Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

Ahoj, jsem tu nový a rád bych se podělil o mé zkušenosti se zimním pneu na Oktavii. Jelikož pocházím z podhůří Orlických hor a jezdím většinou po okreskách, tak jsem řešil dilema, jaké zimní pneu obout. Nejdříve jsem měl Barum Polaris 2. S těma jsem spokojený nebyl...na suchu celkem v pohodě, na mokru se nechovaly nic moc...břečka a sníh taky nic moc (na bývalém autu jsem měl Sava Eskimo S3 a to bylo o něčem jiném..oproti Barumkák o třídu lepší ve všem) A teď co koupit. Potřebuju, abych u se u nás v kotěhůlkách vyškrábal na často neudržovaných cestách...po dálnicích a rychlostních silnicích nejezdím. Hromada známých mi do našich končin doporučuje Pneu Vraník. Když jsem viděl, kolik za ně, tak jsem byl trošku skeptický, ale říkám si, ikdyž je to protektor, no...za ty prachy to zkusím prubnout :-D Tak je mám na naší Esmeraldu objednaný a už se těším na první snížek..břečku :-D

pneu Vraník, byly moje první zimní pneu na O1, které jsem si nechal naprotektorovat na svoje vlastní ojetiny. Takže k hodnocení- výdrž vzorku maximální po 6-ti zimách 5 mm- neuvěřitelné, záběr ve sněhu vynikající, jízda v mokru a suchu normální. Jediné negativum, konkrétně ty moje nejsou úplně ideální co se týče dovážení, pořád je to znát, že je to protektor, člověk má pocit, že jede po hrbaté silnici. Ale v této věci nelze paušalizovat, prostě je to už pár let, tady záleží i na člověku který to dělal atd....

Závěrem-nezavrhuji tyto pneu, na Rooma jsen vzal Savy S3, které se už doprodávají a je ukončena výroba, zde už nemá cenu nic hodnotit, snad jen poměr cena-výkon, velmi dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,ciste teoreticky mohu dat na O1 pneu 185/65 15 ? jsou uzsi nez co mam letni klasika 195/65 15, vadi to necemu? Jezdim cca 1-2 tydne do hor kde neni vzdy uklizenej snih tak uz jen z duvodu projizdeni snehem by mi to pripadalo mozna lepsí. Drive se tradovalo ze na zimu jsou lepsi uzke pneu dneska uz to ale neplati tak co vy na to? Dale nemate nekdo zkusenost s pneu Kleeber Krisalp HP 2 ? V testech prosli jako" Dobry" jaka je realita ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na firemní O2FL1.6 byly BP2 byly totálně sjeté za cca 20 tis. km a jízdní vlastnosti nic moc ale s podporou elektroniky kopce navrch i dole zvládaly, jsou nepatrně hlučnější jak UG

na domácí O1 1.6 UG7+ bez komentáře

vše vyzkoušeno v podhorské i horské oblasti, BP2 bych bral asi jako poslední nebo výhodnou koupi z nouze asi na úrovni dobrých protektorů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky jsem si objednal barum polaris 2 a sehnat je v rozměru 205 55 R16 94H je opravdu nadlidskej výkon,nikde nejsou a pokud jo tak z takový prachy že mě přechází chuť je koupit.Výrobce nestačí pokrýt trh a čekací doba se protahuje.Už jsem docela nervózní protože zima je za dveřma a zimáky nikde a měsíc jsou ojednaný a pořád nic.

Co se kvality týče nejsem moc náročnej a na čtyřkolku budou stačit.Letní barumky co jsem objednával tak jsou made in germany a jsou naprosto super. A kdyby měly vydržet dvě sezóny (měly stvrdnout) tak mi to nevadí klidně je dojedu i v létě.Určitě budou lepší než ty od žluťáků číňanů.:smich:

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes přezouvat auto na zimu. Byl jsem nemile překvapen, když mi můj servisák přes pneu říkal, že Vraníky, které jsem původně chtěl zkusit, nejsou a bohužel neví, kdy budou opět naskladněny...nějak nám hoši ze Slušovic nestíhají :-(

Takže jsem nakonec vzal Sava Eskimo S3+, které jsou sice dražší, než zmiňované Vraníky, ale tam mám jistotu, že jsem nešlápnul vedle (po zkušenosti s těmito pneu na mém bývalém autě)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem právě zabrouzdal na tohle téma a úplně jste mě doviklali...

