Přejít na obsah

Trvale svítí směrovky - neblikají


mistrli

Doporučené příspěvky

Můžeš mi pls prozradit které relé z nabídky GM to je? Paragon už asi nemáš, co?

Zatím "foukám na studené", ale "kdo je připraven není překvapen". Aspoň teoreticky.

EDIT:

Čas výměny se asi blíží.

Dnes zase.

Ale kde? Mně z toho asi jebne. Jakože už teď spíš sleduju jestli náhodou po zamknutí/odemknutí nezůstanou svítit blinkry, tak vím že se mi to od posledně ještě nestalo.

Dnes opět parkuju na onom parkovišti, zamknu a ..... zůstal svítit levý blinkr.

Já snad začnu věřit na duchy. :feve:

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak relé už přesně nevím nějaký pátek to už zase je co jsem to dělal. A přesně jak říkáš to neustálé kontrolování blinkrů jestli náhodou nesvítí je děs a stejně jednou se to přilepí nadobro a zůstane svítit trvale a věř že v nejméně vhodnou dobu:-D

P.S.: A ještě jeden poznatek žádnou pojistkou to nejde ani vypnout jedině až hlavním přívodem z baterky:-D A to po hodině rozpálí ty "skla" blinkrů na pěknou teplotu. první co mě štvalo bylo hlavně ať nemusím měnit zadní světlo/přední blinkr které pekly slušně.

Editováno: , autor: Martin Kuděla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky.

To zahřívání mně teda nenapadlo. Ikdyž 21W je taky např. v mlhovce, která může svítit nepřetržotě celou dobu jízdy. Ale vtip je právě v tom, že za jízdy, čili je to nějakým způsobem ochlazované.

Ještě rychlý dotaz.

Komfortka je tuším někde pod volantem, že?

EDIT:

Tak už vím.

Pod, nebo snad nad?, plastovou mřížkou nad pedálama.

(Toto fórum je nevyčerpatelná studnice rad a nápadů.)

Zítra průzkum, v sobotu koupě, v neděli oprava.

Snad.

EDIT:

Tak jsem to rozebral a trochu mi zatuhnul úsměv na rtu :feve: .

post-57881-0-94250400-1299867906_thumb.j

O blikání směrovek se stará to relé první zleva na obrázku - tyco V23072-C1059-A208.

Je to relé s dvojitým spínacím kontaktem

post-57881-0-91065200-1299871507_thumb.j

Jenže a co je v pr*eli, GM ani GES jej v nabídce nemají. A v mém okolí jiný prodejce nějak není nebo neznám žádného kdo by něco takového v nabídce mohl mít.

Jde o to, že jsem ho jaksi nenašel nikde v ČR :feve:

No, nevadí. Uvidíme.

Zatím bliká. Zatím mám čas.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus to vzít do GM. Poradí Ti. Hlavně se neptej těch dole. Ti ví prd... Nahoře Ti by ti mohli najít nějákou náhradu - podle parametrů a velikosti. Nebo pokud by to zklamalo, zkus zajet do Vítkovic na náměstí Jiřího z Poděbrad - tam jsou naproti pošty (přes celé náměstí) díly škoda. Já sháněl mikrospínač do dveří, objel celou ostravu a nakonec koupil tam. Možná by ho měli i v GM, ale já měl tehdy akorát číslo dílu a to jim v GM nic neřeklo... V těch škoda dílech jsou docela "zlodějíčci", ale kdyby to jinde nebylo... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tipy díky.

V GM i v GES jsem projel celý sortiment relátek.

Už jsem byl blízko v TME, nějaké tyco relátka prodávají, ale ne zrovna ten co potřebuji :feve:

Ono se to celkem jednoduše hledá. Má to celkem specifický rozměr a řazení kontaktů. Přehlídnout se nedá. Samozřejmně jsem to nehledal jen podle označení.

Nicméně je klidně možné, že můžou mít něco co nemají ani v tištěném a ani ve webovém katalogu.

Když relé chcípne úplně a nebudu mít náhradu, tak v nejhorším ho jen vypájím. Není nutné aby při zamknutí a odemknutí auto blikalo.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Takže vážení hlásím pokrok!

Jednak v tom, že relé začíná viset čím dál častějí, ale taky v tom, že relé je na cestě ke mně.

Našel jsem stránky českého zastoupení výrobce.

Tam jsem si v kontaktech našel paní, která by mi snad mohla pomoci. A stalo se.

Sice mi paní řekla, že mají distributory, to jsem já oponoval, že jsou k ničemu, páč jsem se s žádným nedomluvil.

Na to ona, že v tomhle mi taky nepomůže, ale snad by se dal objednat vzorek zdarma.

