Přejít na obsah

Navigace Nexus a její dodatečná montáž


roman5a9

Doporučené příspěvky

Zdravím,potřeboval bych nějaké info o dodatečné montáži Nexuse,co je vše potřeba udělat.

Já jí v autě mám,ale z výroby a můj otec který si před 2.týdny taky objednal OII to nejdřív považoval za předraženou kravinu a ted pokaždé když se vidíme tak si vleze do mého auta a hraje si s tím jak malej Jarda a rozhodnul se to pak nechat domontovat.

Slyšel jsem že u OII to není žádný problém,jen se prý vymění anténa a Nexus se zapojí jak rádio a funguje to,je to pravda nebo nějakej blaf?

Vím že můj známí ještě u OI to taky nechal domontovávat a vím že to nebylo tak jednoduché,napojovali to na snímače otáček kol atd.Já to u OI měl taky z výroby tak s tím zkušenost nemám,prosím proto o vaše zkušenosti,díky.

Ještě se chci zeptat,za kolik se dá Nexus+orig.anténa sehnat?a případně nemáte na někoho kdo s tím obchoduje kontakt?díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó to určitě šlo,ale za 60000kč ,což pro někoho kdo to má prakticky jen na parádu nesmyslná cena,Já to mám třeba v autě pro práci,z 90%mých najet.km je po D,NL,B,CH, tak mi to dost zjednodušuje život a s tou slevou co mám na škodovky mám veškeré příplatky prakticky zadarmo tak je mi to jedno.Kdybych to měl mít ovšem jako otec jen tak že se mi to líbí a nejezdil někam ven tak i kdybych měl sebevíc peněz tak za to těch 60000kč prostě nedám.Bydlím v praze a když to tak vemu tak jsem tu tu navigaci v životě nepoužil.

Občas někde zahlédnu inzer.na Nexuse tak vím že se pohybujou kolem cca 20000kč tak to je velký rozdíl a jestli ta montáž je opravdu tak jednoduchá tak není co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té montáži není doopravdy nic těžkého.Potřebuješ jen k tomu tu GPS anténu(se svodama) + nový rámeček.Samotná montáž je jednoduchá, jen vyndáš stávající radiio a zapojíš Navigaci.Začne to fungovat okamžitě, jen při prvním spuštění to chvilku trvá než se to zorientuje, kde to je.

Jestli máš Maxika, tak na něm se ti oběví nová položka NAVIGACE.

Nehorší, co je na celé montáži je tahání kabelů od antény k navigaci.Musí se opatrně vyckakávat ty jednotlivé sponky, který držejí ty různé plasty.

Kdybys potřeboval nějak dál poradit, s montáží i s kontaktem na někoho, kdo jí dokáže sehnat tak mi napiš SZ.

Jinak já jsem ji sehnal za 20tis. Nová i s kodama. Nechtěl jsem potporovat feťáky a zloděje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó to určitě šlo,ale za 60000kč ,což pro někoho kdo to má prakticky jen na parádu nesmyslná cena,Já to mám třeba v autě pro práci,z 90%mých najet.km je po D,NL,B,CH, tak mi to dost zjednodušuje život a s tou slevou co mám na škodovky mám veškeré příplatky prakticky zadarmo tak je mi to jedno.Kdybych to měl mít ovšem jako otec jen tak že se mi to líbí a nejezdil někam ven tak i kdybych měl sebevíc peněz tak za to těch 60000kč prostě nedám.Bydlím v praze a když to tak vemu tak jsem tu tu navigaci v životě nepoužil.

Občas někde zahlédnu inzer.na Nexuse tak vím že se pohybujou kolem cca 20000kč tak to je velký rozdíl a jestli ta montáž je opravdu tak jednoduchá tak není co řešit.

Tak to je natolik pádný argument, že se proti tomu dost těžko něco namítá. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té montáži není doopravdy nic těžkého.Potřebuješ jen k tomu tu GPS anténu(se svodama) + nový rámeček.Samotná montáž je jednoduchá, jen vyndáš stávající radiio a zapojíš Navigaci.Začne to fungovat okamžitě, jen při prvním spuštění to chvilku trvá než se to zorientuje, kde to je.

Jestli máš Maxika, tak na něm se ti oběví nová položka NAVIGACE.

Nehorší, co je na celé montáži je tahání kabelů od antény k navigaci.Musí se opatrně vyckakávat ty jednotlivé sponky, který držejí ty různé plasty.

Kdybys potřeboval nějak dál poradit, s montáží i s kontaktem na někoho, kdo jí dokáže sehnat tak mi napiš SZ.

Jinak já jsem ji sehnal za 20tis. Nová i s kodama. Nechtěl jsem potporovat feťáky a zloděje.

nechci se nikoho dotknout,ale za 20.000 jsi je asi podporoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s tou životností je mamka asi výjimka :) ťuk ťuk ťuk :) auto má od cca května a parkuje s Nexusem venku (garáž má, ale je líná tam docházet) a furt naviguje... podle mě už to není tak horký, jako dřív...viz strašení se Symphony apod...

