Přejít na obsah

Padesátka na trojku, nebo na čtyřku?


Fido

Doporučené příspěvky

Chudak motor  ;)

Motor bez problemu dava.

Kdyz potrebuju razantneji rozjet tak tam prdnu za 3, to je jasne

Az se nekdy divim ze se s tim jezdi lip jak s tim na to tekute uhli :)

Jenom mala korekce, otacky nejsou 1200 ale 1400

no ono ti to možná pobere, ale na benzín nevím nevím, to jsem ani nezkoušel. Ale aby jsi z 50ky pořádně zrychli, tak to na 3 nevidím. Na pořádný zrychlení to je tak za 2. 3 jen normálně nic moc zrychlí. Tenhle motor jede pořádně až okolo 5000ot. A do takových 3000 ot je na zrychlení absolut mrtvola. Sice krásně pobírá i nízké ot., ale za plynem moc nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak to vidite vy :-) ale 1ka 50 2ka 100 atd :-) preci je v pravidlech psano ze nemate zdrzovat ;)

Ja jsem se svezl v supersportu Audi RS4 ...1cka do 65 ...2ka 110 ...3ka 160kmh to uz bylo na dalnici za Libercem a 4ka je hazard o sebrani papiru :D ...5,6tku tak leda v DE

..po meste spotreba 28l. jinak tech 17l. ...BRutalni zatah, 420koniku ani 18" nestihali ...ve stredni tride premiove u Audi osmivalec ;) ..nadherny zazitek -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chudak motor  ;)

Motor bez problemu dava.

Kdyz potrebuju razantneji rozjet tak tam prdnu za 3, to je jasne

Az se nekdy divim ze se s tim jezdi lip jak s tim na to tekute uhli :)

Jenom mala korekce, otacky nejsou 1200 ale 1400

no ono ti to možná pobere, ale na benzín nevím nevím, to jsem ani nezkoušel. Ale aby jsi z 50ky pořádně zrychli, tak to na 3 nevidím. Na pořádný zrychlení to je tak za 2. 3 jen normálně nic moc zrychlí. Tenhle motor jede pořádně až okolo 5000ot. A do takových 3000 ot je na zrychlení absolut mrtvola. Sice krásně pobírá i nízké ot., ale za plynem moc nejde.

On je rozdil mezi motorem a motorem. 2 stejne motory se stejne nechovaji. Mam to overeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak to vidite vy :-) ale 1ka 50 2ka 100 atd :-) preci je v pravidlech psano ze nemate zdrzovat  ;)

Ja jsem se svezl v supersportu Audi RS4 ...1cka do 65 ...2ka 110 ...3ka 160kmh to uz bylo na dalnici za Libercem a 4ka je hazard o sebrani papiru :D ...5,6tku tak leda v DE

..po meste spotreba 28l. jinak tech 17l. ...BRutalni zatah, 420koniku ani 18" nestihali ...ve stredni tride premiove u Audi osmivalec ;) ..nadherny zazitek -_-

Jojo to verim ... v RS4 sem bohuzel jeste nemel cest !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak to vidite vy :-) ale 1ka 50 2ka 100 atd :-) preci je v pravidlech psano ze nemate zdrzovat  ;)

Ja jsem se svezl v supersportu Audi RS4 ...1cka do 65 ...2ka 110 ...3ka 160kmh to uz bylo na dalnici za Libercem a 4ka je hazard o sebrani papiru :D ...5,6tku tak leda v DE

..po meste spotreba 28l. jinak tech 17l. ...BRutalni zatah, 420koniku ani 18" nestihali ...ve stredni tride premiove u Audi osmivalec ;) ..nadherny zazitek -_-

Já jel ještě ve staré 2.7 biturbo a i tak to byl velký kolotoč!!! Moooc pěkná hračka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chudak motor  ;)

Motor bez problemu dava.

Kdyz potrebuju razantneji rozjet tak tam prdnu za 3, to je jasne

Az se nekdy divim ze se s tim jezdi lip jak s tim na to tekute uhli :)

Jenom mala korekce, otacky nejsou 1200 ale 1400

no ono ti to možná pobere, ale na benzín nevím nevím, to jsem ani nezkoušel. Ale aby jsi z 50ky pořádně zrychli, tak to na 3 nevidím. Na pořádný zrychlení to je tak za 2. 3 jen normálně nic moc zrychlí. Tenhle motor jede pořádně až okolo 5000ot. A do takových 3000 ot je na zrychlení absolut mrtvola. Sice krásně pobírá i nízké ot., ale za plynem moc nejde.

On je rozdil mezi motorem a motorem. 2 stejne motory se stejne nechovaji. Mam to overeno

jsem to schválně zkoušel a pobere, ale nic moc to pro benzín není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to taky pobere, ale nemam to srdce.

Jen perlicka, dneska pritule segra prvne jela od Kolina po D11 domu k nim do Modran, mokrej ridicak, tak opatrne, na dalnici kolem 90km/h. No, jel sem za nima a delal jim naraznika, spotreba 4,6l lollol Mazec, se mi jeste nepovedlo :D

sis koupil TDI? Na TDI ale vysoká spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to taky pobere, ale nemam to srdce.

