Přejít na obsah

Odběr proudu


Lukan

Doporučené příspěvky

Zdravím, táta má Octu 1,8T Elegance r.v.2002. Pokud auto týden stojí na parkovišti a nejezdí, tak pak se musí nabít baterka. Je prostě totál na dně přitom je asi měsíc stará. Falešný a zvýšený odběr proudu. Dneska v servisu Škoda řekli, že to bude někde v přístrojovém panelu, a že se musí vyměnit. Ptal jsem se ještě jiného mechanika a ten povídal, že je to u těchle luxusněji vybavených aut normálka, že jsou pod proudem vlastně pořád. Může to tak být? Děkuji za názory!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odber auta v klidu by pry mel byt okolo 50mA - zkus si to zmerit

V aute je totiz pod napetim porad

- dalkove ovladani centralu

- alarm

- pamet radia

- a pokud je radio blbe zapojeno tak i ovladaci obvody radia - jde zapnout bez klice

mam na mysli radio neoriginalni

tam totiz dochazi pri pripojeni na iso konektory k tomu, ze neni pod napetim pamet ale ovladaci obvody, zkratka je prehozeny napajeci a pametovy drat - at zije iso normalizace ze :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měří se ampérmetrem na baterii. Odpojíš + pól a do rozpojeného obvodu zapojíš ampérmetr

radeji bych odpojil minus, je tam jenom jeden drat a nejsou tam pojistky

mer to radeji vetsim ampermetrem(10A), protoze kdyz to budes merit na rozsahu 200mA muze ti to propalit pojistku. Najezdove proudy jsou nekolikrat vetsi. A pokud se ti treba este zapne radio, tak to muze zrat klido i 1A

Jo a jeste nezapomen si zjistit jestli nemas kodovane radio. Jestli jo tak nejdriv pohledej PIN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam bohuzel s temito "odborniky" z autorizovanych servisu svoje zkusenosti

sedi, popijeji, debatuji, obcas se posadi do auta nebo to pichnou na vag a pak reknou ze to je tohle a onohle.

Jednou mi prestaly zamykat dvere. Dal jsem to kvuli nedostatku casu do skodaservisu. Odbornici rekli jednotka ve dverich. Vymenili ji za 1 den (jinak prace na 20 minut) a nauctovali si 3000.

Jake pak bylo preqapeni kdyz jsem si proto prisel a ono to znova nejelo. Reklamace.

2. reklamace

3.reklamace - vraceni penez a jednotky

Paxem si udelal cas, protoze me to zaclo pekne srat.

A pricina?

Ulomeny dratek v gume mezi sloupkem a dvermi.

Takovi to jsou odbornici

Tim nerikam ze takovi jsou vsichni, ale zatim jsem nemel tu cest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste bych ti doporucil mozna nechat zmerit baterku, jestli uz neni sama o sobe v prdeli, kdyz byla parkrat total vybita.

Jinak muzes pouzit solarni clanek na dobijeni.

Das ho za okno, nebo pokud mas sibr tak ho zavres mezi sibr a clonu (mel by se tam vejit) a pripojis do zapalovace

pres den se ti to dobije a muzes si obcas i vyjet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterka je několik týdnů stará, takže by měla být O.K. Kluci ze servisu řekli to co řekli a taky řekli, že vadný díl vymění. Až to bude tak dám vědět. Pokud to bude furt špatný, tak si snad dám solární panely na celou střechu, abych se mohl čas od času svést. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterka je několik týdnů stará, takže by měla být O.K. Kluci ze servisu řekli to co řekli a taky řekli, že vadný díl vymění. Až to bude tak dám vědět. Pokud to bude furt špatný, tak si snad dám solární panely na celou střechu, abych se mohl čas od času svést. :smich:

to ze je baterka nekolik tydnu stara nic neznamena

muze byt vadna od vyroby, nebo tim ze byla nekolikrat hluboce vybita mohla zkolabovat a neudrzi kapacitu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problém velkého klidového odběru jsem řešil před půl rokem. Auto stálo 10 dní a nemohl sem ho natočit. Nabil jsem baterku a zase to samý. Pak přišel na řadu startér, nové uhlíky, vyčištěný a namazaný. Klidový odběr byl 57mA, to je strašně moc! Až mi jeden servisák řekl, a jak jsi to měřil?? No jak, přece odemčený. A měl pravdu, moje auto v zamčeném stavu má odběr jen 7-9 mA! Mívám svoje auti stát v průjezdu pod domem, tak že bylo bez klíčků a stále odemčený.

Velký odběr mi dělají jen přední dveře, konkrétně centrál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...