Přejít na obsah

Vysoké otáčky při řazení


jethro

Doporučené příspěvky

Dobrý den ,jsem nováček s řízením auta s DSG(mnou najeto cca 7000km celkově 72000km)Mám O2 1.6 nyní na LPG kombi.S DSG jsem maximálně spokojen.Minulý týden jsem si všiml,že auto než se přeřadí na vyšší stupen (režim D) jde do vysokých otáček (někdy až do 4OOO ot) přítom plyn jen lechtám.V podstatě se to chová jako kdybych tam měl zařazen stupen S nebo prudce sešlápl ten spínač pod plynovým pedálem.Nevím jestli to může spolu souviset ale někdy mě to za jizdy malinko cukne a to i tehdy když jedu na tempomat. A ještě jedna poznámka v autě mám tajný vypinač a když někdy na něho zapomenu a delší dobu startuji,pak si to uvědomím a přepnu vypínač tak když přepínám rychlosti tak v autě to hodně cukne,musím znovu vypnout motor a znovu nastartovat .Nevím jestli to může mít souvislost nebo jsou to tři různé závady.Ta třetí to v podstatě není závada jen moje blbost při startování.Všem MOC děkuji za vaše reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě máš pravdu,asi si to ten Němec dodatečně nechal namontovat....Jinak jedna citace z knihy Automobily Škoda Octavia 2 od jiřího Schvarze Octavia Combi Classic motory - 1.6l MPI-75kw s pětistupnovou ručně řazenou,případně šestistupnovou automatickou převodovkou ale to je vcelku jedno.Dnes jsem přišel od mechanika ,diagnostika hlásila DSG v pořádku ale hlásilo mu to,že se některá řídící jednotka nehlásí.Podle něho má diagnostiku,která mu to přesně nenahlásí.Mám prý sehnat někoho s dignostikou ,která se jmenuje Vasil,tá by ůdajně mohla odhalit více.Tak začínám hledat někoho s Vasilem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak automat se dělal s hydrodynamicky měnič. A dodělávka je pěkná prasárna. Jestli to tam opravdu máš se nediv, že to blbě řadí. Program pro převodovku a tedle motor neexistuje. Se divím, že to vůbec jede.

Diagnostika bude taky problém. I kdyz sezenes nekoho s VASem tak to nemusí fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím,čím se živíš,ale myslíš si ,že ve Škodovce neví co vyrábí? Vážený pane Ludvíku,

Vaše vozidlo, s číslem karoserie TMBHA61ZO52051882, je vybaveno převodovkou DSG (přímo řízená převodovka. Interval výměny oleje

dle výrobního závodu Škoda Auto je po proběhu 60 000 kilometrů, viz. Servisní knížka, odstavec: Servisní intervaly. Dle in

formace od odborného oddělení naší firmy je dodatečná montáž tempomatu u tohoto vozidla možná. Dovolujeme si pouze doporučit,

abyste v této záležitosti kontaktoval některou ze značkových opraven Škoda.

S pozdravem,

Mgr. Bohuslav Brojer | PST - Péče o zákazníka

ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic Myslíš si ,že by si to ve škodovce vymysleli,navíc když můj mechanik tam v převodovce měnil olej,myslíš si ,že by nic nepoznal,moc se těším na reakci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nevim do jakýho systému pán v servisu koukal. Ale tvoje auto má převodovku s hydrodynamickym měničem. Teď jsem na to koukal podle VINu.

Takže žádná DSG. Tím se vysvětluje i to řazení. Tydle převodovky obecně řadí vejš.

Editováno: , autor: Mates_XIV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky se musím zasmát když si přečtu že někdo někomu tvrdí ,že prostě nemá to co má a má něco jinýho a prostě se to tam nedávalo a tak dále i když to auto nikdy neviděl a dotyčný který píše o svém problému s převodovkou ,tak snad asi musí nejlépe vědět jakou tam má převodovku a pokud mu to ted řadí ve vyšších otáčkách a vidí to jako problém tak to asi předtím dělat nemohlo.

