Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

Good Year UG7+ jsou asi nejvice IN a soucasne jednicka v oblibenosti (propagaci).

Vzhledem k tomu, ze mam 16" plechy a pneu 205/55 jdu do levnejsich:

Nokian WR G2, zlata stredni cesta a Finska kvalita. :palec2:

Pro ty, kteri krouti hlavou nad rozmerem 16" zimaky 205/55, tak odpovidam,

ze obecne pokud nejezdite ve snehu, tak jsou lepsi sirsi nez uzsi, jak se traduje.

Zasadni je asi otazka kdo kde a jak jezdi...

Nejsem z hor ani tam nejezdim, takze na mesto, brecky a nejakej ten "kopecek",

budu Finlandi snad stacit a prave 205/55/16 idealni volba.

K testu pneu ADAC pro letosni zimu:

Prijde mi, ze se vzdy vsichni predni vyrobci kazdy rok se stridaji.

Takze vyrok, ze vitez testu jsou Contici TS830 je otazkou nazoru a svobodnyho projevu :-)

Hlavne je v tom marketing, finance, propagace, atd.

Muj nazor :feve:

Tak at nam to v zime jezdi a hlavne ve zdravi :palec2:

Editováno: , autor: robzab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemate niekto skusenosti s gumami Kingstar?

Odporucal mi ich chlapik v servise, ze je to vlastne nejaka odnoz od Nokianu a ze su spickove. Zhanam nieco lacne, lebo moja Fledicka uz doziva a kupovat drahe gumy nema vyznam. Matadorky a Barumky maju udajne zlu zmes a na lade nie su dobre. Ja som nasiel jedine Kingstar SW40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KaJe: ty si nejakej nervak lol ja jsem reagoval na tvuj prispevek, ze protektory nedela jen jedna firma. ;) prolez cely tohle forum a vymaz kompletne vsechny prispevky, ktery nikomu nepomohly. :smich: :smich:

Robzab: naprosto souhlasim s tim, ze UG7+ vyuzivaji placebo efekt a vetsi cast prodejnich vysledku tvori ta reklama. Kdyz si koupim tyhle gumy a vsichni rikaji, jak jsou dobry, tak prece musi byt dobry i pro me. Vic jak polovina ridicu stejne nevyuzije tu gumu naplno, takze pochybuju, ze by poznala rozdil mezi touhle gumou a dejme tomu o nejakou tu tridu horsi. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar lidi,

nechce si mi zakladat dalsi vlakno a nemuzu najit odpoved, tady moje otazka snad nebude vadit.

Jaky ma byt tlak v zimnich pneu ne O1?

Na vicku nadrze je napsano 200 vepredu a 220 vzadu (v servisu ale davaj vsude 220) a na zimnich pneu ma byt stejny nebo o 20 vic jak na letnich (samozrejme jsou to rozmerove totozne kola, jen jedny letni a druhe zimni)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar lidi,

nechce si mi zakladat dalsi vlakno a nemuzu najit odpoved, tady moje otazka snad nebude vadit.

Jaky ma byt tlak v zimnich pneu ne O1?

Na vicku nadrze je napsano 200 vepredu a 220 vzadu (v servisu ale davaj vsude 220) a na zimnich pneu ma byt stejny nebo o 20 vic jak na letnich (samozrejme jsou to rozmerove totozne kola, jen jedny letni a druhe zimni)?

Letní dávám 2,2 na celé auto. Zimní přifouknu na 2,3, zase komplet předek i zadek, nevím zda je to dobře nebo špatně, ale mě to vyhovuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já objednal na pneunet v podělí ve 13,00 ve 14,00 volali že expedují a přišly v úterý

1- made in Germany

2- DOT 09. týden 2009 - aspoň že jsou letošní

Tak dnes jsem ten všude vychvalovaný zázrak GY UG7+ nazul, ale toho olova jak na starým dobrým protektoru !!!! Tak se asi potvrdily moje skryté obavy z nějakých dříve reklamovaných ležáků DOT 0909 i dle povrchové úpravy - zažraná vrstva prachu na bočnicích gumy, škoda že jsem se nedržel pro mě osvědčeného dodavatele z netu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemate niekto skusenosti s gumami Kingstar?

