Přejít na obsah

Cena výměny předního nárazníku


obywan

Doporučené příspěvky

Potvrzuju. Na služební FI - combi jsem před lety nalítnul na kus solidního plechu spadlý z korby Avie jedoucí přede mnou - nedalo se tomu zabránit. Plech jsem trefil přesně na střed nárazníku, udělalo to do něj asi 5cm hluboký zásek a navíc to od něj urvalo spodní plastový kryt motoru, o který se to zastavilo. Naštěstí mne napadlo si poznamenat SPZ té Avie, zastavit a zavolat chlupáče. Vyfotili to, na to že plech spadnul z auta přímo přede mnou jsem měl 4 svědky (kolegové z práce), tak sepsali protokol, já "šus-plast" provizorně přilepil balíkovou lepicí páskou a se sevřenou (_!_) jel zpátky do firmy. Šéf samozřejmě řádil jak černá ruka, autu bylo asi 3 měsíce, teprve zmínka o tom, že nehoda je nahlášená a měla by ji pokrýt pojistka ho uklidnila. Dostal č.j. a telefon na oddělení, které to vyšetřovalo (bylo to 150km daleko od domova) a zbytek vyřizování šel mimo mne. Ještě nějakou dobu pak fábule jezdila s "flastrem" hnědé izolepy přes čenich a asi po měsíci mi šéf ukázal fakturu ze značkáče - nárazník bez laku 3800,-, výměna celkově i s lakem 8500,- . Obojí bez DPH. U dvojkové fábule to nebude jiné. Nezavolat tenkrát chlupáče, měl bych vyděláno - zaručeně by mě to nechal komplet zacvakat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tím předním nárazníkem bych klidně věřil - je to jen kus plastu, v mrazu zkřehne a pak stačí i malá rána a tříští se jako sklo. Ale ten zadek, to musel bejt masakr - to se potkal se sparťanama, nebo s baňykovcema? Zadní sklo, rám skla na 5. dveřích, pravý sloupek, křápnutá skupinovka, odřený nárazník - kdyby ten otisk nebyl evidentně od něčeho placatýho, tipoval bych baseballovou pálku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal auto na pakovišti v práci a když šel z práce tak to bylo takhle. Říkal že tam ráno viděl nějakou Avii tak to vypadá že to byla asi ona? Samo že frajer nenechal liístek nebo tak něco.... A perlička, tata si toho prý ani nevšiml až jak byl na Rudné,že má rozbitou šibu.... no comment.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přitom, že FII má na výšku asi 1,5m a ten otisk je zhruba metr dvacet - metr třicet vysoko (přibližně v polovině výšky zadního okna) si kladu otázku, co na jakékoliv Avii je tak vysoko a tak daleko vysunuté, aby to zároveň nenechalo stopy o kus níž - snad jedině že by to byla stará "A-třicítka" valník a nabořil to do té fábule rohem - zadním čelem ložné plochy - nebo možná (podle toho otisku na sloupku) odklopnou bočnicí ("sajtnou") - celé to dělá dojem spíš úderu vedeného rovně shora dolů než jakýmkoliv směrem ve vodorovné rovině...

Samozřejmě že oprava byla mastná - ten sloupek se musel rovnat, páté dveře možná rovnou celé měnit, vlepené sklo, pak lak minimálně na zadní třetině autí, k tomu ta pomerančová metla... Ale že by si toho nevšiml - to musí bejt pantáta docela nátura...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on můj otec je hooodně velkej flegmoš,takže si třeba ometá v zimě auto hráblem na sníh,které se používá na chodníky (taková ta plastová lopata) když mi to volal,tak mu říkám okamžitě to otoč apostav to tam kde to stálo a volej cajty... a von na to joooo fakt? Tak mu říkám auto je pojištěné atd.třeba frajera chytnou (nechytli) no prostě je to s ním dost těžké... stejně už jsem to vzdal at si dělá co chce. Mě už to nebaví (to auto podle toho taky vypadá...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...