Přejít na obsah

Jiná anténa


Luke288

Doporučené příspěvky

Co si clovek neudela sam, to nema ...

Takze jsem konecne nasel v ETCE:

SKLO ZADNI VYHRIVANE S ANTENOU 1ZD 845 049

ANTENA STRESNI KOMBINOVANA PRO VOZIDLA S NAVIGACNIM SYSTEMEM (ploutev) 1K0 035 507 K

ZESILOVAC ANTENNI vlevo 1ZD 035 577 (vpravo jsem nenasel)

ceny na tyhle dily bohuzel v etce nemam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj dnes se mi padařilo pompocí auto zavírání garážovývh vrat ulomit prut antény na OII je to ta sklápěcí s tím čuplíkem jakože proti krádeži :-) proto prosím jestli je někdo kdo měnil prut za jiný a origo mu leží doma rád odkoupím Děkuji Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezapoměl jsem s tím že se optám,ale za boha ho nemůžu dohnat.....jeden kolega co ho taky zná mi na něj dal jeho nové tel.č.,ale to nebere,tak nevim jestli odjel na dovču či co.....Každopádně až budu něco vědět,tak se ozvu......Nahánět ho budu scela určitě,protože jsem pořídil synáčkovi OII a ten chce šperkovat,tak budu od něj taky pár věcí chtít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co neco takoveho ?

Tak na mě už je to moc chromu najednou ;) ...to už mi připadá dost kýčovité,ale ty lišty kolem boč.oken nevypadaj zas špatně...každopádně je to nejlepší co jsem doposud na OII viděl....z takových těch rádoby podomácky vyrobených lišt...z té samolepící lišty co se prodává v metráži se mi zvedá žaludek....taková OII v zelené island jezdí v okolí mého bydliště a to vypadá naprosto katastrofálně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Já teda poslouchám rádio minimálně, po městě je signál super, ale když vyjedu ven z města, tak se signál ztrácí dřív než u původní, mám chromovou anténu s chromovým spodkem od autostyl Janko a je to podle mě hned lepčí :)

http://www.autostyl-janko.cz/auto_tuning_d..._anteny___chrom

nepotrebuju, na to ze ma horsi prijem uz jsem si zvyknul, ta antena mi vadi po designovy strance

co tam mas za radio ze mas horsi prijem ?

jen že jsem řešil mizernej signál ve fabii a v kombinaci s neorigo radiem.

Nakonec jsem to vyresil napajenim zesilovace v antene kterou mate kazdy. Napajeni meli dokonce i ve skodovce rikali tomu (budic), presneji je to fantomove napajeni. Umoznuje napajet zesik po koax. kabelu. (nemusi se tam tahat další kabel).

Prodava se to na netu s ruznymi koncovkami kolem 200 kc. treba tadyPo zapojeni signal se zlepsil o dost.

V moji octavce mam columbus a tam je signal je mizerny. Nevite jestli Columbus Phantoma ma ?

Editováno: , autor: tomiczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Je to tak, nize je ma vlastni na mem LKcku, i s nasroubovanym prutem. Je to provedeni na FL - MR2010.

Jak jsem ale zjistil, diky 2tuner. technologii Columbuse neni treba pro dobry prijem FM mit prut nasroubovany, ani GSM telefon ho nepotrebuje, o navigaci samozrejme nemluve :-)

Nekdy v lete me sundali prut v jedne rucni mycce, zapomeli a nevratili ho, ja jezdil takrka 2 dny bez nej, nez jsem si toho vsimnul a vubec jsem to nepoznal.

Radio fungovalo bezvadne beze zmeny i tam, kde se Audience na stare O2 skoro nechytala, funkcni i dalk. ovladani topeni/vetrani...

post-1470-1255544082_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-31954-1255627402_thumb.jpg

Je to tak, nize je ma vlastni na mem LKcku, i s nasroubovanym prutem. Je to provedeni na FL - MR2010.

Jak jsem ale zjistil, diky 2tuner. technologii Columbuse neni treba pro dobry prijem FM mit prut nasroubovany, ani GSM telefon ho nepotrebuje, o navigaci samozrejme nemluve :-)

Nekdy v lete me sundali prut v jedne rucni mycce, zapomeli a nevratili ho, ja jezdil takrka 2 dny bez nej, nez jsem si toho vsimnul a vubec jsem to nepoznal.

Radio fungovalo bezvadne beze zmeny i tam, kde se Audience na stare O2 skoro nechytala, funkcni i dalk. ovladani topeni/vetrani...