Do dneška jsem byl skálopevně přesvědčen, žer budu kupovat Continental WinterContact T830, protože jsem o nich četl jen samou chválu, ale co tady čtu, tak většina doporučuje UltraGripy od GoodYear.

Tak co mám teď dělat? :):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes koupil za super penize česky pneu Kormoran Snowpro. Nejdrive jsem vaha ,ale po precteni diskuzi jsem je vzal. Ve stredu je budu davat na auto tak jsem zvedavej. Jsou vyrabene snad ve spolupraci s Danlopem a prej dobre tak se uvidí. Kvalitni gumy nemusi byt jen zahranicni znacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem právě zabrouzdal na tohle téma a úplně jste mě doviklali...

Do dneška jsem byl skálopevně přesvědčen, žer budu kupovat Continental WinterContact T830, protože jsem o nich četl jen samou chválu, ale co tady čtu, tak většina doporučuje UltraGripy od GoodYear.

Tak co mám teď dělat? :):palec2:

Ja loni jezdil na Continentalech TS 830 (195/65 R15) a opravdu super. Ať na sněhu či mokru perfektne seděj :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po dlouhým čekání jsem zavolal druhýmu dodvately u kterýho jsem měl objednaný barum bravuris 2 ,a jak to vypadá a kdy budou načež po desetiminutovým hovoru mi zdělil že nejsou dlouhodobě nebudou a nabízel jiný alternativy a moc jich nebylo tak jsem objednávku zrušil a rozhodl se objednat michelin alpin A4 u jinýho prodejce a ten mi právě zdělil že už je odesílá a budu je mít doma v pondělí.Ale ten fór že po objednání michelinek mi volaly (druhý neůspěšný dodavatel) že už barumky maj a jestli je maj odeslat tak jsem si pomyslel sví o tom jak sedí tihle operátoři vedle sebe protože se každou chvíly dohadujou i během hovoru mezi sebou a suše jsem odpověděl že objednávka je od rána zrušená a že už je nechci.

No a teď už jen nechat nazout na nový elektony a šup na auto,a zima může udeřit :smich: Jsem zvědvej na pohon quattro a micheliny jak se to bude chovat je to první zima se čtyřkolkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska koupeny continental ts830, krásné, voňavé úplně nově vyrobené - žádná skladovka. Přes víkend dám na auto. A teď asi trošku naštvu Kokta1 cena 5264Kč. :smich: Ale je fakt, že za nahození na auto dám ještě 380Kč. Takže komplet suma sumárum 5644Kč.

Pokud chcete poradit, kde nakoupit alespoň kapku levněji pište SZ :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dočetl a začal jsem plakat. :p

Vůbec mě to neštve, já to měl s full servisem a dával sem tam "slim" lepící vnitřní závaží ( liťáky).

Je možné že se to dá někde pořídit levněji, ale já jsem spokojený s tou firmou která mi přezouvá auto pravidelně a s komplet zárukama(proražení, propíchnutí atd.) už se mi to podařilo využít když sem rozseknul novou gumu( důchodce v naleštěné fóbii po středu silnice).

Editováno: , autor: HanyZ
necituj předchozí příspěvky, pak je téma nepřehledné :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapy ja mam už čtvrtym rokem Bridgestone LM25 a muzu rict, ze jsem nikdy nemel problem na zadnym povrchu a jsou krasne tichy, dokonce jsem s nimi i par aut vytahl z meze, tak už si brousim zuby na LM30.

Tak vam tu všem přeju mnoho štastnych kilometru v te ocekavane 100 lete zimě. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám doma continental 830ky dokonce v rychlostním indexu H. Nějak jsem se koukal jen na rozměr a na tuhle informaci koukám až teď. Původně jsem chtěl vzít T, ale pak shoda náhod zařídila, že mám H a teď koukám, že mám v techničáku V - W. Ale to by nemělo vadit, ne? Vy asi ve většině budete jezdit na Téčkách, že? U zimáků to asi není třeba dodržovat a ani nic dávat na palubovku (upozornění o menším indexu)....

Každopádně, až oboju napíšu, jestli hučí a později jestli drží na sněhu, ať máte lehčí rozhodování při koupi. Já věřím, že mi Petus dobře poradil. =o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...