Přejít na obsah

Piskani brzdoveho pedalu???


Crake

Doporučené příspěvky

Zdravim panove,

mam na vas dotaz tykajici se brzdoveho pedalu - poslední dobou se mi stava, ze při seslapnuti/povoleni brzdoveho pedalu jak při vypnutem, tak i zapnutem motoru se ozve jakoby pisknuti - ze by brzdovy valec? Slychal jsem to i na sve 1.3 felecii, ale bylo to vždy, kdyz bylo tepleji... Za par dni mi konci zaruka, tak bych nerad neco promeskal... Diky za info... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylde; ono nejde ani o piskani brzd, ale pisknuti (odfouknuti-tohle myslim ciste obeazne) při povoleni brzdoveho pedalu... stavalo se mi to same u feldy kdy jste se chteli rozjet, povolili jste brzdu - pisklo to - a jeli ste... fakt nevim co by to mohlo byt... provozne to asi vliv nemá, jen je to divny, ze při parkovani furt "piskam" ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,mozna to tak neni,ale myslim,ze u te feldy to piskani zpusbovalo lanko,ktere jakoby vrzalo,kdyz se pedal povolil .. A pri kazdem opetovnem povoleni to udelalo znova .. Mal jsem feldu take asi rok a pul a po nejake dobe mi to delalo taky .. Kamarad rikal,ze to nic neni jen staci neco nekde promaznout a je klid .. ;)

Ale u fabky nevim .. Ale pokud ti jde o takovy zvuk jako kdyz pumpujes pumpickou kolo tak to mi dela take .. A rekl bych,ze je to normalni .. Jakoby si ten pedal vzdy odfoukne .. Je tam asi nejaky pist nebo valec,ktery vydava tento zvuk,ale asi bych to neresil .. Jak moc je to slyset okolo .. ??

Moc jsem ti neporadil,spise pisi vlastni poznatky .. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ti pískají samostavy v bubnech. mě to dělalo kdysi taky a v servisu mi to bez problémů vyměnily. oprava stálu tuším řádově stokoruny. ale jestli seš manuálně zručnější, zvládneš to sám. možná by stačilo i je něčím máznout. na obrázku je to pozice 4.

post-7-1152871579.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdravim,mozna to tak neni,ale myslim,ze u te feldy to piskani zpusbovalo lanko,ktere jakoby vrzalo,kdyz se pedal povolil .. A pri kazdem opetovnem povoleni to udelalo znova .. Mal jsem feldu take asi rok a pul a po nejake dobe mi to delalo taky .. Kamarad rikal,ze to nic neni jen staci neco nekde promaznout a je klid .. ;)

Ale u fabky nevim .. Ale pokud ti jde o takovy zvuk jako kdyz pumpujes pumpickou kolo tak to mi dela take .. A rekl bych,ze je to normalni .. Jakoby si ten pedal vzdy odfoukne .. Je tam asi nejaky pist nebo valec,ktery vydava tento zvuk,ale asi bych to neresil .. Jak moc je to slyset okolo .. ??

Moc jsem ti neporadil,spise pisi vlastni poznatky .. :unsure:

To foukání je snad posilovač brzd ne??bez něj se špatně brzdí... :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 10 měsíců později...

Já jsem vypozoroval jakoby vrzání při šešlapávání (při povolení to nedělá!) - není to přímo "vrzání" ale takový těžko definovatelný zvuk - zatím jsem to nezkoumal podrobně, ale vychází to jakoby přímo od pedálu... Začalo to dělat po servisní prohlídce 60tis. s výměnou brzdové kapaliny! Nevím jestli to může být ta oska, jak píše Diamant, ale před serviskou jsem nic podobného nezaregistroval - může to mít s tou výměnou kapaliny nějakou souvislost? Díky :)

Pedál má aj nejakú osku, okolo ktorej sa otáča. Nepomohlo by namazanie tej osky?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...