Přejít na obsah

Vaha vzduchu 1,8T AUM


silarm

Doporučené příspěvky

tak ja tlakuju az do pistu, jinak bych si odzkousel jen polovinu

Slysis jak to i prochazi pistnima krouzkama to je jedina ztrata jinak nic, a odzkousis si cele sani a i podtlakove hadice.

Nedoporucuju delat nikomu kdo s tim nema zkusenosti, muzete si natahnout olej do turba a nebude za vama videt na krok!

Editováno: , autor: silarm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim vsetkych,

kedze moj problem ma pravdepodobne na svedomi tiez vaha vzduchu nebudem zakladat nove tema a pripojim to sem.

Mam Octaviu 1,8T (AGU-2001), uz v minulosti som mal problemy s chodom motora (nepravidelny chod, trhanie, kolisanie volnobeznych otaciek,...). Prvy krat pomohlo ked sa nasla netesna hadica na odvetravani klukoveho hriadela, mal som pokoj cca 20 tis km. Neskor daco podobne zacalo robit opat, na VAG-u vypisalo chybnu vahu vzduchu. Tak sa vymenila (teraz tam nemam origo, ale nahradu od firmy Autoteile), chvilu zase pokoj (cca 3000km) a zacalo to vynechavat opat. Na VAG-u vypisalo neplatny signal od snimaca teploty chladiacej kvapaliny, tak sa vymenil aj ten, avsak aj po vymene diagnostika stale vypisuje tento snimac ako vadny(neplatny signal). Tak mi v origo Skoda servise kontrolovali kabelaz od tohto snimaca az k riadiacej jednotke, vysledok - vsetko OK. A auto stale nejde ako ma. Uz aj Skoda servis mi povedal ze ich nic nenapada. Ked sa niekde v krizovatke prudsie rozbehnem a nasledne idem v nizsich otackach alebo vyradim, tak motor netaha, trha, nedrzi volnobeh, pri vyradeni rychlosti otacky kolisu okolo 500/min a po chvili ak nepridam plyn tak zhasne. Skusil som opat (ako v minulosti) odpojit vahu vzduchu a jazdit bez nej a cuduj sa svete vtedy to nerobi, ide ako ma len je to lenive a pomalsie to ide do otaciek, ale nepozorujem ziadne vynechavanie.

Chcem sa spytat ci tu nema niekto skusenosti s nahradou (AUTOTEILE) za origo Vahu Vzduchu. Ked som ju kupoval (stala 65 EUR) vsimol som si ze namiesto toho malickeho plosaku tam su ako snimace daco ako klasicke male el. odpory. Je mozne ze by ta vaha bola nepodarena nahrada alebo ze by za 2 mesiace sla k vode? Pripadne co ine by mohlo sposobovat moje problemy s nepravidelnym chodom motora, zhasinanim na volnobehu,...? Vsetky hadice som skontroloval a kontrolovali to aj v Skoda servise, nikde ziadna netesnost. Dnes som vycistil aj klapku (bola tiez dost zanesena). Kontroloval som aj jej elektorniku, ta vyzera cista a bez viditelneho poskodenia otocneho potenciometra. Sviecky mam nove (NGK platina), filter vzduchu aj paliva je tiez novy a je to aj cerstvo po vymene oleja.

Dakujem za kazdu radu,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsetkych,

kedze moj problem ma pravdepodobne na svedomi tiez vaha vzduchu nebudem zakladat nove tema a pripojim to sem.

Mam Octaviu 1,8T (AGU-2001), uz v minulosti som mal problemy s chodom motora (nepravidelny chod, trhanie, kolisanie volnobeznych otaciek,...). Prvy krat pomohlo ked sa nasla netesna hadica na odvetravani klukoveho hriadela, mal som pokoj cca 20 tis km. Neskor daco podobne zacalo robit opat, na VAG-u vypisalo chybnu vahu vzduchu. Tak sa vymenila (teraz tam nemam origo, ale nahradu od firmy Autoteile), chvilu zase pokoj (cca 3000km) a zacalo to vynechavat opat. Na VAG-u vypisalo neplatny signal od snimaca teploty chladiacej kvapaliny, tak sa vymenil aj ten, avsak aj po vymene diagnostika stale vypisuje tento snimac ako vadny(neplatny signal). Tak mi v origo Skoda servise kontrolovali kabelaz od tohto snimaca az k riadiacej jednotke, vysledok - vsetko OK. A auto stale nejde ako ma. Uz aj Skoda servis mi povedal ze ich nic nenapada. Ked sa niekde v krizovatke prudsie rozbehnem a nasledne idem v nizsich otackach alebo vyradim, tak motor netaha, trha, nedrzi volnobeh, pri vyradeni rychlosti otacky kolisu okolo 500/min a po chvili ak nepridam plyn tak zhasne. Skusil som opat (ako v minulosti) odpojit vahu vzduchu a jazdit bez nej a cuduj sa svete vtedy to nerobi, ide ako ma len je to lenive a pomalsie to ide do otaciek, ale nepozorujem ziadne vynechavanie.

