Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

I kdyz teprve zacinaji prazdniny a o zimnich gumach nikdo nepremysli, tak vzhledem k hnusnemu pocasi to vypada ze prijde spis zima nez horke leto... A tak jsem zavital tady na tohle tema ohledne zminich pneu. Narazil jsem na netu ze se budou prodavat koloem srpna az zari Barum Polaris 3. Prej nejaka zlepsena koncepce atd. Cena je kolem 1250,-kc za kus. Trosku nad nima vaham, ze bych do nich sel, ale na druhou stranu si rikam, zda budou opravdu lepsi nez Polaris 2. Je jasne ze to niko neuhadne, ale kdyz srovnam Polaris 1 a Polaris 2 tak ten rozdil tam byl a ta guma byla opravdu lepsi. Takze lze ocekavat, ze ta Polaris 3 bude zase vychytanejsi.

Tak me zajima dza o ni nekdo uz neco cetl a nebo se jeste o Polaris 3 nic nevi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pockám až na testy a uvidíme jak na tom budou.Myslím,že to žádnej zázrak nebude.Od Polaris jedna nějak výrazně nezměnili dezén,jsou moc konzervativní.Meli by zkusit nějaké asimetrické,něco jako Continental 810.Ale,tak jak jsem říkal počkáme na nějaké orientační testy... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Do minulého roku jsem měl převážně Barum jak letní tak zimní . Po zakoupení Ultra grip 7 už Barum na auto nechci a poslední dobou i špatné zkušenosti s Brilantis max dvě sezony a dolů z auta.

Letní ještě nevím jaké ale příští rok mě to taky čeká :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si to tady pročítám a chtěl bych se zeptat. Sehnal jsem nový zimáky od kamoše celkem za facku, Continental ContiWinterContact TS830 195/65 R15 91H, máte snima někdo nějakou zkušenost?

Boli moj spolufavorit ku GoodYear UltaGrip 7+

Takže určite ie sú špatné, v rôznych testoch su na 1-2 mieste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si to tady pročítám a chtěl bych se zeptat. Sehnal jsem nový zimáky od kamoše celkem za facku, Continental ContiWinterContact TS830 195/65 R15 91H, máte snima někdo nějakou zkušenost?

měl jsem je v tom samém rozměru a absolutní spokojenost. U většiny testů se tyto pneu používají jako referenční vzorek-to znamena naprostá špička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na to sem se neptal. Zbytečně utrácet za předražený gumy typu UG 7 nehodlám.

já bych nekoupil ani jedny.

EDIT:

@wojnar:

Dík za info. Uvidím, jestli je ještě má. Vyjdou asi o 500kč dráž. Já měl předtím ty dayton a taky jsem si nestěžoval. Info na netu jsem taky četl, proto se nedokážu rozhodnout. :help:

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek a edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo hoši dám malé zduvodneni :

Budu se vyjadrovat k UG7+ a Kleber Krisalp HP2

Na to sem se neptal. Zbytečně utrácet za předražený gumy typu UG 7 nehodlám.

Rozdíl 6€ na jednu gumu, t.j. 24€.

Testy: píšem len mínusy, Na suchu su asi rovnaké. Ale to nie je dôvod na kúpu zimnej pneu pre mna.

UG7 : nemá mínus

Kleber : Drobné nedostatky na snehu a ľade.

ale kedže zimné pneu sa kupuju hlavne kvoli tomu, aby som si nerozbil za 1000€, ked su zle podmienky /t.j. sneh alebo mokro/, tak si myslim, že 24€ sa vždy oplatí. Podľa mňa je Goodyear ina kategoria gumy ako Kleber.

Preto som napísal narýchlo, že by som si ich nikdy nekúpil.

A ked niekto v zime nejazdí, alebo jazdí za sucha, nech si kúpi podľa vlastného uváženia.

Editováno: , autor: jaydoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen by mě zajímalo, kde bereš ty ceny. Rozdíl (cennový) mezi těma gumama je 2tis kč. V přepočtu na eura je to 80 Euro rozdíl pokud se nepletu.

Navíc v zimě jezdím tak, abych se nerozbil, tudíž opatrně. Když pojedu jak chrochro tak mě nezachrání na sněhu ani finsk zázrak s hřebíkama. :p

Ale i tak dík za info, které sem si již dávno přečetl a na které jsem se vůůbec neptal.

Ale pokud máš kontakt na někoho, kdo prodává ty UG 7 za max 40 euro tak je beru :palec2:

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 40€ UG7+ si robíš asi zo mna prdel, ne ? Alebo máš tie Klebery za 35€ ?

Vychadzal som z cien tu :

http://www.az-pneu.sk

Kleber cena 54,90€

Goodyear UG7+ cena 60,90 €

60,90-54.90 = 6 €

Nejazdim ako "chrochro", ale jazdim rad. viem kde ma ta guma svoju hranicu. Ale nejazdim ani jako strejda v širáku. Ale veziem si svoju drahocennú prdel,a tiež aj rodinu, tak nebudem šetriť na tej gume, ktorá je medzi mojou prdelou a asfaltom. To si dam radsej o par piv menej.

P.S. Teraz som pozeral pre istotu ceny aj v českych webshopoch a rozdiel je 200čk, zhruba. Tak neviem, kde si nabral tych 2000 kč.

Editováno: , autor: jaydoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som dlho špekuloval o tom, ake zimne gumy kupit. Este som uvažoval nad Continental TS830.

A myslim, že tá cena za UG7 je adekvátna k tomu, čo ponúkaju. /Myslím cenu v eshopoch, nie na nejakej predajni kde ich maju o 100% drahsie./

Takže moje resume je, ze kazdemu ju odporucim, a ked budem menit zase ja, a nebude nic lepsie, zase do nich pojdem. A stale tvrdim, ze na gume sa nema setrit ! Radsej si odpustím ine veci a "serepetičky"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna stupaju, lebo to co ide na odbyt, tomu sa može zdvihnut cena, aj tak sa to predá. A ak bude situácia taká ako na jar, že vypustia fámy, alebo aj overené informácie že : je málo kaučuku, preto sa zdvihne cena gumy, je malo gum, lebo je nedostatok kaucuku, nemame na sklade, tak sa ceny budu zvysovať.

ale teraz Ti mozno hrozi to, že kúpiš nejaký ležiak zo skladu, ktorý má už rok. Ked kupis v sezone, tak by si mohol mať čerstvú gumu, lebo sa rýchlo mínaju a rychlo vyrabaju :-)

Tak si vyber, dufam, že som ta dostatočne zamotal :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně jasně chápu tě naprosto přesně :) takže buď teď koupit dejme tomu levnější ale s možností, že je to už "starší" kousek nebo si počkat na tošku vyšší cenu, ale ani tak nemít jistotu, že to bude novota :D

Asi to koupím tak někdy na přelomu září/říjen :)

A uvažuju o Continentálech nebo GoodYear UG 7...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...