A také nechápu proč se tomu tak všichni diví že by mohlo být dsg v 1.6 Mpi.Nevidím v tom nejmenší problém a auto s dsg jede výborně.

Do 1.6 Mpi se DSG převodovky opravdu dávaly ,ale pouze do Německa ,možná i do jiných zemí ja má auto z německa a jsem toho také sám důkaz a věřte tomu nebo ne mám to i ověřené dle vinka ve škodovce a také se tak převodka chová jako DSG.

Jethro napadlo mě jestli to nemůže mít souvislost s tím LPG jak ho tam dlouho máš a nedělá to třeba od té doby a když jsme u toho na kolik tě to LPG vyšlo ,také o tom uvažuji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Lopinu-moc díky za podporu,já jsem začal málem pochybovat jaké to vlastně auto mám.Já jsem si to nechával před koupí ověřovat na několika místech na sobě nezávislých a po koupi auta jsem poslal ještě spolu s VINem dotaz ohledně výměny oleje,kde i ve škodovce potvrdili,že se jedná o převodovku DSG Pochybuji,že by se tolik lidí mýlilo...Auto bylo uvedeno do provozu v Německu.Auto jsem koupil již s LPG ,system tam byl namontovaný v ůnoru lonského roku.Auto s LPG byla podmínka,je to moje čtvrté auto na plyn a na jiný pohon již nechci.Tak si myslím,že ta závada s tím nemá nic společného.V pátek jsem byl v originál škodováckém servisu ,mechanik to dal na diagnostiku VAS a dle jeho slov tam kromě sporadických běžných chyb nic nenašel.Říkal,že kdyby něco bylo s tou převodovkou tak to ten VAS odhalí.Tak jsem ho poprosil at se v tom projede.Dle jeho slov je to v pořádku,tak opravdu nevím.Mě se fakt zdá(ale jsem laik)že po koupi(listopad 2010)že to řadilo dříve.Asi s tím ted nebudu nic dělat a budu se snažit najít někoho kdo s tím má praktické zkušenosti at to projede.Je fakt,že někdy to přeřadí něco kolem 2000 ot a někdy až přes 3000ot.Jak to řadí tobě?Jinak LPG zařízení tam mám Tartarini a faktura byla za 26000kč.Ale dá se to pořídít i levnějc tak něco kolem 24000kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podívej na převodovku. Má označení HFS a to nikdy není a nebyla a ani nebude DSG. A tvrzení, že se dělali do Německa DSG mě hodně rozesmálo. Pochybuju, že by dělali specielní převodovkovou a motorovou mariantu jen pro jeden trh to stojí hroznej kotel.

A kolik by stalo to auto :D .... tenkrát ještě sedmikvalt nebyl takze by tam byla stejna prevodovka co je trena v RS? :D :D

A co ti občas napovídaj v servisech nebo i přímo v zákaznickym nebudu radši komentovat.

Editováno: , autor: Mates_XIV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mates dle tebe jsme asi 2 blbci kteří naletěli viď a všichni kolem ve škodovce asi také.Byl jsem ve škodovce a dal jim VIN at mě řeknou jakou mám převodovku a upozornuju tě že jsem koukal přímo já na ten monitor a vyskočilo tam že mám DSG a i se to chová jako DSG a mám to dle čeho srovnávat,protože švára má golfa GTI s DSG a chová se to stejně a on jel také v mém autě a tvrdí to samé jako já.A s klasickým automatem jsem měl tu čest také jet a chování těchto dvou převodovek je jiné to znatelně cítím.

Jethro mě to řadí celkem solidně jsem spokojený je to hodně o práci s plynem když se rozjedu tak v 50km rychlosti tam mám už 5kvalt pokud jedu v klidu a podřazuje to až pod 1500 ot./m.,někdy to podřadí ze 4 na 3 aniž byto bylo potřeba že by to 4 vklidu vzala třeba v kopci ale jak říkám je to hodně o plynu kolik se mu šlápne a také si převodka pamatuje že pokud jedu razantněji prostě tomu šlapu tak řadí kvalty nahoru pozdějc a až jedu vklidu tak dříve.

