Přejít na obsah

El. střešní okno - Octavia 97


Shaarky

Doporučené příspěvky

Zdravím,

řeším takovou kravinu - el. střešní okno (origoš - Oct I 97 1,6 74kW) za jízdy po nerovnostech klepe - jakoby nějaké dvě kovové tyčky o sebe klepaly. <_< Přesněji řečeno pouze pokud je povysunuté (větrání), při úplném zavření popř. úplném otevření žádné klepání nepozoruju. Měl jsem to už v AUTOCENTRU KEI, kde okno dotáhli, naúčtovali si 180Kč a samozřejmě klepání nezmizelo. Když se na to dívám sám, nemohu přijít na žádný zádrhel - vše je promazané, utažené...

Nemáte/neměl jste někdo podobný problém ? Docela mě to štve. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj,

mam cas od casu podobnej problem, a taky sem neprisel na to, cim to je, pomohlo hodne promazani vazelinou, ale nebyla to pricina. Po obou stranach jsou takovy (asi vodici) plochy plisky a to dyz drzim, tak to prestane. Ale dotahnout to nejde a co s tim, taky nevim. Leda to zalejt do lepidla nebo naky peny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj,

mam cas od casu podobnej problem, a taky sem neprisel na to, cim to je, pomohlo hodne promazani vazelinou, ale nebyla to pricina. Po obou stranach jsou takovy (asi vodici) plochy plisky a to dyz drzim, tak to prestane. Ale dotahnout to nejde a co s tim, taky nevim. Leda to zalejt do lepidla nebo naky peny  ;)

Díky. S tou vazelinou jsem to chtěl zkusit taky, ale nějak nemohu sehnat tu, která tam patří a vyhrožují s tím, že jiná tam nesmí jít B) Patří tam nějaká G 000 450 02. Když jsem se na ní ptal ve dvou obchodech, čučeli na mě jak puci. Tak nevím...čím si to mazal ty popř. čím si to nahradil ?

Zkoušel jsem se o tom zmínit i v jednom autorizovaném servise (jiném než uvedeném)...chtěli sundávat "tapecírung". :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj,

mam cas od casu podobnej problem, a taky sem neprisel na to, cim to je, pomohlo hodne promazani vazelinou, ale nebyla to pricina. Po obou stranach jsou takovy (asi vodici) plochy plisky a to dyz drzim, tak to prestane. Ale dotahnout to nejde a co s tim, taky nevim. Leda to zalejt do lepidla nebo naky peny  ;)

Díky. S tou vazelinou jsem to chtěl zkusit taky, ale nějak nemohu sehnat tu, která tam patří a vyhrožují s tím, že jiná tam nesmí jít B) Patří tam nějaká G 000 450 02. Když jsem se na ní ptal ve dvou obchodech, čučeli na mě jak puci. Tak nevím...čím si to mazal ty popř. čím si to nahradil ?

Zkoušel jsem se o tom zmínit i v jednom autorizovaném servise (jiném než uvedeném)...chtěli sundávat "tapecírung". :feve:

No, ja tam daval nakou, kterou sem nasel, docela hustou, ale co to je zac, to uz nevim, mazal sem tim kango ;) Ale drnci mi tam hlavne ty plisky, ted uz to treba zase prestalo, nechapu, cim to je. Sundavat tapecirung, mno, nevim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj,

mam cas od casu podobnej problem, a taky sem neprisel na to, cim to je, pomohlo hodne promazani vazelinou, ale nebyla to pricina. Po obou stranach jsou takovy (asi vodici) plochy plisky a to dyz drzim, tak to prestane. Ale dotahnout to nejde a co s tim, taky nevim. Leda to zalejt do lepidla nebo naky peny  ;)

Díky. S tou vazelinou jsem to chtěl zkusit taky, ale nějak nemohu sehnat tu, která tam patří a vyhrožují s tím, že jiná tam nesmí jít B) Patří tam nějaká G 000 450 02. Když jsem se na ní ptal ve dvou obchodech, čučeli na mě jak puci. Tak nevím...čím si to mazal ty popř. čím si to nahradil ?

Zkoušel jsem se o tom zmínit i v jednom autorizovaném servise (jiném než uvedeném)...chtěli sundávat "tapecírung". :feve:

No, ja tam daval nakou, kterou sem nasel, docela hustou, ale co to je zac, to uz nevim, mazal sem tim kango ;) Ale drnci mi tam hlavne ty plisky, ted uz to treba zase prestalo, nechapu, cim to je. Sundavat tapecirung, mno, nevim :D

Ja ty voditka 2x za rok prostriknu teflonem ve spray. Ale nikdy mi tam nic neklepalo, tak nevim, zda je to pro Tebe reseni.

HM 1,6/74

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Kua, tak to klepani mam taky a pekne me to sere. Uz sem zkousel vsechno mozne a nic. Jen mi to klepe i kdyz mam okno zavrene. Taky mam rv 97.