Jen perlicka, dneska pritule segra prvne jela od Kolina po D11 domu k nim do Modran, mokrej ridicak, tak opatrne, na dalnici kolem 90km/h. No, jel sem za nima a delal jim naraznika, spotreba 4,6l  lol  lol  Mazec, se mi jeste nepovedlo  :D

sis koupil TDI? Na TDI ale vysoká spotřeba.

No prave ze mam porad stale tu samou smaragdovou milenku 1,6/100/cip :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to taky pobere, ale nemam to srdce.

Jen perlicka, dneska pritule segra prvne jela od Kolina po D11 domu k nim do Modran, mokrej ridicak, tak opatrne, na dalnici kolem 90km/h. No, jel sem za nima a delal jim naraznika, spotreba 4,6l  lol  lol  Mazec, se mi jeste nepovedlo  :D

sis koupil TDI? Na TDI ale vysoká spotřeba.

Ja se vratil z Lipna, nalozenej, pustena klima celou cestu, predpisova jizda, spotreba 5,8l coz je take fine! Jinak jsem o tom take premyslel zda 3-ku ci 4-ku a prisel na to, ze 3-ka je moc otacek a vetsi spotreba, proto jedu 60km/h tacho a davam 4. Asi bych se ale do 53km/h nevesel... Jen doufam, ze nebudou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tématu tolik. Současné moderní motory neprotestují , díky automatické regulaci předstihu (nebrečí ventily), ani když jsou výrazně podtočené. Dá se jezdit skutečně na 4 i na 5-ku 50 km/h. ( u nafty ). Ale, na klikový mechanismus působí veliké síly, dostávají zabrat hlavně ložiska na klikovce a ojnicích. Zárověň v olejovém systému je relativně malý tlak ( při otáčkách blížicích se volnoběžným ) . Tlak oleje prostřednictvím zdvihátek reguluje zdvih ventilů. Dochází k menšímu rozstřiku oleje a tím k zhoršenému mazání motoru. Takže dá se jezdit i na 5-ku 40 - 50 km/hod., ale motor tím výrazně trpí.

Vždy platilo, že je lepší pro motor, když se víc točí, než když se mlátí v minim. otáčkách. Toť můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím 50km/h na 3. a 1900ot/min (TDI 1.9PD)

Jinak k tachometru - sice nadměřuje, ale když jsem ho zkalibroval s GPS, tak do 50km/h celkem pinktlich - o tloušťku rafiky. Takže bacha na úvahu "mám tam 55, jedu 50". Já když tam mám 55, tak jedu 54 podle GPS a tacho 96 je 90 podle GPS. Otáčkoměr je přesnější než tacho. otáčky + kvalt a nemůže to uhnout.

Edit:

Na 5. jet 50km/h po městě ... vyšlápni si na kole mírnej kopeček 15° s nejtěžším převodem a to co ti to dělá s nohama je prd co to dělá s oky v ojnicích a s klikou. To je záhul. :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,9 TDI 81kW po meste jedine na 4. dava si to i mensi kopce a myslim ze se motor nijak nedusi. Pro motor urcite neni dobry takle jezdit porad a kdyz se to cas od casu prozene na 5000ot/min, necha se protocit turbo, tak to tomu motoru nemuze skodit..nevim no...rek bych ze je dobry jezdit "ve vsech castech otackomeru" a stridat to... Jinak druhym autem - Škoda 1203, obsah 1,2L vykon cca 35koni jezdim zasadne na 4. v jakykoliv rychlosti :-) u tohodle auta se ani nepouziva 1. protoze je to silene zprevodovany, takze 2. 3. na rozjezd a pak za 4 a spotreba? At jedes jak jedes furt 18L / 100km ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím 50km/h na 3. a 1900ot/min (TDI 1.9PD)

Jinak k tachometru - sice nadměřuje, ale když jsem ho zkalibroval s GPS, tak do 50km/h celkem pinktlich - o tloušťku rafiky. Takže bacha na úvahu "mám tam 55, jedu 50". Já když tam mám 55, tak jedu 54 podle GPS a tacho 96 je 90 podle GPS. Otáčkoměr je přesnější než tacho. otáčky + kvalt a nemůže to uhnout.

Ja jezdim 50+5, podle GPS je to 52,7. Za 53 mi nikdo pokutu dat nemuze, policeni radary (jak Ramer tak ty laserovy) maji do 100km/h presnost +- 3km/h (nad 100km/h pak +- 3%).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Podle mě strašně záleží, co máte za motor+převodovku.

Ja na své 1.6 55kW jezdím normalně za 5 nebo 4, ale na OII 1.9 77kW se fakt za 5 jet nedá. Motor se strašně trápí. Tak je to na 4. nebo 3. rychlostní stupeň.

50km/h na 5. prevodovy stupen? Zda se mi to trochu moc, strasne se to musi trapit nemyslis? Ptam se slusne, normalne, jen me to zajima, nerypu ci neco podobneho - jen upozornuji! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...