Chcem sa spytat ci tu nema niekto skusenosti s nahradou (AUTOTEILE) za origo Vahu Vzduchu. Ked som ju kupoval (stala 65 EUR) vsimol som si ze namiesto toho malickeho plosaku tam su ako snimace daco ako klasicke male el. odpory. Je mozne ze by ta vaha bola nepodarena nahrada alebo ze by za 2 mesiace sla k vode? Pripadne co ine by mohlo sposobovat moje problemy s nepravidelnym chodom motora, zhasinanim na volnobehu,...? Vsetky hadice som skontroloval a kontrolovali to aj v Skoda servise, nikde ziadna netesnost. Dnes som vycistil aj klapku (bola tiez dost zanesena). Kontroloval som aj jej elektorniku, ta vyzera cista a bez viditelneho poskodenia otocneho potenciometra. Sviecky mam nove (NGK platina), filter vzduchu aj paliva je tiez novy a je to aj cerstvo po vymene oleja.

Dakujem za kazdu radu,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferino83 - pokud Ti VAG nepise zavadu na vahu, tak ikdyz to neni origo, asi bude v poradku. Ale pokud bys mel pristup k vyzkouseni origo, tak bys to mel zkusit prohodit a uvidis. Nebo mít kámoše ve svém okolí s octávou.

VAG nepise nic ohladom vahy vzduchu, ale bez nej to ide stabilne aj ked lenivo, akonahle ju zapojim tak to zacne vynechavat. Nemoze ta neorigo vaha davat RJ divne hodnoty aj napriek tomu ze je OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferino83 - mozna ano, možná ne ..... u mě má mít hodnotu myslm od 2.0 do 4.0 .... ukazovala mi nic a ted 0,3 .... ale auto jede. Stejne pro klid mi nezbyde nez ji objednat.

Dnes som sa s tym este bol previezt a je to tak, bez vahy to ide lenivo ale pravidelne a stabilne (ziadne trhanie, ani vynechavanie). Akurat za studena to nedrzi volnobeh, ale to bude tym ze som cistil klapku a mal som aj odpojenu bateriu. Takze teraz sa potrebuje klapka nastavit a to bez vahy asi nejde - myslim ten postup s prebehnutim celych otaciek, ktory je tu na fore spominany a ktory mam odskusany (doma VAG nemam). Takze kym sa to zohreje musim mat zapnutu aj vahu (volnobeh drzi pekne), a po zohriati ju odpajam, kedze s nou to zacne poriadne vynechavat. Takto budem musiet vydrzat do utorka, potom tam pojde nova ORIGO vaha a uvidime co to povie potom :(

Uz som z toho dost zufaly :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

aha tak tenhle ventil je v takove T-gumove hadici. Z bloku vychyzi plastove koleno, ktrere je napojeno do te T-hadice. Dal jde jedna hadice do zespodu do sani, a druha nahoru kde je spojena s odvzdusnenim vika ventilu.

sundej kryt motoru, odsroubuj na predni strane u merky oleje cernej plechovej drzak (2x M6 imbus 2x M6 matka a jedna M6 matka na husim krku zespodu) Pak se odpoji kratka mala hadicka v pravo dole na sani a dve zasuvky na dvou elektromagnetickej ventilech co jsou zespodu na tom plechu. Pote cely plech odklop na stranu a je vsechno krasne videt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prdlajs, pokud máš klíč na povolení toho plechovýho držáku, tak už máš z velké části vyhráno, postupuj podle návodu, nic na tom není, je to hračka, do 10 min. musíš být u toho ventilu..

Horší je ten ventil vyndat :D, já ho tahal po částech a s tou sponou, která ventil držela sem bojoval asi 2 hodiny, nešla mi povolit :-). Jinak nejsem žádnej automechanik a podle toho návodu sem to zvládnul :)\

Zvládneš to i ty !

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Lidi mám dotaz. Dnes jsem vyndal váhu vzduchu a tak jsem profoukával a pak jsem udělal kravinu, že jsem do ni strčil šroubovák a dotkl jsem se té malé destičky do tam je uprostřed a vypadá to, že jsem ji nalomil. Může to mít velký vliv na chod nebo jak velká je ta moje blbost?

Mám třeba strach aby se ta destička při jízdě neulomila úplně a turbo by ji vcuclo a bylo by po něm...

Editováno: , autor: Luke.Kraut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...