Přejít na obsah

Mlhovky + parkovacky


gdanx

Doporučené příspěvky

Jezdite nekdo od 1.7. s kombinaci mlhovky + parkovacky? Pokud ano, uz vas zastavili?.. nejak se mi tema xenonama proste svitit nechce :) .. pak by me zajimalo, pokud budu svitit kombinaci viz vyse, urcite se dopoustim prestupku .. nevim jak se ted nove definuje, ale vim ze bez rozvicenych potkavacich svetel se mlhovky pouzivat nesmeji ... to neresim, resim to, jak to ten policajt bude resit, jestli to vezme jako ze vubec nesvitim = ztrata 2 bodu, nebo jestli svitim, ale dopoustim se prestupku, ktery treba bodovan neni .. jelikoz mame u ucty mlhovky v hlavnim reflektoru, domnivam se, ze budou brat auta ktery nesvitej vubec a na dalku nemuze poznat jestli svitim jak mam, nebo ne .. no nechme se prekvapit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi záleží na tom, jak si to (a potom tobě) vysvětlí policajt. Jinak jsem o této kombinaci svícení taky uvažoval, protože je mi taky líto svítit xenonama, ale je fakt, že jsou zase velmi dobře vidět. Zatím s nimi svítím, ale zajímal by mě názor odborníka - vždyť ve dne by ty mlhovky plnily účel dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodne ses prase kdyz jezdis s rozsvicenejma mlhovkama a parkovackama, to jsem delal, kdyz sem mel jeste mokrej ridicak a to jen do ty doby, nez jsem zjistil, jak moc je to neprijemny. a ze se ti nechce svitit xenonama...nechapu, ja se jich porad nemuzu nabazit, jeste si koupim nejaky xenon "nahrazky" do mlhovek, aby to nevypadalo tak blbe, kdyz uz potrebuju rozsvitit mlhovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak ,máš papíry asi tak 1hodinu né .Už jsi jel proti někomu nebo před někym kdo svítí mlhovkama ?Já jo , jel jsem za jednym kreténem co svítil zadní mlhovkou .Když jsem ho problib ,nereagoval .Tak jsem pustil vše co šlo ,mlhovky dálkový a zvedl jsem světla co nejvejš .Pěkně se v tom autě rozčiloval rozhazoval rukama ,až mu to pak došlo ,ale asi si mu pěkně nejelo . Se trochu zamysli jak se asi jede ostatním když do nich pustíš mlhovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak ,máš papíry asi  tak 1hodinu né .Už jsi jel proti někomu nebo před někym kdo svítí mlhovkama ?Já jo , jel jsem za jednym kreténem co svítil zadní mlhovkou .Když jsem ho problib ,nereagoval .Tak jsem pustil vše co šlo ,mlhovky dálkový  a zvedl jsem světla co nejvejš .Pěkně se v tom autě rozčiloval rozhazoval rukama ,až mu to pak došlo ,ale asi si mu pěkně nejelo . Se trochu zamysli jak se asi jede ostatním když do nich pustíš mlhovky

Člověče, tuhle jsem jel ve dne po Pze před jedním, co měl mlhovky pro jistotu i dálkovky, tak jsem mu to osmažil zezadu mlhovkama taky. Normálnímu člověkovi by to vytáhlo oči z ďůlků, ale tomu kreténovi to nedošlo ani po pár km.. :disgust:

Jinak blbounům, kteří se naučili svítit mlhovkama (což je koukám nějaké moderní) a jedou mi v protisměru, tak automaticky dávám naplno dálkové (když tedy přede mnou v mém směru nic nejede)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A komu z oblibou pouštím do gesichtu dálkové, jsou za tmy neosvětlení cyklisté. Ta hovada ce neuvědomují, že když se míjí dvě osvětlená auta a mezi ně se připlate neosvětlený cyklista, tak že vůbec není vidět... :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne hlavu, oci nebo koukam do strany. ja myslim, ze vis jak to myslim ne?

Někde doporučovali při oslnění zavřít jedno oko a koukat jen jedním - nedojde totiž prý k oslnění obou. Pak když to jedno neoslněné otevřeš, měl by ses lépe zorientovat. Já to zkoušel a nějak mi to nefunguje... :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma dálkovýma světlama mě kolikrát ti pomatenci serou i za dne !!!! Teď jsem dojel a mám před očima ještě mžitky,si představte,dědek ve Favoritu má dálkový,mlhovky a ještě přídavný světla puštěny naplno,no co dodat...... :rock:

No a co ještě miluju ,sotva se potkáváme za tmy s protijedoucím autem,magor už tam prdne dálkový,já už jsem ale připravený je tam prdnout taktéž,takže mé "Osram Blue"ho pěkně poserou :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

No kucí...v podstatě se vším s váma souhlasim. Ale Ty mlhovky? Já nevim....mám je ve světlech. Jezdím s nima většinou po Praze, bo to svítí míň a někde mezi lesem nebo polema jsou dosti nevyhovující. Nicméně mi svítí hodně do země a zkoušel jsem jet proti svýmu autu (jiným autem) a mlhovky mě oslnili mnohem méně než klasický potkávačky. Tak já nevim :unsure:

Zkoušel jsem to jen za tmy, ale to by bylo asi horší než ve dne, ne?

Takže nevim. Říkám si, že míň oslňuju, je to hezčí a vidět jsem stejně. Mezi stromama a polema někde za Prahou svítím normálně.

Takže asi tolik k mým mlhovkám.

A s ostatním s váma plně souhlasim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kucí...v podstatě se vším s váma souhlasim. Ale Ty mlhovky? Já nevim....mám je ve světlech. Jezdím s nima většinou po Praze, bo to svítí míň a někde mezi lesem nebo polema jsou dosti nevyhovující. Nicméně mi svítí hodně do země a zkoušel jsem jet proti svýmu autu (jiným autem) a mlhovky mě oslnili mnohem méně než klasický potkávačky. Tak já nevim :unsure:

Zkoušel jsem to jen za tmy, ale to by bylo asi horší než ve dne, ne?

Takže nevim. Říkám si, že míň oslňuju, je to hezčí a vidět jsem stejně. Mezi stromama a polema někde za Prahou svítím normálně.

Takže asi tolik k mým mlhovkám.

A s ostatním s váma plně souhlasim.

Taky mě ještě nikdy PŘEDNÍ mlhovky neoslnily...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

U Octavky jsou predni mlhovky nastaveny nize nez potkavacky - zadne oslnovani. Je to jen v jedne rovine. Myslim, ze se to da takto pouzivat, ale ja uz mam starou Octu tak to neresim a delam vse abych mel vse v poradku B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proti oslnění je dobrý se zaměřit na dělící čáru, převážně v zatáčkáh je to neocenitelný, sledujete dělící čáru, víte kam jedete a následně bez oslnění, prostě pohodička, doporučuju ... :palec2:

No já teda nevím, ale na většině okresek žádné lajny nejsou.

Většinou nejsou ani na silnicích druhé třídy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...