Přejít na obsah

Kolisave otacky - dusenie motora


Ferinno

Doporučené příspěvky

Ahojte,

mam taky problem. motor sa tak troska divno sprava. auto som kupoval jazdene 4-rocne a uz od kupy ma motor troska problem. proste na volno-beh mi kolisu otacky presnejsie troska skapina motor. tak isto ked clovek preraduje je to taky trhavy chod. kde pustam spojku a pridavam plyn, potom v zabere spojky povolim tak sa ho ubere moc a autu padnu otacky, to auto vyhodnoti tak ze sam mu prida a tym padom sklbne auto. Tazko sa to opisuje. Dalej to robi to ze ked idem na 5 prevodovom stupni a napr dobrzdam do krizovakty a vyradim tak pri „padani“ otacok spadnu troska viac (600ot) takze pocitac mu sam prida to zas vybehne na (1000ot) a az potom to padne na (800ot). Skusal som aj dat iny benzin a ziadna zmena. Menil som olej, sviecky vsetky mozne aj nemozne filtre, reset skrtiacej klapky atd.... na troch nezavislich diagnostikach je vsetko uplne v poriadku. Auto nevyhadzuje ziadnu chybu. Otazka znie co dalej. Auto pred tym mala zena takze spojka i ked je maka tak zabera na kusku tak ma este napadlo vymenit spojku a tym by sa mali eliminovat trhanice pri radeni ale zas na druhej strane to asi nema dopad moc na volno-beh. Alebo lamba sonda? Skusit precistit skrtiacu klapku?....

Mam Fobiu 6Y 1.4 16V 74kW BBZ rv2006

Editováno: , autor: Ferinno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já měl například nedávno problém třeba s benzínem, měl jsem smůlu a natankoval nějákou divnou směs..auto mi chcípalo při rozjezdu a při jízdě to prostě přestalo jet a otáčky padaly dolu.. ale ted mi kolísají taky..ale může to být vlastně skoro čímkoli kde ti proudí směs..pročistit klapky a svíčky ti doporučuju jako první, z toho to bývá nejčastěji, auto i pak líp pojede a nemělo by vynechávat. a lambda sonda by na to vliv mít neměla, já jí měnil 2x kvůli tomu, že hlásila chybu při diagnostice, až si říkám, jestli jsem ji vůbec musel měnit, no nic, to kolísání otáček zůstalo pořád stejný

Editováno: , autor: Jehla23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BBZ má zapalovací cívky, trafo mají AUA a AUB.

Jinak kolísání otáček má na svědomí v 90% případu škrtící klapka.

Jinak, že auto na diagnostice neháže chybu neznamená, že tam není.

Zkusil bych se podívat na vynechání zapalování, který válec vynecháva, pak zkusit prohodit ty cívky jestli se závada přesune.

Pokud to cívky nebudou, tak obdobně zkontrolovat vstřikovače a když ani to nebude jako příčina, tak se pak zaměřit na klapku.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Take mi kolisal volnoběh a i při jízdě...Zkusil jsem sprej a téměř žadná změna.Nyní jsem se přemluvil a klapku vymontoval a při otočení jsme se zhrozil celé stěny zakarbonované a i klapka zespodu,těžko se to odhaduje,ale šlo to ,,loupat,,šroubovákem takže celkem velká vrstva.Klapka při uzavření nebo v určité poloze prostě byla ovlivnovana nánosy...po vyčištění je volnoběh úplně klidný a i přechodové fáze jsou plynulejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

BBZ má zapalovací cívky, trafo mají AUA a AUB.

Jinak kolísání otáček má na svědomí v 90% případu škrtící klapka.

Jinak, že auto na diagnostice neháže chybu neznamená, že tam není.

Zkusil bych se podívat na vynechání zapalování, který válec vynecháva, pak zkusit prohodit ty cívky jestli se závada přesune.

Pokud to cívky nebudou, tak obdobně zkontrolovat vstřikovače a když ani to nebude jako příčina, tak se pak zaměřit na klapku.

A těch zbylých 10% případů bude co ? :D Mam 1,4 16V 74kw AUB a dělá mi to také .. A to jsme dneska čistily škrtící klapku a potom to bylo snad ještě horší protože mi to asi 6x při rozjedu furt chcípalo .. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...