Zkus se rozjet v klidu lechtáním plynu na 50km rychlost a uvidíš co tam budeš mít za kvalt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Lopinu-tak dneska jsem to zkoušel podle tvé rady snažil jsem se jen lechtat plyn a při 50km jsem tam měl čtverku pětka tam skočila kolem šedesátky a šestka malinko přes osmdesát.Možná hledám problém tam kde není,přesto ,že mám za sebou něco přes 500 000 km najetých na manuální převodovku s tím automatem nemám žádné velké zkušenosti a tedy nemám s čím srovnávat-na rozdíl od Tebe.Asi to nechám být ..... Nevím jestli se stím dá vůbec něco dělat.Co bys dělal na mém místě?

Pro Matese-Já bych Ti i věřil,že máš pravdu v oblasti automatu jsem naprostý amater ALE proč by mě ti lidé lhali ,z jakého důvodu?Mám dojem ,že člověk ve Škodovce M.Boleslavi dá do počítače VIN a tam se mu o tom autě vše objeví,jaký by měl důvod ,pokud by tam byl napsaný jiný typ převodovky si něco vymýšlet.A stejně mě odpověděli z Autotraceru(nevím jestli si název pamatuji správně)A neposledně "můj" mechanik před výměnou oleje a filtru vše zjištoval ve škodovce a taky tam ten olej a filtr objednával.Nevím proč bych měl zrovna věřit Tobě a né člověku z výrobního závodu,kde by o tom autě měli snad znát vše.P.S névím co tady píšeš ,že tenkrát sedmistupnová aut převodovka nebyla,já jsem NIKDY nepsal ,že mám sedm kvaltůAle jinak díky za ochotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jethro takhle si myslím že je to v pořádku mám to taky tak vždy zaléží také podle terénu a je pravda že to někdy řadí na vyšší stupen ve vyšších otáčkách ale to jen tehdy když jedu svižně prostě tomu dupu na plyn a převodovka si to pamatuje tu jízdu a také dle toho pak řadí do té doby než je nějakou dobu jízda klidnější.Nebo si řadím sám.Být tebou tak bych ještě zkusil jízdu zvlášt na benzin a na plyn jestli se to chová stejně.Ještě se mrkni na šajtru jestli tam máš na hlavici chromový čtvereček nebo bez.

Mates mluví o 7 stupnovým automatu protože ty se dnes do benzínů už dávají běžně a je převědčenej že 6 stupnové dsg ne ,což je pravda že 6DSG se dávalo převážně do nafty ale také zběžně do benzinu.

A také nevidím důvod proč by mě ve škodovce lhali a viděl jsem to na vlastní oči co na pc vyskočilo po zadání vinu,tak jedině že by měli chybu v celým systému a klasickej 6 stupnovej automat vydávali u benzinu za DSG.A ještě jsem zjistil že se dávali DSG do golfů 1,6 a do audi A3 1,6 kde má ovšem označení jako S-tronic,takže nevidím důvod proč by je nemohla mít octavia.

Mates na ten kod mrknu zítra a napíšu ti ještě mě když tak napiš jaký by musel být kod pro dsg,dík.

Editováno: , autor: lopina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jethro takhle si myslím že je to v pořádku mám to taky tak vždy zaléží také podle terénu a je pravda že to někdy řadí na vyšší stupen ve vyšších otáčkách ale to jen tehdy když jedu svižně prostě tomu dupu na plyn a převodovka si to pamatuje tu jízdu a také dle toho pak řadí do té doby než je nějakou dobu jízda klidnější.Nebo si řadím sám.Být tebou tak bych ještě zkusil jízdu zvlášt na benzin a na plyn jestli se to chová stejně.Ještě se mrkni na šajtru jestli tam máš na hlavici chromový čtvereček nebo bez.

Mates mluví o 7 stupnovým automatu protože ty se dnes do benzínů už dávají běžně a je převědčenej že 6 stupnové dsg ne ,což je pravda že 6DSG se dávalo převážně do nafty ale také zběžně do benzinu.

