Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

Aktivace možná přes skryté menu...podržet dlouze tlačítko MENU.

 

attachicon.gifWLAN2.png

 

attachicon.gifWLAN.png

 

Hlavně opatrně.

 

mě se líbí, jak ty to vždy napíšeš tak tajemně, tak nějak napůl, jen to A a B už nikoliv ... to držení MENU a vstup do servisního menu znam, ale tam je jen info o sw a menu pro upgrade a právě ono nastavení IP adresy.... tak jsště napiš prosím to B a taky co to pak umí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim panove(damy?), mam Columbuse v O3 RS TDI a obcas se mi stane, ze nefunguje tak jak ma. Nedokazal jsem jeste vysledovat za jakych podminek to presne nastane, ale prikladam to nedoladenemu firmwaru. Par prikladu, co se mi stalo:

- chci pres BT telefonovat, vytocim cislo a zapne se mi radio(nebo jiny zdroj hudby co jsem mel naposledy) a pritom telefon nejde(telefonovany me slysi, ale ja jeho ne).

- po zapnuti nejde ovladat radio na volantu a vpodstate ani nefunguje.

- pri ovladani zvuku na volantu nejde videt na MAXI DOT o kolik se zvysi/snizi hlasitost

 

To vse se deje prakticky vzdy chvilku po nastartovani, kdy auto stoji venku(zatim byla vzdy zima auto mam od prosince). Vetsinou ale vse funguje jak ma.

Mate s tim nekdo zkusenost? Muze to vyresit budouci novejsi firmware? Bude se dat vubec oficialni cestou jeste upgradovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- po zapnuti nejde ovladat radio na volantu a vpodstate ani nefunguje.

- ovladani zvuku na volantu nejde videt na MAXI DOT o kolik se zvysi/snizi hlasitost

 

toto je údajně normální, ono rádio funguje, jen je jakoby mute... stačí přepnout na jiný zdroj hudby nebo prostě zesílit a začne hrát... mělo by pomoci mít při vypnutí zapalování na Columbovi navigaci nikoli rádio

 

 

každopádně je to zkusit reklamaci u prodejce, resp. servisu, mě v Columbovi přehrávali software za novější, někde tu o tom píši.... navigace špatně vyhledávala - resp nehledala podle čísla evidenčního jen popisného

 

k tomu co popisuješ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegove,

 

mohl by me nekdo prozradit, zda-li je mozne aktualizovat verzi SW v mem Columbusu? Mapy uz si stahuju, ale chtel bych vedet, zda-li jde SW svepomoci a nebo pouze prez servis. Pokud treba SW stahnu, dam na SD kartu a v menu Columbuse dam aktualizovat, zda-li je mozno takto taktez aktualizovat SW.

 

Mam takovy problem totiz. Slysim zepredu takove praskani kdyz hraje hudba. Strasne me to sere. Nemate nekdo takovy problem taktez? Obcas to dela, obcas to nedela. Kazdopadne, je to dost otravne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

To: ferda25:

 

Moc děkuji, hned to jdu zkouknout  :kol-47:

Tak na SD kartě Polsko je, obsah adresáře je:

 

      16384 13 zář  2013 Models

   58738308 24 čvc  2013 Poland_ADAS.psf

    5640410 24 čvc  2013 Poland_AdvancedRouting.psf

  127472449 24 čvc  2013 Poland_BasicWithPointAddress.psf

      17134 24 čvc  2013 Poland_CityModel.psf

   35018705 24 čvc  2013 Poland_GeocodingPOIIndices.psf

   16595426 24 čvc  2013 Poland_GlobalPOIIndices.psf

      16062 24 čvc  2013 Poland_Landmark.psf

  181466603 24 čvc  2013 Poland_Map3D.psf

  125278252 24 čvc  2013 Poland_Map3D_TIN.psf

       5275 24 čvc  2013 content.pkg

        604 24 čvc  2013 content.sig

      67497 24 čvc  2013 hashes.txt

 
co s tím?
Stačí znovu spustit Update z Columbusa nebo mi tam něco chybí a proto se to nenačetlo?
Editováno: , autor: FraZi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Včera proběhla montáž Columbuse místo Bolera...ještě je nutné vyřešit aktivační kód pro mapy k VINku nového auta(navigace lze nouzově aktivovat informací o nedostatku paliva - zřejmě chyba v softwaru, ale tudy se jít majiteli vozu nechtělo, bylo mi řečeno, že zkusí i sám někoho jiného), ale zbytek funguje v autě jak má. Ochrana dílů byl dá se říct ten nejmenší problém = to jediné proběhlo na online korektně, ale vše ostatní bylo nutné nastavit ručně a minulé auto bylo se soundsystémem a nové bylo jen s 8 reproduktory a i další výbavou se obě auta bohužel hodně lišila.. Tak celkem zajímavá práce.....