P2M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malý příspěvek k dodatečné montáži - originální navigace má rozhodně minimálně jednu, ne-li více GPS antén, skrytých v horních částech vozu, nekrytých kovem. Nejsem si úplně jistý, že by do aut bez navigace automaticky dávali jak tyto antény, tak i vedení k nim. Viděl jsem na vlastní oči v Praze taxikáře, který měl namontovanou evidentně ukradenou navigaci - neseděla mu v DINu a od ní se mu táhnul kabel k externí anténě - hrůza. Navíc, GPS se v případě ztráty signálu " naviguje" podle rychlosti a směru kol, proto je nutné Nexus připojit ke zdrojům těchto signálů - řídící jednotce. Pochybuji tedy o tom, že by stačilo GPS jen připojit ke kabelům od rádia. Nechci si hrát na chytrého, vím, kolik stojí Nexus, ale pokud někdo nemá 60.000 na navigaci, tak ať si koupí jakoukoliv " přenosnou " GPS, je jich dnes na výběr milion včetně map, atd., za razantně menší cenu a necpe si do auta " dodatečnou = kradenou " navigaci.

Filip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Filip K:

Vím, že to zní divně,ale doopravdy stačí Nexuse zapojit na stávající elektroinstalaci radia.Jelikož komunikace ŘJ v autě jde přes CAN-BUS,tak Nexus po zapojení najde příslušné ŘJ(např ABS,atd).Nevím, jestli každé auto má automaticky napojený CAN-BUS do radia,ale ty auta, co mají např.couvaci senzory a radio AUDIENCE,nebo STREAM, tak 100% CAN mají.

U staré Octávie to takhle jednoduché nebylo.

Jinak se přikláním k tvému názoru:" Nechci si hrát na chytrého, vím, kolik stojí Nexus, ale pokud někdo nemá 60.000 na navigaci, tak ať si koupí jakoukoliv " přenosnou " GPS, je jich dnes na výběr milion včetně map, atd., za razantně menší cenu a necpe si do auta " dodatečnou = kradenou " navigaci." Jen si nemyslím, že dodatečna=kradená, taky ji mám dodatečně montovanou,ale ne kradenou někde z auta.Sehnal jsem si jí přímo z Německa, kde se vyrábí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i u toho nejobyc. radia od skody Melody pisou :

- přijímač AM/FM

- 24 předvoleb

- systém RDS

- regulace výšek a basů

- kazetový přehrávač mechanický

- komfortní kódování

- zesilovač 4 x 20 W

- vstup pro připojení hands-free sady

- CAN-Bus

- unikátní design a rozměr

takže je pripojeno na canu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo že vše bere po Canu,proto je to tak jednoduché a ještě jedna připomínka-anténa je jen jedna.nevíš proč by jich bylo více??

a jeste ke vsemu ji nemusis ani menit :t staci tam mrsknout GPS anténu - viz. foto

pokud teda nemas SUNSET......

post-37-1154426689.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Filip K.
Samo že vše bere po Canu,proto je to tak jednoduché a ještě jedna připomínka-anténa je jen jedna.nevíš proč by jich bylo více??

a jeste ke vsemu ji nemusis ani menit :t staci tam mrsknout GPS anténu - viz. foto

pokud teda nemas SUNSET......

ok, anténa je jen jedna, to je fakt, nicméně je nutné ji vytáhnout a dát pod sklo - na palubovku. A to se mi právě zdá trochu zrůdný - já osobně bych se tak trochu styděl jezdit s takovouhle parádou...ale proti gustu...

Filip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo že vše bere po Canu,proto je to tak jednoduché a ještě jedna připomínka-anténa je jen jedna.nevíš proč by jich bylo více??

a jeste ke vsemu ji nemusis ani menit :t staci tam mrsknout GPS anténu - viz. foto

pokud teda nemas SUNSET......

ok, anténa je jen jedna, to je fakt, nicméně je nutné ji vytáhnout a dát pod sklo - na palubovku. A to se mi právě zdá trochu zrůdný - já osobně bych se tak trochu styděl jezdit s takovouhle parádou...ale proti gustu...

Filip

ale to je orig. to nejsou zadny prasarny vymysleny - ja osobne bych radeji nemel antenu zadnou treba jako VW ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hovoril som, že musí fungovať aj pod prístrojovkou. Akurát nesmú byť pokovené okná (Sun Safe Glass).

JJ presne tak...a hlavne kdyz je pak antena pod palubkou a ne na aute tak neni na prvni pohled videt ze je v aute..zapojoval sem uz asi 3...staci vycvaknout stream,ramecek,namotovat novej,dat antenu,nejakou kvalitni a pak chvilku kalibrovat a navigujem.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Chlapi potřebuju poradit.Vyměnil jsem rádio Audience s sound systémem za Nexuse a nechce se mi teď rozběhnout zvuk.Jinak všechno funguje jak má jen ten zvuk chybí.Nexus je určitě v pořádku,zkoušel jsem jej v jiném autě,kde nexus byl a funguje ok.Nemusí se někde něco překodovat?Nebo něco podobného? :kol-33:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...