A také nevidím důvod proč by mě ve škodovce lhali a viděl jsem to na vlastní oči co na pc vyskočilo po zadání vinu,tak jedině že by měli chybu v celým systému a klasickej 6 stupnovej automat vydávali u benzinu za DSG.A ještě jsem zjistil že se dávali DSG do golfů 1,6 a do audi A3 1,6 kde má ovšem označení jako S-tronic,takže nevidím důvod proč by je nemohla mít octavia.

Mates na ten kod mrknu zítra a napíšu ti ještě mě když tak napiš jaký by musel být kod pro dsg,dík.

Golf a Audi skutečně mají variantu s DSG ale sedmistupňové. Nikde jsem nenašel variantu ještě s šestistupňovým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mates ale to jsou auta z roku 2006 a to ještě 7 stupnové dsg nebylo a poslal jsem ti SZ kod tam nemám.

Jethro myslím přímo na hoře té páky ne zboku to tam mají všichni což jsem si totiž všiml tak když je auto inzerováno s klasickým 6 automatem tak tam ten chromový čtvereček nemá a auta inzerované s dsg ho tam mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak řikám. Prostě prodlě mě tadle varianta není. Buď bastl nebo něco samo domo. Ale z linky nikdy nesjelo auto Octavia 1,6 MPI s DSG 6-rychlostí.

Koukali ste do toho kufru na tu výlepku?

Odkud kluci jste ty vaše auta bych rád viděl naživo. Můžu vám naoplátku udělat zdarma VAS diagnostiku celeho vozu :)

Editováno: , autor: Mates_XIV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já teda žádnej bastl nebo samo domo nemám to by bylo poznat ,to už by jsme byli s Jethrem dva a už chci vidět nějakýho němčoura jak si doma sám předělává převodovku na dsg to by si spíš už pořídil nový s dsg převodovkou ne a když tvrdíš že takové auto nikdy s linky nesjelo,tak mě už konečně vysvětly proč je dsg převodovka psaná podle vinu ve škodováckým systému PC to by tam musela bejt evidována normální 6 stupnová automatická převodovka a ne dsg a když se podíváš na různý inzerce na netu tak tam jsou na prodej oktávky s 1,6 Mpi a DSG.

Na ten kod jsem se díval na štítek v servisce je to stejné s nálepkou v kufru a ten kod co jsi poslal tam napsaný není.

A pokud výrobce Škoda vydává normální automatickou převodovku za dsg ,tak je to na žalobu za podvod.

A ještě mě prosím tě vysvětly jednu věc když nechával Jethro měnit olej v převodovce tak by si asi museli všimnout jaký olej tam patří a nedávali by mu do normálního automatu olej a filtr ,který patří do dsg přeci nebo ty oleje jsou stejné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mates( ted už opravdu bez ironie) díky za reakci po delším hledání jsem to v kufru našel ten kod ci jsi psal jsem tam v těch mnoha číslech nenašel ale převodovka je tam HFS598(teda pokud jsem to dobře přeložil)Tak ted jsem opravdu na vážkách co v tom autě vlastně je.Já než jsem toto auto koupil nikdy jsem s automatem neměl žádnou zkušenost.Těsně před koupí jsem si něco málo nastudoval a tjistil ,že je nutno dodržovat servisní intervaly na výměnu oleje v automatu,tak jsem volal bývalému majiteli auta jestli tam olej měnil nebo ne.Řekl mě ,že olej ještě na jeho náklady vymění po návštěvě škodováckého servisu mě volal ,že mu tam řekli že tam je spojka dsg audi a že se tam olej nemnění.To se mě moc nezdálo a radši jsem psal do škodovky jak to teda je .Ze škodovky mě odepsali,že dle VIN je v autě převodovka DSG a olej se mění po 60000km.Tak opravdu nevím z čeho to vyčetli.Já jsem ze Zlínského kraje a celkem rád bych využil tvých služeb :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...