Odporucal mi ich chlapik v servise, ze je to vlastne nejaka odnoz od Nokianu a ze su spickove. Zhanam nieco lacne, lebo moja Fledicka uz doziva a kupovat drahe gumy nema vyznam. Matadorky a Barumky maju udajne zlu zmes a na lade nie su dobre. Ja som nasiel jedine Kingstar SW40.

K tomu mohu říct pouze jediné, to co ti ten borec v pneuservisu řekl je blbost, ani bych se nedivil kdyby to byly protektory nokianu a nebo nejaka firma jenom obslehla dezen nokianu.. Podle myho jsou NOKIAN jedny z nejlepsich zimnich gum vubec a s jejich koupi bych nevahal..... a z toho pneuservisu kde by mi nejaky cinsky sunky prodaval jako odnoz nokianu tudiz i za podobnou cenu.... jako ze nokian nejsou zrovna nejlevnější bych utikal ze by se z mnou prasilo, znacku kingstar neznam ale dle nazvu jsem usoudil ze to bude asi nejaka cina tak me hned neukamenujte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Gdo potrebuje opravdovou zimni pneu (na hlubokej snih, led, brecku a nizke teploty) tak Tigar Winter1 nebo Rotex w2500 (i gdyz jsem o tom rotexu slisel ze jsou to nejake kopie toho tigru a ze nejsou zrovna nejlepsi). Ja mam uz druhou sezonu ten Tigar a muzu jen chvalit. Byl jsem skeptik,protoze jsem nigdy od Tigru nehtel anu gumu na boty kdepak na auto ale predsvecili mne a ja ih koupil a nelitoval vubec. Nepotrebuju ani retezy ani 4x4 (co ty pneu dokazou s 4x4 pohonem to uz je fakt masakr). Mam na nih najeto cca 15.000km a to i nejakou 100-ku km pri strasnem vedru (+26stupnu a vice/mene sport.jizda) a stale jsou funkcni kupodivu. Stale meke, maji hloubku jako nove, takze se ani ne spotrebuju moc. Na suhu plavu, pri nizsih rychlosteh hucim skoro jak Lada Niva ale take se sklebym na ostatni ridice jak ten snih napada nebo se udela ledovka. Cena 50 euro za 15"-ku neni moc a podle mne to stoji za to, a strci do kapsy jakou koliv jinou zimni pneu nejakeho znameho vyrobce (krome nokian-u). Takze jeste jednou pro tezkej teren perfektni pneu a nebudete litovat. Pokud bych mnel moznost dat vic penez za zimni pneu tak bych sel do nokian-u, jinak ten Tigar mne pozitivne presvedcil. (pro ty co neznaji je to srbska znacka pneumatik kterou ted 100% vlastni Michelin a na netu krouzi jedna info ze Michelin udelal smes a dal ji Tigrovy at udela dezen a ty navrhly takovej dezen ze tu alpnku strcil do kapsy pri nejakem nezavistlem testu a pak musely odstranit nekolik tech zoubku a trosku "pritvrdit" smes aby nebyla lepsi nez alpine od michelinu).

Editováno: , autor: Skoda Montenegro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dnes obul na předek Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65 R15 T91 cenovka 1299,- kus, na zadek jsem přesunul zmíněné Tigary, nebyly špatné, ale už bylo poznat, že jim asi vzorku ubylo, nemůžu soudit, neměl jsem je od nova. Každopádně, jsem ty gumy dnes zkoušel na zmrzlém, částečně rozsoleném sněhu, tak tam kde u Tigarů blikalo ASR, tak Dunlopy docela hustě zatáhly bez ASR...

Ještě by to chtělo jednu kalamitu, abych je prověřil pořádně...

Hlavně, na sněhu s ledovým podkladem, tam mě Tigary už párkrát nechaly na holičkách a vždy, když mi chybělo pár metrů... :(

Editováno: , autor: Hrazda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

No ja budem musiet buducu zimu kupovat nove. A rozhodujem sa, medzi

Continental WC TS830

Goodyear UltraGrip 7+

v rozmere 195/65 - R15.

Prevazne budem jazdit po Bratislave. Ale pracujem na Kramaroch, takze kazdy den do velkeho kopca. a ked tu nasnezi, tak je to vzdy zabava :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...