Z katalogového listu datasheet.pdf jsem si našel tři možné typy, které by šly použít.

Paní postupně ve svém systému ověřovala, který typ se dá jako vzorek poslat.

A našla.

Takže pro případné zájemce:

Ačkoliv v desce je osazené relé V23072-C1059-A208, ale jak se zdá toto se už nevyrábí, páč jsem ho nikde nenašel.

Podle katalogu jej nahrazuje typ V23072-C1061-A308. Další dva možné jsou V23072-C1061-A408 - jiný materiál kontaktů a taky menší proudové zařízení a V23072-A1061-A308. Stejné relé jako první, ale bez pouzdra.

Paní vyplnila do formuláře typ, počet kusů (max 2 ks můžou poslat) a moji adresu.

Pak mi ještě na můj email nechala odeslat potvrzující email o provedené objednávce.

Jelikož se vzorky posílají z Německa, tak prý do 10-ti až 14-ti dnů mám doma čekat balíček.

Kurňa lidi, mám radost jak malé dítě. Už aby to tu bylo!

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže seriál pokračuje.

Už posledním dílem s názvem Happy End :) .

Zrovna dnes dorazily relátka. Měl jsem trochu času, tak jsem si řekl, že ho vyměním.

Ještě poslední rozloučení: post-57881-0-16700600-1302284787_thumb.j a už je venku: post-57881-0-66722000-1302284836_thumb.j

osadit a zapájet nové: post-57881-0-40283400-1302284872_thumb.j a kdo nic neví nic nepoví: post-57881-0-29563100-1302284894_thumb.j

Paráda. Raduju se jako malé dítě. Konečně už nemusím kontrolovat jestli nezůstalo vise relé a nesvítí tak směrovky.

Takže pro případné zájemce jak se dostat k relátku je popsáno v předcházejícím příspěvku.

Já potvrzuji, že to funguje.

Tímto taky děkuji českému zastoupení firmy Tycoelectronics.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl to být poslední díl seriálu, ale je tu pokračování :D .

Snad to někoho bude zajímat.

Jakože jsem si říkal, jestli opravdu závada byla způsobená vadným relé, nedalo mi to a relé jsem vykuchal.

post-57881-0-33215900-1302797659_thumb.j post-57881-0-54931900-1302797669_thumb.j

post-57881-0-44065700-1302797690_thumb.j post-57881-0-46649000-1302797698_thumb.j

Na obrázcích je krásně vidět, že relé to mělo za sebou :rip:

Čest jeho památce.

Zvlášní poděkování Zdesim-ovi :worthy:worthy za nakopnutí správným směrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Mám Octavii, 1,9 TDi 81 kW, r.v. 2002, sedan. Občas se mi stane, že když pustím směrovky ( je jedno jestli pravé, levé nebo výstražné - všechny 4) tak párkrát bliknou a pak začnou svítit trvale bez přerušování. Tak chvíli svítí a zase začnou blikat. Ale někdy zase nezačnou.Je to naprosto nepravidelné. Nepomáhá vypnutí - zapnutí. Už jsem vyměnil přerušovač pod spínačem varovných blinkrů, páčku směrovek (vyměňoval jsem za nové díly), zkontroloval jsem připojení zásuvky tažného zařízení, ale nic nepomohlo. Zde na fóru jsem odpověď nenašel, závady se vždy vyřešily výměnou výše uvedených dílů. Už nevím co by to mohlo způsobovat.

Poradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta komfortka mně napadla taky úplně jako první jen když jsem si přečetl titulek, ale dále při čtení jsem si tak jist už nebyl.

Zrovna teď mi psal kámoš na SZ s podobným problémem, taky tipoval komfortku, tak jsem mu ji vyvrátil kvůliva tomu, že se mu to projevuje jen když zapne zapalování.

Tak se zaměřil na tripling, ....... byl to on :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dojem ze tohle mi delalo kdyz jsem mel slepene kontakty v prerusovaci.

Je to takovy bazmek ktery je ve vypinaci varovnych blinkru.

Puvodne jsem to chtel koupit nove, ale pri zjisteni kolik ta mrdka stoji sem to rozebral a obrousil kontakty smirkovym papirem.

Je to uz par let a jede to doted.

Editováno: , autor: ttt256
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ ttt256:

To sice ochotniki psal, že měnil, ale psal "Už jsem vyměnil přerušovač pod spínačem varovných blinkrů..." což sice plně nechápu. protože spínač varovných a přerušovač je jeden celek a já to chápu, že jej prostě vyměnil.

Aha, ochotniki byl rychlejší :(

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...