Přejít na obsah

Hučení kol


tomba

Doporučené příspěvky

Dobrý večer,měl bych na vás dotaz.Mám na oktávce originál elektrony Škoda.Obuté GOODYEAR EXCELLENCE 205/60R15.Hrozně hučí!!Myslel jsem že to bude ložisko ale není..dal jsem zimní pneu a krásný klíd..Poradíte co dělat?Vzorek je ještě velmi dobrý,škoda vyhodit.Je nějaká značka osvědčená co nehučí?Dík za info..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Tomba, Vsetky letne pneu teraz hucia, pretoze je este chladno a ta letna guma je o dost tvrdsia ako zymna. Co som cital, tak ak je letna guma maksia, tak kratsie vydrzi ale zase nehuci resp. hucia o dost menej(nap. Michelin Energy Saver). No a samozrejme to co pise Benes je tiez pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšu, žádné pilové sjetí nemám je to krásně rovné. Přesto hučí, a co jsem tak četl nejsem sám, po ojetí určité části vzorku prostě hučí. Geo je podotýkám ok, je kontrolována před 2 týdny, a zůstalo jen u kontroly nebylo co seřizovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám letní i zimní continetal a hučí obě, pilka bych řekl není, já to přisuzuju špatně uskladněným kolům, místo na placato byly na stojáka půl roku na běhounu a udělala se ploška, ale je to pouze moje doměnka

na OI mi to hučelo stejně, ale tam byla pilka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 VOICE

Jen dotaz, tu geometrii jsi si nechal dělat jinde než v origo Škoda, viď??? Já jsem to teď zrovna řešil,ačkoli mám 17" kola. Tam už to jde tak daleko, že proto aby se ti nesjížděli pilovitě pneumatiky tak se musí upravit geometrie na odklonu kola o cca -50°-10´. V originálních servisech o tomto jevu vědí a při geometrii to upravují.

Jinak všechny pneumatiky hučí.Některé víc (směrové) některé méně. A čím širší pneu tím více hukotu. :kol-28:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, v origo servisu škoda jsem to nedělal. V origo servisu jsem ještě nikdy nebyl, pocházím z chudé rodiny..... Dělal jsem to u souseda co má velký pneuservis, normální laserová geometrie. Nechávám to vždy na jaře zkontrolovat každý rok. Jak jsem psal seřizovat nebylo co, vše bylo v normě. Jenom pro zajímavost se zeptám jak se třeba upravuje odklon na zadní nápravě na roomovi, kde je pevná a v podstatě tam není co seřizovat? Kdych někdy chtěl dát 17" :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to teď zrovna řešil,ačkoli mám 17" kola. Tam už to jde tak daleko, že proto aby se ti nesjížděli pilovitě pneumatiky tak se musí upravit geometrie na odklonu kola o cca -50°-10´. V originálních servisech o tomto jevu vědí a při geometrii to upravují.

Hele, není 50° trochu moc? Mám pocit, že běžné osobáky mají tak -0,5 až -1,5 stupně... jinak říkáš, že to servisy vědí? Musím to asi taky nechat upravit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 VOICE

Nevím jak je dělaná zadní náprava na Škoda Roomster, zde řešíme OII kde je víceprvková náprava a na té se dá pár věcí seřídit. Jinak podle mého průzkumu se origo servis s cenou za kompletní geometrii (ALL přední i zadní náprava) nelišil od ostatních firem nabízející tu samou službu. Takže spekulace tipu " V origo servisu jsem ještě nikdy nebyl, pocházím z chudé rodiny....." jsou velmi zavádějící. :kol-44: V tom případě firma co ti dělala geometrii o pozměněných hodnotách nemůže vědět. Ale nebudu ti zde podsouvat fakta, když se jim tak urputile bráníš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry já jsem si nevšiml že je to téma k octavii II. Já myslel že je to k hučení kol všeobecně. Room má nápravu (zadní)s Oktávie I. A tam nic neseřídíš....Já ani nemám co, když je vše ok. Firma která mi to dělala, možná něco o tom ví, ale neptal jsem se nikdy na OII, faktům se vůbec nebráním. Zajímá mě to. Jo a cenově to tam mám fakt dobré, protože za 150kč co mu dávám mi to fakt nikdo neudělá....ale jak píšu je to soused a kamarád, a to mu to musím eště vnutit. Nemyslel jsem to nijak zle když jsem se zeptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

2 VOICE

Jen dotaz, tu geometrii jsi si nechal dělat jinde než v origo Škoda, viď??? Já jsem to teď zrovna řešil,ačkoli mám 17" kola. Tam už to jde tak daleko, že proto aby se ti nesjížděli pilovitě pneumatiky tak se musí upravit geometrie na odklonu kola o cca -50°-10´. V originálních servisech o tomto jevu vědí a při geometrii to upravují.

Jinak všechny pneumatiky hučí.Některé víc (směrové) některé méně. A čím širší pneu tím více hukotu. :kol-28:

Ahoj prosim Tě mužeš mi pisnout přesné hodnoty nastaveni geometrie jak ji maš udělanou.Mam a zadní nápravě nové gumy co jsem dostal při koupi auta a po necelých 2tis km bych řekl že mi začinají pěkně hučet.Buď mám podezření na pravý zadní náboj nebo tu geometrii na tomhle kole.Při průjezdu pravotočivé zatáčky se mi zdá že to nehučí.Jak poznám bezpečně že je to ložisko?

Přidávám foto gumy pravé zadní a zdá se mi že z vnitřní strany se sjiždí více.Na fotce je vidět že druhá řada těch vousu co je na nové pneu je z vnitřní straně sjeta a z venkovní nikoliv.

post-248-0-35900500-1336764376_thumb.jpg

Editováno: , autor: vinklec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 vinklec

Dám ti sem odkaz na stránku kde jsem dal naskenovaný protokol s hodnotami, jen musíš narolovat dolů. Ty zásadní hodnoty jsou označeny. http://forum.skodahome.cz/topic/2576-letni-pneu-r17/page__st__300

Po mích zkušenostech mohu říci, že nejen geometrie má vliv na hučení kol, ale i třeba značka pneumatiky. Pro 100% se ujištění že hučení nezpůsobují ložiska, jsem řešil návštěvou servisu. Zjištění mě stálo necelých 30 minut mého času a 245Kč( z toho 145Kč stál auto-šampon, který jsem si tam rovnou koupil). Celkem malá cena za to jestli měnit ložisko nebo gumy. Ale pokud říkáš že se domníváš, že hučení by mohlo způsobovat zadní ložisko, tak to se mi projevovalo stálým hučením, které postupem času přidávalo na intenzitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to jsem zkoušel jak pišeš.Zhodil jsem i kolo při tom a žadne hučení při otačení ani vuli jsem nezjistil.Jen když jsem otačel dopředu - dozadu tak bylo slyšet jen vždy lehké lupnuti ale to jen při změně směru.Takže to asi budě ta geometrie na pravem zadním kole v haji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...