Přejít na obsah

Ochrana auta ( něco na způsob alarmu)


Weitr

Doporučené příspěvky

Ahoj pořád v hlavě vymýšlím nějakou ochranu proti odcizení automobilu bejt prostě o krok dál než zlodějové což asi nejde.Mám v autě pár zabezpečení,ale dnes mě napadl nápad.Co udělat tohle po otevření obou předních dveří nastavit zhruba 20s na zmáčknutí nějakého tajného spínače.Pokud se to nestihne např.do 20 sekund tak by se spustil nejlépe externí klakson který by byl někde zabudovaný v autě.Porstě mě tohle přijde jako dobrej nápad,kterej nezná každej.Co vy na to šlo by to udělat i v praxi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohle stačí jednoduchý monostabilní klopný obvod - spuštění otevřením dveří = aktivaci může spustit třeba rozsvícení vnitřního osvětlení a pokud do konce jeho časového intervalu nevypneš následující obvod, rozhouká se siréna atd... Hlavně nezapomeň, že pro tyhle udělátka platí předpisy jako pro alarm, to znamená že můžou řvát v kuse nejvýš půl minuty a pak musí sklapnout zobák... To už je daleko účinnější metodou proti odcizení samotného auta skrytý spínač. Vykradení rádia nebo nějakých věcí co máš na palubě to sice nezabrání, pokud ale máš v autě opravdu jen těch pár nezbytností a nepovažuješ ho za trezor, je určitě daleko cennější to samotné auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Narazil jsem na tento článek, ale sám sem to nezkoušel namontovat. Tak to zkus a uvidíš, jestli to bude k něčemu platný.

-LEVNÉ ZABEZPEČENÍ VOZU:

Účinné zabezpečení vašeho vozu za pár korun.

Pokud máte strach o své auto a nemáte peníze na drahé sledovací služby, zde je jistá alternativa.

Co k němu budete potřebovat?

1.Auto zabezpečené jakýmkoliv alarmem – v nouzi nemusí být ani ten, k tomu se vrátím na konci článku.

2.GSM telefon s tzv. zkrácenou volbou, tj. vytáčení určitého čísla podržením jdiné klávesy + autonabíječku k němu.

3.SIM kartu T- Mobile s aktivovanou službou Locator.

4.12V relé.

5.Kus drátu.

6.Mikropájku.

V zásadě se jedná o dva způsoby zabezpečení, kdy jeden může pracovat bez druhého, ale když už se nabízí možnost udělat něco téměř dokonalého, byla by škoda toho nevyužít. Pokud máme GSM telefon se zkrácenou volbou, takovou možnost má spousta starých telefonů které se dají sehnat za pár korun, tak můžeme začít s jeho odkrytováním. Zkrátka a dobře , kryt potřebovat nebudeme, klávesnici taky ne, displej a konektor nabíječky je na základní desce.

Pod klávesu klávesu zkrácené volby si uložíme číslo svého mobilu. Když se koukneme na desku a na vnitřek klávesnice, tak si uvědomíme, že klávesnice není nic jiného, než kus něčeho vodivého, co nám spojuje dva konektory v místě konkrétní klávesy, bud´ to jsou dvě protilehlé položky , nebo je plošný spoj vyleptán do tvaru

(zkrouceného hada), ale při pozorném zkoumání zjistíme , že se vždy jedná o dva kontakty, které lezou hlouběji do desky a plocha tlačítka je propojí. Ted´ přijde na řadu mikropájka , pomocí níž napájíme na každý protipól tlačítka nějaký vodič. Druhé konce těchto drátů napájíme na výstup 12V relátka ( běžné relé, které spíná třeba palivové čerpadlo). Schéma zapojení je vespod na relé nakreslen, případně není problém relé odkrytovat. Nyní jsme se dostali do stádia, kdy si můžeme vyzkoušet , že po manuálním stisknutím kotvy relátka začne telefon vytáčet námi zvolené číslo. Pokud tomu tak je, můžeme pokračovat. Vy, kteří máte alarm jste ve velké výhodě, neboť vstupní napájecí konektory cívky relé zapojíme palalelně na sirénu alarmu, případně rovnou na výstupní relé alarmu či na jiný volný signalizační výstup. Co z toho plyne? Ano jakýkoliv poplach způsobují jekot sirény aktivuje telefon , které vytočí naše číslo. Jednu věc máme vyřešenou, ale s mobilem jde dělat i další kouzlo…

Myslím si, že bude vhodné, abyste si přečetli stránku o službě T-Mobile Locator , které se nachází na http://t-mobile.cz/cms/default.asp?menu=119

Pokud si pořídíte SIM kartu a to i TWISTKU (ověřenou na prodejně TMO), máte možnost si tuto službu aktivovat, a to zdarma. V momentě, kdy se Vám ozve automobil, s tím že něco není v pořádku a auto nenajdete na místě kde jste jej odstavili, nepanikařte, ale po zaslání speciální SMS ( přesný postup je na výše

uvedeném odkazu) Vám za 4 koruny české ( ano, to je jediný poplatek operátorovi)

přijde zpráva o přesné zeměpisné šířce vozu, ověřený je okruh cca 200 metrů a to už je podle mě solidní pravděpodobnost, že donutíte k zásahu naši Policii, případně za pár piv najaté rowdies, kteří nejdou pro ránu daleko, nemyslíte?

Zbývá už jen doladit kosmetické záležitosti. Mobil napíchněte na svůj akumulátor, abyste se pojistili proti případu odpojení baterie ve voze. Ideální je napíchnout jej na autonabíječku, takže se permanentně dobíjí z palubní sítě, a v případě odpojení od zdroje 12V běží na svou baterii. Telefon vhodně ukryjte, nejlépe tak, aby splynul se zmatkem v motorovém prostoru, tady to je už na fantazii každého z nás.

Na začátku jsem psal, že nemusíte mít ani alarm. Ano, není to nutnost a dá se to obejít, i když řešení není úplně elegantní. A sice místo na výstup alarmu napojte napájení relátka pro mobil na vnitřní osvětlení vozu, které se rozsvítí po každém otevření dveří. Tady je však nutno ošetřit situace, kdy do vozu jdete vy sami a to asi nejlépe nějakým tajným spínačem, kterým relé aktivujete. Při výstupu z auta Vás to sice ještě jednou vytočí, hovor však odmítnete a další poplach už nebude platný.

Věřím, že můj návod pochopili všichni, opravdu není složitý na realizaci a už vůbec ne na peníze.Starý telefon koupíte za pětistovku, 400 stojí SIM karta, stokorunu relátko, kus drátu doma najdete a za tisícovku máte zabezpečení srovnatelné se sledovacími satelitními službami, jejichž provoz stojí desetitisíce měsíčně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, s tím telefonem to není problém. v podstatě si ten telefon můžeš nechat v autě schovaný (pro případ lokalizace) jen když bude potřeba a nemusíš nic bastlit.

nastavá ovšem problém co by jsi dělal, když by ti auto čorli a ty jsi ho lokalizoval. policie ti na to hodí bobek když to bude někde v garáži nebo zkrátka "za plotem" a když tam půjdeš sám nebo s kamarády, můžeš mít větší problém než ztracené auto.

ovšem jako lokalizace, když zloděj nechá auto něklde zaparkované, aby zjistil, jestli nemá právě lokalizaci, tak to ano.

zabezpečení auta bych řešil např., kombinací zamykání zpátečky, páku volant-spojka a odpojení nebo zaslepení diag. zásuvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...