyřešil příčinu a neřešil důsledek.

Někdy prostě v mém věku blbě čtu, nebo si už málo pamatuju.

To jsem Wojny přehlídl.

Samozřejmě, že je vždy lepší řešit příčiny než důsledky.

Spíše bych to viděl na problém s tou T17a - pokud tam byla prasárna... Ono něco po někom opravovat není žádný med...

Co jsem si dělal své úpravy, popisoval jsem každý nový drát kam vede... Je to lepší i pro sebe...

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zůstal mi doma uni modul pro denní svícení se zpožděním a výstupem na levé a pravé světlo. Chtěl bych ho využít na současné rozsvícení předních světel a parkovaček součaně. Signál pro sepnutí vezmu z pinu 6, ale kam napojit výstupy relé? Našel jsem jen mlhovky na pinu 8, ale chci to mít podle předpisů a současně nechci žádná diodová světla. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Tak jsem to zkusil ofotit kde ten spínač zpátečky přibližně je. Zaměř se na ten červený drát. Ten vede ze světel den. svícení k tomu spínači...

Ahoj ,prosím tě nevíš kde je to u 2 octávie combi Z1 2005 1.9 Tdi??Předem dík za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...