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otázka je zda je vhodné to sem, na zcela veřejné fórum psát, prosím zvažte to, neb fórum by nemělo sloužit jako návod pro individua, ale majitele...

 

Ferdo, zvaž prosím vhodnost těchto příspěvku, my víme, že dokážeš ledascos, ale veřejně si myslím, není třeba to ukazovat....

 

Pawouku, co ty na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minimálně to "nakopnutí" s nedostatkem ****** by tu být opravdu nemuselo. Nicméně statisticky vzato, přišel-li na to někdo, přijde na to brzy i někdo další a OIII jsou tam, kde OII. :wallbash:

Nevím, jestli tuto položku ze zvažované konfigurace nevyřadím - klepat se kdykoliv stojím mimo garáž - no na to nemám nervy... :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že se mnou bytostně nesouhlasíš, ale z mého pohledu je pojištění jen obchod se strachem; oprava: výnosný obchod se strachem.

 

Jsem pracující člověk. OII jsem si koupil za svoje a tvrdě pět let splácel (s mým tehdejším platem velmi tvrdě). Pokud si pořídím OIII, což silně zvažuji, tak ji budu pořizovat zase jen a pouze za své peníze a představa, že místo do práce budu lítat po servisech, pojišťovnách, likvidátorech a muset se asertivně a nahlas hádat o proplacení co nejvyšší částky to mě zrovna dvakrát nepřitahuje - svůj volný čas si představuji poněkud odlišně. Pojištění auta k novému autu patří, ale vždy jsem volil a asi i budu volit maximální možnou spoluúčast tak, abych běžné drobnosti nemusel, poté co se utahaný a bez energie vrátím z práce, řešit s odpočatými usměvavými lidmi speciálně a dlouhodobě školenými na to, jak mě co nejvíc odrbat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápu proč bych s tebou měl bytostně nesouhlasit, ale myslel jsem to tak, že když mám havarijní pojištění, což předpokládám má dost velká většina lidí s novými vozidly, tak je sice nepříjemné, když mi někdo vykrade auto, ale mohu být v klidu, že alespoň to odcizené dostanu zpět nahrazeno, samo sebou né ten čas kolem atp. atp. ...

 

nebudeš tomu možná věřit, ale já mám svoje auto registrované na moje vlastní r.č. a dovolím si zde udělat veřejné prohlášení, ýe jsem na něj peníze ani nedostal, ani nezdědil, ani neukradl ....

 

také pracuji a chodím no do práce, nikoli do zaměstnání... a jak jsem tu psal nosím u sebe někdy i služební 9 mm, což je riziko navíc.... ano je to moje riziko...

 

... tak jak to píšeš

 

...  představa, že místo do práce budu lítat po servisech, pojišťovnách, likvidátorech a muset se asertivně a nahlas hádat o proplacení co nejvyšší částky to mě zrovna dvakrát nepřitahuje - svůj volný čas si představuji poněkud odlišně. 

 

to je jen o tom, jakou pojišťovnu si zvolíš, naštěstí tu ta možnost je ... a nemyslím si, že by to tak jak píšeš mělo být pravidlem ... nebuď takový skeptik, buď pozitivní.....

 

stejně tak volba jaký si zvolíš servis .... jsem také z Brna a mám servis, který mne odveze domů, když u nich auto zůstává... 

 

a snad nepředpokládáš, že by ti Columba někdo ukrádal několikrát do roka, tomu jistě i se svým skepticizmem nemůžeš věřit....

 

 

Pojištění auta k novému autu patří, ale vždy jsem volil a asi i budu volit maximální možnou spoluúčast tak, abych běžné drobnosti nemusel, poté co se utahaný a bez energie vrátím z práce, řešit s odpočatými usměvavými lidmi speciálně a dlouhodobě školenými na to, jak mě co nejvíc odrbat.

 

viz výše > volba pojistitele...  není přeci problém se zastupovat právě tím "hodným servisem" nebo jsou i jiné možnosti....

 

 

 

nechci zase moralizovat, ale pokud budeme všichni skeptici, vraťme se na stromy a nežijme ve společnosti, dělejme něco pro aby se to co se nám nelíbí změnilo tak, abysme byli spokojeni, jsme přeci kurva zákazníci, tak proč ustupovat a připosraně se bát? je k tomu opravdu důvod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...