Nedávno jsem ji dal taky, ale hrozná práce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Hodil bych tu ploutev do laku. Cim chytas radio ?
zatim se mi to liby takhle,možna časem,ploutev by byla žluta guma musi zustat černa a střecha žluta ? nevym jak by to vypadalo? celkem to sedi k tem černim oknam a sloupkam. No a radio chytam pres ploutev je to ta 3v1 ale je to slabši ,tak dam ten stari prut s gps pod palubku,a zapojim ji taky do kolumbuse.už sem to konzultoval s dolim :worthy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Aha, takze to neni origo skoda ? Jinak ploutev strikni a gumu nech cernou. Ikdyz treba audi ma i tu gumu v laku ?

Audi nemá gumu, má úplne inú plutvičku, je celá plastová. Gumu majú len plutvičky od VW. Viď prílohy.

zatim se mi to liby takhle,možna časem,ploutev by byla žluta guma musi zustat černa a střecha žluta ? nevym jak by to vypadalo? celkem to sedi k tem černim oknam a sloupkam. No a radio chytam pres ploutev je to ta 3v1 ale je to slabši ,tak dam ten stari prut s gps pod palubku,a zapojim ji taky do kolumbuse.už sem to konzultoval s dolim

Stačí trošku hľadať. Ja mám takúto plutvičku od roku 2007 a už som sem dával aj fotky, ako to vyzerá. Ale dám to sem znova. Na prvom obrázku je VW plutvička na žltej RS s čiernou gumou, ktorá krásne tesní. Lakoval som to sám airbrushovou striekacou poštoľou a originálnym lakom. Na druhom obrázku je Audi plutvička, ktorá sa mne osobne až tak nepáči a lakovali to profici v Ingoldstadte.

post-407-1264324334_thumb.jpg

post-407-1264324343_thumb.jpg

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Diamant: Jak složitá je výměna za tu ploutvičku VW (co se musí odstrojit atd.)? A nebude už "škodovácká", když má být na SIIC...

EDIT: Dneska jsem potkal krátký Superb s ploutvičkou viz. příloha (připadá mi stejná jako na Superbu Combi). Nevíte, jak má kombík řešenou FM anténu, resp. co vše obsahuje ta ploutvička?

post-48024-1272875597,2465_thumb.jpg

Editováno: , autor: virtual
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No nechal jsem predelat konektor a stejne to nehralo nevim jestli to bylo konektorem nebo(tedka se me druha uplne nova tady vali) ne ale sehnal jsem si tu ploutev s antenou klasickou a pohoda oni stejne vsude pisou na internetu ze tyhle ploutve maji vynikajici prijem GPS A GSM ale FM stoji za prd! A navic octavie a novej superb maji vetsinou dve anteny takze tam to je o necem jinym !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhľadom na veľkosť plutvičky je samozrejmé, že nemôže mať dobrý príjem FM signálu. Ak by to bolo také jednoduché, tak sa koncern nepatlá s drahými filtrami na sklách, ale by to elegantne vyriešili takto a šéfovia by im potľapkali po pleciach za úsporu nákladov.. Ale ono to fakt takto nejde, zákony fyziky (a elektromagnetického vlnenia) sa nedajú oklamať.

Kombík má druhú anténu v pravom zadnom skle a liftback v skle 5. dverí. A napríklad FII FL s dvojtunerovým rádiom má druhú anténu v čelnom skle.

Kto chce mať ozaj kvalitný príjem aj s plutvičkou, tak nevyhnutne musí druhú anténu niekam umiestniť. Ja mám obidne antény v nárazníkoch a som spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Vzhľadom na veľkosť plutvičky je samozrejmé, že nemôže mať dobrý príjem FM signálu. Ak by to bolo také jednoduché, tak sa koncern nepatlá s drahými filtrami na sklách, ale by to elegantne vyriešili takto a šéfovia by im potľapkali po pleciach za úsporu nákladov.. Ale ono to fakt takto nejde, zákony fyziky (a elektromagnetického vlnenia) sa nedajú oklamať.

Kombík má druhú anténu v pravom zadnom skle a liftback v skle 5. dverí. A napríklad FII FL s dvojtunerovým rádiom má druhú anténu v čelnom skle.

Kto chce mať ozaj kvalitný príjem aj s plutvičkou, tak nevyhnutne musí druhú anténu niekam umiestniť. Ja mám obidne antény v nárazníkoch a som spokojný.

Zdravim, dotaz, antena v naraznicich, to mas neco origo? Nebo vlastni vyroba?

Mam Superba, jedničkového, nechal sjem si zadelat otvor ve strese a prelakovat, ale pochopitelne bych ted potreboval nejar resit FM antenu :-)

Tak se shanim po tom co a jak by šlo řešit.

prosim, napiste mi, klidne na e-mail tomas@truhlar.biz

Zdravim VAs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...