Ja ted objevil dalsi klepani - a sice tapecirung. Kdyz jej pridrzim rukou, tak je to ok. Ale jak tam do toho vlezt...asi mam smulu. Stejne jako s tim oknem - ale jak se ted ochladilo a nemusim jej tak casto otevirat, je to uz lepsi. Tak kdyby nahodou - tapecirung jste tu nikdo neresil, ze? :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau kluci, ohledně toho mlácení, pokud jsou utažený vzpěry tak můžou mlátit ochraný lišty lanovodů schovaný za okrajema střechy. Ale jsou to tenký plasty, takže zase nemůžou dělat velký rány. Pokud se to dá utlumit zmáčknutím tapecingu tak mě napadají jen lanovody a uchycení celého okna. Mě taky v servisu vyhrožovaly sundaváním stropnice, ale většinou to není nutný, bohužel k zadní části mechanizmu se jinak nedá dostat.

A ještě k mazivu lišt- viz výše, origo tuk se dá objednat - 90g za 670kč, problem je v tom, že některé vazeliny narušují plasty a ty pak praskají, nebo se zadírají, silikony jsou zase moc tekutý a nevydrží. Tyhle spec. mazadla jsou bohužel pekelně drahý u všech a v norm. obchodě se nedají koupit. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to zrovna dneska zkoumal, a uz konecne vim, co to mlati (a jen obcas, jedno esli je okno zavreny nebo otevreny). Jak je po stranach takovej ten kovovej tenkej "vertikalni" plech, cernej, tak pod nim je cosi, co dela to drnceni. Kdyz to zatlacim nahoru smerem k tomu plisku, tak to prestane. Ale co sem tak za jizdy zjistil, nejsou tam zadny sroubky ani nic jinyho, tak je to mozna nekde vevnitr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Čau kluci, ohledně toho mlácení, pokud jsou utažený vzpěry tak můžou mlátit ochraný lišty lanovodů schovaný za okrajema střechy. Ale jsou to tenký plasty, takže zase nemůžou dělat velký rány. Pokud se to dá utlumit zmáčknutím tapecingu tak mě napadají jen lanovody a uchycení celého okna. Mě taky v servisu vyhrožovaly sundaváním stropnice, ale většinou to není nutný, bohužel k zadní části mechanizmu se jinak nedá dostat.

A ještě k mazivu lišt- viz výše, origo tuk se dá objednat - 90g za 670kč, problem je v tom, že některé vazeliny narušují plasty a ty pak praskají, nebo se zadírají, silikony jsou zase moc tekutý a nevydrží.  Tyhle spec. mazadla jsou bohužel pekelně drahý u všech a v norm. obchodě se nedají koupit.  :(

Zrejme to budou ty lanovody - kdyz venku mrzne, nedela to. :D Mam to dat do servisu nebo to radeji prehlusit ? Dela to primo nad hlavou, uz uvazuju o tom, ze tam zapru nejakou tycku nebo co... :blink: Nahodou to taky jiz nikdo neresil a nevyresil, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Shaarky:

Se bojim že v servisu by to byl mazec. 1. říkali mi že je to hnusná práce a že je to tak na 2 dny, 2. moc mechaniků to opravit neumí a popravdě se do toho nikomu nechce 3. řeknou že to rozdělají, ale že stejně nemusí tu závadu najít.

Sečteno podtrženo-hodně za práci a efekt bez záruky.

Mě ještě napadá, jestli by ty lanovody nešly malinko napnout. Když není klíč v zapalování a klikou manuálně změníš polohu, tak to elektronika nepozná. Možná by se dalo s tím motorkem malinko pohonout aby se ty lanka víc napnuly. Třeba by to pomohlo. Ale je to jen nápad. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Shaarky:

Se bojim že v servisu by to byl mazec. 1. říkali mi  že je to hnusná práce a že je to tak na 2 dny, 2. moc mechaniků to opravit neumí a popravdě se do toho nikomu nechce 3. řeknou že to rozdělají, ale že stejně nemusí tu závadu najít.

Sečteno podtrženo-hodně za práci a efekt bez záruky.

Mě ještě napadá, jestli by ty lanovody nešly malinko napnout. Když není klíč v zapalování a klikou manuálně změníš polohu, tak to elektronika nepozná. Možná by se dalo s tím motorkem malinko pohonout aby se ty lanka víc napnuly. Třeba by to pomohlo. Ale je to jen nápad.  :kuk:

Pokud to budou ty lanovody (jestli tam vubec nejake jsou) :D Nicmene diky za napad, rozhodne vyzkousim !! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Shaarky:

Se bojim že v servisu by to byl mazec. 1. říkali mi  že je to hnusná práce a že je to tak na 2 dny, 2. moc mechaniků to opravit neumí a popravdě se do toho nikomu nechce 3. řeknou že to rozdělají, ale že stejně nemusí tu závadu najít.

Sečteno podtrženo-hodně za práci a efekt bez záruky.

Mě ještě napadá, jestli by ty lanovody nešly malinko napnout. Když není klíč v zapalování a klikou manuálně změníš polohu, tak to elektronika nepozná. Možná by se dalo s tím motorkem malinko pohonout aby se ty lanka víc napnuly. Třeba by to pomohlo. Ale je to jen nápad.  :kuk:

Pokud to budou ty lanovody (jestli tam vubec nejake jsou) :D Nicmene diky za napad, rozhodne vyzkousim !! :palec2:

Tak nic - zkusil jsem potočit a žádná změna + vypadá to, že se to časem zhoršuje. Je to fakt nepříjemné, klepání přímo nad hlavou, já to auto snad kvůli tomu prodám... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 8 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...