Přejít na obsah

odvetravanie kluky


miro89

Doporučené příspěvky

cawte hosi, tlacitko hledej pouzivam, ale nic podobne mojmu problemu som tu nenasiel.jak sa mam zbavit tej olejovej gebudziny co ide z odvetravania kluky cez labyrynt do odvetravacej hadice, potom do airboxu, nakonec cez vzduchovy filter do skrtiacej klapky.tam sa spali v motore a prichadza na rad lambda sonda, ktora bez opytania sa zacne do toho nemilo montovat :) robi to preto, ze je citliva na splodiny zo spaleneho oleja, teda zvysenie emisii(teda si myslim ze je to tak, ked som uz kadetade toho uz nieco precital,opravte ma ak sa mylim).takze za pricinu lambdy davam ze mi auto obcas sklbne, dam priklad: idem 100 a toci mi 3000ot. a zrazu sklbne motorom, rucicka padne na 0ot. a potom v momente sekundy naspat na 3000ot.stava sa to vtedy ked je vonku teplejsie, ked sa to zopakuje asi 1-2 krat, rucicka zostane na 0ot.,zacne svietit kontrolka mazania(olej) a 3 krat zaznie akusticky signal(pipnutie), ked slapem na plyn, auto ide aj zrychluje normalne, len otackomer stoji na nule.vtedy ihned zastavim, vypnem motor(predsa ked svieti olej aby som ho nezadrel alebo nieco podobne-nemusi ist olejove cerpadlo a kto to bude platit :D). nastartujem, otacky nabehnu ale uz svieti kontrolka motora(moc krat tu uz bolo o tom pisane, tusim to zle spatne vedenie vyfukovych plynov ci co to je)ked cez noc stoji a je zima, na druhy den uz nic nesvieti.tak som rano nastartoval,dal dole hadicu od airboxu a videl som jak to vyprdkava olejove vypary, takze vsetko to ide do filtra, motora atd....kolobeh...ale ked som ju vyplachol teplou vodou a namontoval spat, neslo z nej nic....a ked som ju mal dole, tak ten labyrint co je pri odvetravani z kluky tak bol obaleny sajrajtom-olejova emulzia- a tej sa potrebujem nejako zbavit ked to pojde...bez hadice mi kamarat slapal na plyn, miestami aj na 5000-6000 ot. ale ta emulzia sa ani nepohla a ani olej tade nesiel, ale ked som dal naspat tu spinavu hadicu tak to prdkalo olej cez nu, tak fakt neviem, zahada jak hovado...lebo chcem menit novy filter a nema cenu ho tam dat, ked do tyzdna bude cely od oleja...chcem sa spytat, aby som neurobil nejaku blbost: ked dam kusek silonky alebo nejakej handry, ktora mi posluzi ako filter tej olejovej gebudziny a nastrcim ju na ustie airboxu(na ten vybezok, kde je nasadena hadica odvetravania) a na nu natlacim hadicu ci tym nejako neublizim niecomu...skratka na konci hadice urobim akoby sitko, cez ktore sa dostane uz len vzduch z odvetravania, popripade vodno-olejova para ale aby olej zostal v tej hadici, ktoru potom povedzme raz za mesiac vyplachnem a bude snad pokoj.skusim to tak spravit po vymene vzduchoveho filtra, ci bude po mesiaci alebo aj po tyzdni suchy a nezamasteny od oleja. potom dam vediet ci to pomohlo a budem rad, ked viaceri maju takyto problem a ci mi uz oni poradia alebo ja im, problemy sa maju riesit a kto vie, ten pomoze.

a mimochodom aby som nezabudol a aby ste ma neukamenovali, mam 1.4 16V 74kW AUB,r.v.6/2000 comfort ,nabehanych poctivych 97000km:D vopred este raz diky, zdarec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak olejom ho neprelievam, je medzi ryskami a voda sa mi nestraca a ani na mierke oleja neni ziadna vodna emulzia, takze voda v oleji to nebude....vcera som tam dal kusok handry na to odvetravanie pri airboxe a kuknem, ci je zasrana od oleja alebo nie...v sobotu kupujem novy vzduchac, necham tam tu handru a uvidime....inak tychto staznosti ohladom 74kw verzie som pocul mnoho, ze filter zatrckany od oleja, motor zere olej, slaby vykon v nizkych otackach...no co uz, mam ho takco uz.... hlavou zed neprorazim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, dnes som vyplachol komplet cely airbox vrelou vodou, nechal na slnku vyschnut, kupil novy filter, zmontoval, nasadil a uvidime po 1-2 dnoch jazdenia co to urobi....na odvetravaciu hadicku som dal kusok handry, aby nesiel do airboxu olej iba vodna para a vzduch....ta handra je zatial cista, bez oleja....mal som vonku aj ten labyrint, takze teraz uvidime, co to bude robit....za par dni dam vediet ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...