Přejít na obsah

Olej pod hadicí


bady11

Doporučené příspěvky

Ahoj,

potřebuju poradit. Po delší cestě se mi pod spojem té silné hadice (asi na vzduch) objevuje trochu oleje. Není to moc, ale ruku si o to ušpiníte. Tak jsem jí rozpojil, vyčistil a pořádně napasoval zpět, tak doufám, že to už bude v pořádku. Můžete poradit co by to mohlo být a zda se v té hadici může olej objevovat. Díky moc za radu.

post-75088-0-33448400-1332178302_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude asi prosakovat TURBO. Neměl by tam být žádný olej, časem se to rapidně zhorší následně se ten olej začne hromadit v intercooleru a pak to chytne, pak se přetočí motor a pak to auto vyhodíš.... (Tohle je nejčernější scénář, bohužel ne ojedinělý......)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já snad neznám auto které by tam nemělo olej...kontroluj olej a pokud nezačne výrazně ubývat tak bych si s tím hlavu nedělal.Až budeš měnit olej tak sundej hadici z intercooleru a mrkni se jestli a kolik oleje vyteče.Jestli auto nekouří tak bych to nechal být.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to ta nejčastější příčina.... propouštějící turbo. M.j. mě se objevil olej v sání už při cca 50 tis km.

Tak jak tady píšem..jezdi dál...kontroluj olej,poslouchej turbo,a koukej do zpětného zrcátka co za tebou zůstává.

Uvidíš jakou budeš mít spotřebu oleje po třech,čtyřech tis. km to bude věc která něco napoví...

Jinak si s tím nedělej hlavu je to opravdu poměrně běžná věc u přeplňovaných motorů zvláště u aut jezdící velmi dlouhé trasy vyšší rychlostí.Větší starosti by mi dělalo kdyby turbo začalo vydávat divné zvuky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...