Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Tak panove, zadam vas o pomoc pri rozhodnuti. Good Year UG 7 mam odskousene na snehu, na Octe ( ne moji ) a ty druhe ne... Zajimal by me nazor jak to vidite, ktere vzit, jelikoz se mi vzhledove, testama i financne jeste libi Dunlop 3D.

http://www.pneunet.cz/index.php?sekce=pneu_info&ID=7669

nebo

http://www.pneunet.cz/index.php?sekce=pneu_info&ID=7667&m

Ma zde nekdo zkusenost s PNEUNET.cz a jejich prodejem a dovozem?

Diky ;);)

Já tuhle otázku řešil loni, přesně jsem byl ve stejné situaci a nakonec jsem zvoli UG7+.

Myslím, že má volba byla v pohodě a rozhodně se mi to vyplatilo, gumy jsou perfektní.

Pokud se rozhodneš pro Good Year, rozhodně vezmi UG7+, mají trochu lepší směs než UG7 - lepší přilnavost a menší opotřebení(loni jsem se po tom rozdílu pídil) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat, zda-li máte někdo zkušenost s Debicou Frigo2

http://www.pneunet.c...-15-91-T-zimni/

Já spíš jezdím po městě a žádné dlouhé štreky nedělám.

Takže jestli by táto pneumatika vyhovovala nebo ne. Dívám se na to z pohledu cena gumy a moje naježděné km za zimu převážně po měste.....smile.gif

Nebo raději vzít Matador MP 59 Nordicca.....????

http://www.pneunet.cz/pneu/10752/matador-mp-59-nordicca-195-65-R-15-91-T-zimni/

Editováno: , autor: kptr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me fascinuje, jak si nekdo precte, ze je GY UG nejlepsi guma, koupi ji, jezdi s ni po meste, a pak to rozhlasuje dal :D zajimalo by me, kolik lidi to dokaze doopravdy nejak objektive posoudit ;) myslim, ze z nas obycejnych ridicu asi minimum :D ale tak hlavne, ze reklama funguje :palec2:

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že řidiči z vesnic, kde silničáři přijedou omylem nebo jen o vánocích a o soli a štěrku si můžou jen zdát můžou v klidu posoudit jestli je guma dobrá nebo špatná ;) , samozřejmě ve městě se kvalita gumy nedá posoudit, ale v podmínkách jaký panují na většině vesnic nebo na horách se gumy už dají dobře otestovat. Sám mám UG7, bydlím na vesnici a když je hodně sněhu, tak s obyč. pneu bych se v mnoha případech nedostal ani k baráku lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se asi radim k tem, kteri jezdi po polnich cestach 3. tridy ;) a i tak ze svych zkusenosti musim rict, ze nejlip drzela polska guma Kormoran, dal jsem mel velice dobre zkusenosti s protektorem, ktery se dela u nas ve meste... Nikdy se mi nestalo, ze bych nedojel, nebo ze bych se nekde nerozjel. Proste nechapu tu "slavu" GY UG, pro me osobne je to jen nazor davu, ke kteremu se vetsina priklonila.

Nebranil bych se nejakymu testu, vzit o tridu horsi gumy, na jednech nechat napis toho vyrobce a na druhou sadu tech samych gum napsat Good Year Ultra Grip, videl bys, kolik lidi by ti reklo, ze s GY se jim jelo lip, ze jsou tichy, lip drzi stopu atd, z veliky casti je to jen psychologie a placebo efekt ;)

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Placebo efekt funguje všude :palec2: a věřím, že i jiný kvalitní pneu poslouží dobře, to samé platí i pro protektory ;) . Já jsem měl možnost vyzkoušet zatím jenom ty UG7 a nechali mě ve štychu jen jednou a to, když jsem zůstal s autem viset břichem na sněhu, ale v této situaci by nepomohly sebelepší gumy. Jinak už jsem viděl hodně aut, které měly problémy se rozjet a bylo to tím, že měly buď čínský a nebo takový ty levný neznačkový gumy, kdežto já jsem v tom místě moc velký problémy neměl ;) . Samozřejmě nejsem zastáncem jen těch UG7, ale pochválit je prostě musím, když je zrovna mám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Už pár zimných gúm som mal príležitosť odskúšať.

Najprv to boli barum a matador, tie boli dobré ale len prvých 10000km potom nedržali dobre stopu, pritom celý čas neboli moc tiché,

neskôr continental, ale na tých som nenajazdil veľa kilometrov, ale hlučné neboli

potom to boli michelini alpin a3, tie nemali chybu, kilometrový výkon, hluk, ale aj na snehu super,

poslednú zimu som mal GY Ultra Grip 7, najazdené asi 25000km a celkom som spokojný, teraz som ich obúval na túto zimu, zatiaľ vzor viac ako 50%,

uvidím koľko vydržia, dúfam že aspoň toľko čo tie michelini.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem tu nový a rád bych se podělil o mé zkušenosti se zimním pneu na Oktavii. Jelikož pocházím z podhůří Orlických hor a jezdím většinou po okreskách, tak jsem řešil dilema, jaké zimní pneu obout. Nejdříve jsem měl Barum Polaris 2. S těma jsem spokojený nebyl...na suchu celkem v pohodě, na mokru se nechovaly nic moc...břečka a sníh taky nic moc (na bývalém autu jsem měl Sava Eskimo S3 a to bylo o něčem jiném..oproti Barumkák o třídu lepší ve všem) A teď co koupit. Potřebuju, abych u se u nás v kotěhůlkách vyškrábal na často neudržovaných cestách...po dálnicích a rychlostních silnicích nejezdím. Hromada známých mi do našich končin doporučuje Pneu Vraník. Když jsem viděl, kolik za ně, tak jsem byl trošku skeptický, ale říkám si, ikdyž je to protektor, no...za ty prachy to zkusím prubnout :-D Tak je mám na naší Esmeraldu objednaný a už se těším na první snížek..břečku :-D

Editováno: , autor: Máchal1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...